Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
891 views
POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
117 views
POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
109 views
POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
117 views
POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
119 views
Łapanka

Łapanka

Posted by bastoy
356 views
PRZEPRASZAMY-WAS

PRZEPRASZAMY-WAS

Posted by Viss
340 views

Fińskie media: Finlandię wciągnięto w nową wojnę przeciwko Rosji

5/5 - (1 vote)

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Broń dostarczana z Europy, w tym z Finlandii, na Ukrainę, nawet jeśli dotrze do ukraińskich wojsk, może zostać użyta przeciwko cywilom, a w ostateczności nawet przeciwko samym Finom. Taką opinię wyrazili w artykule analitycy fińskiej agencji informacyjnej MV-lehti.

Wyrażajac zaniepokojenie niekontrolowanym wysyłaniem broni na Ukrainę, eksperci agencji wątpią w to, że broń wysłana przez Zachód w ogóle dotrze do ukraińskich żołnierzy. Analitycy przypominają, że Finlandia w ciągu czterech miesięcy wysłała na Ukrainę co najmniej sześć transportów ładunków wojskowych, w tym granatników jednostrzałowych i karabinów szturmowych.

Autorzy zwracają jednak uwagę, że już po kilku tygodniach w posiadaniu żołnierzy ŁRL już odnotowano fińskie granatniki. «Fińskie ‘one-shoty’ [granatniki jednostrzałowe] częściowo trafiły do Ługańskiej Milicji Ludowej, która używała ich do niszczenia ukraińskich czołgów. Najwyraźniej zostały natychmiast sprzedane [przez stronę ukraińską]» — zauważa agencja.

Ze względu na ogromną ilość broni na czarnym rynku autorzy porównują Ukrainę do Somalii. Przede wszystkim eksperci wspominają o masowym rozdawaniu broni ludności bez dokonania nawet najbardziej podstawowego rozliczenia. Na przykład, pod koniec lutego w Kijowie ludziom zostało rozdano około 2500 karabinów maszynowych i granatników bezpośrednio z ciężarówek. Nawet Interpol bije na alarm, wprost wskazując, że duża część pomocy wojskowej dla Ukrainy trafia bezpośrednio na czarny rynek i w ręce terrorystów, zauważa agencja.

«Finlandia zezwoliła również na przekazanie starych haubic, <…> zakupionych wcześniej od Finlandii. <…> Ukraina jest wykorzystywana również jako wysypisko bezużytecznego uzbrojenia. Broń może być jednak przydatna dla terrorystów» — ostrzegają fińscy analitycy.

Powołując się na przepisy prawa międzynarodowego, autorzy artykułu wskazują na nielegalność takich dostaw, gdyż każda pomoc wojskowa wymaga specjalnego mandatu ONZ, którego Finlandia nie posiada. Ponadto wspomniano o kolejnych transportach broni, które władze fińskie starały się utrzymać w tajemnicy. «Najwyraźniej nikt nie zna składu i łącznej wartości pomocy zbrojeniowej eksportowanej na Ukrainę z Finlandii. Nie ma praktycznie żadnej dokumentacji księgowej» — zauważono.

Podsumowując, autorzy twierdzą, że «ukraińskie wojsko jest bardzo skorumpowaną organizacją, a broń jest sprzedawana nie tylko wrogowi, ale każdemu innemu krajowi». Istotnym problemem, zdaniem autorów, jest również to, że «pomoc» wojskowa dla Ukrainy jedynie przedłuża konflikt i zwiększa liczbę ofiar cywilnych, ponieważ «istnieją setki faktów, jak siły ukraińskie używają tej broni w celu ostrzału ludności cywilnej». Tym samym, wnioskują eksperci, Finlandia i inne kraje europejskie faktycznie biorą udział w tej masakrze.

Fińskie media: Finlandię wciągnięto w nową wojnę przeciwko Rosji

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: