INSTRUKCJA FILMOWA JAK ODBLOKOWAĆ DOSTĘP PREMIUM

PRZESUŃ STRONĘ W DÓŁ ABY ZOBACZYĆ

 WYBRANĄ TREŚĆ

Stream odblokowany w środę o 20.00

Stream zablokowany - "premium" w każdą niedzielę poniedziałek wtorek i czwartek o 21.00

POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ

M-forum A.V Live.

TO. PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POLITYCZNIE. W sprawach dotyczacych reklamy banerowej lub video, oraz zasad dzierżawy strumienia stream bez limitu umieszczanego na dowolnej stronie internetowej , proszę przesunąć stronę w dół lewa strona sekcja ADMIN KONTAKT

Duchowość chroni mózg przed depresją

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Rate this post

Duchowość chroni mózg przed depresją

 

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ NASZĄ

DZIAŁALNOŚĆ 

Ta forma wsparcia adresowana jest do autorów wpisów - artykułów , filmów i tłumaczeń i osób pomagających w sprawach technicznych ,

ciekawostka :-) mamy ponad 30 000 subskrybentów i ponad 100 000 osób zarejestrowanych  a trzeba żebrać o kilka groszy dla tych dzięki którym są treści na stronie .......... 

Choroba psychiczna – zaburzenia depresyjne

Angażowanie się w regularną medytację lub jakąkolwiek inną praktykę duchową wiąże się z pogrubieniem kory mózgowej, wynika z nowego badania opublikowanego w JAMA Psychiatry.

Odkrycie to może doprowadzić do nowego wglądu w to, jak i dlaczego te działania chronią przed depresją, szczególnie u tych, którzy mają genetyczne predyspozycje do zaburzeń depresyjnych.

Duchowość chroni mózg przed depresją
Siedzący Budda w medytacji

W badaniu wzięło udział 103 dorosłych z wysokim lub niskim ryzykiem depresji, w oparciu o historię rodziny. Skany rezonansu magnetycznego wykazały grubszą korę mózgową u uczestników, którzy przywiązywali dużą wagę do religii lub duchowości w porównaniu z tymi, którzy tego nie robili.

Ponadto stosunkowo grubszą korę znaleziono dokładnie w tych samych regionach mózgu, które zostały rozcieńczone u osób z wysokim ryzykiem depresji.

„Nowe badanie pokazuje związek między tą niezwykle wysoką funkcją ochronną poprzez duchowość lub religię a wcześniejszymi badaniami, które zidentyfikowały duże obszary rozcieńczenia korowego w określonych regionach mózgu u dorosłego potomstwa rodzin o wysokim ryzyku poważnej depresji” – powiedziała psycholog kliniczna Lisa Miller z Columbia University.

Wcześniejsze badania miller i jej zespołu wykazały 90-procentowy spadek depresji u dorosłych, którzy wykazywali wysoką duchowość lub religijność i których rodzice cierpieli na depresję.

Ustalenia wykazały również, że (regularna) wizyta w kościele nie była konieczna. Wystarczy silne osobiste znaczenie duchowości lub religii; okazało się to skuteczną ochroną przed depresją u osób, które miały wysokie ryzyko rodzinne.

© PSYLEX.de – Źródło: Columbia University/JAMA Psychiatry, styczeń 2014

%d bloggers like this: