INSTRUKCJA FILMOWA JAK ODBLOKOWAĆ DOSTĘP PREMIUM

PRZESUŃ STRONĘ W DÓŁ ABY ZOBACZYĆ

 WYBRANĄ TREŚĆ

Stream odblokowany w środę o 20.00

Stream zablokowany - "premium" w każdą niedzielę poniedziałek wtorek i czwartek o 21.00

POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ

M-forum A.V Live.

TO. PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POLITYCZNIE. W sprawach dotyczacych reklamy banerowej lub video, oraz zasad dzierżawy strumienia stream bez limitu umieszczanego na dowolnej stronie internetowej , proszę przesunąć stronę w dół lewa strona sekcja ADMIN KONTAKT

Rozmieszczenie przez Rosję rakiet Iskander w Kaliningradzie jest poważnym zagrożeniem dla NATO: Oto dlaczego

Postaw mi kawę na buycoffee.to
5/5 - (1 vote)

Rozmieszczenie przez Rosję rakiet Iskander w Kaliningradzie jest poważnym zagrożeniem dla NATO: Oto dlaczego

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ NASZĄ

DZIAŁALNOŚĆ 

Ta forma wsparcia adresowana jest do autorów wpisów - artykułów , filmów i tłumaczeń i osób pomagających w sprawach technicznych ,

ciekawostka :-) mamy ponad 30 000 subskrybentów i ponad 100 000 osób zarejestrowanych  a trzeba żebrać o kilka groszy dla tych dzięki którym są treści na stronie .......... 

Zdjęcie: Rozmieszczenie przez Rosję rakiet Iskander w Kaliningradzie jest poważnym zagrożeniem dla NATO: Oto dlaczego

(Wiadomości naturalne) Kiedy Związek Radziecki upadł w 1991 roku, Rosja, największe państwo w ZSRR i wokół którego powstał sojusz, odziedziczyła większość broni, którą zorganizowała przeciwko NATO.

Obejmowało to ogromną ilość pocisków balistycznych, z których wiele pozostało w służbie i obecnie stanowi trzon moskiewskiej strategii A2AD – „antydostępowej / odmowy obszaru” dla sojuszniczego sojuszu bezpieczeństwa.

Ale oczywiście nie wszystkie rosyjskie zapasy pocisków balistycznych, największe na świecie, są stare. W rzeczywistości wiele modeli jest dość nowych i wszystkie są niezwykle śmiercionośne, w tym Iskander-M, pocisk balistyczny krótkiego zasięgu (SRBM), którym NATO jest szczególnie zainteresowane.

„Pocisk SS-26 Iskander ma zasięg około 400 do 500 kilometrów, czyli około 250 do 310 mil”, donosi National Interest. „Może przenosić różne typy głowic, w tym penetrator ziemny, odłamkowo-burzący lub termobaryczny.

„Modele eksportowe mają krótszy, 280-kilometrowy zasięg (około 175 mil) i mniejszy 480-kilogramowy ładunek (prawie 300 funtów), podczas gdy rosyjski standardowy ładunek usług wynosi od 480 do 700 kilogramów (300 do 430 funtów)” – czytamy dalej w raporcie.

Ponadto w raporcie zauważono, że Iskander jest również bardzo dokładny. Wykorzystuje kombinację „inercyjnego, GLONASS i radarowego naprowadzania korelacji terenu, pocisk może uderzać w cele w zakresie prawdopodobnego błędu kołowego (CEP) od 2 do 5 metrów” – GLONASS jest rosyjską wersją naszego GPS.

Innymi słowy, pociski mają 50 procent szans na lądowanie w odległości od dwóch do pięciu metrów od celu, w porównaniu ze starszymi pociskami SCUD-D, które mają 50 metrów, co czyni je znacznie mniej dokładnymi.

 

Godne uwagi w tym modelu jest również to, że transportery Iskander są w stanie przenosić dwa pociski jednocześnie w konfiguracji obok siebie. Ponadto transporter ma opancerzony dach, który chroni ładunek wewnątrz, podczas gdy sama kabina chroni pasażerów przed zagrożeniami chemicznymi biologicznymi i jądrowymi. Przeładowujące pojazdy, które podróżują z transporterami rakietowymi na polu bitwy, są w stanie szybko przeładować je za pomocą dźwigu, donosi National Interest.

„System Iskander jest rozmieszczony w Rosji właściwej, a także w Kaliningradzie, ważnej rosyjskiej eksklawie obok Polski i Morza Bałtyckiego. Z Kaliningradu Iskander może uderzyć w cele w Polsce, części wschodnich Niemiec, południowej Szwecji, Łotwie, Litwie, Estonii, Białorusi i dużej części Morza Bałtyckiego” – czytamy w komunikacie.

„Kaliningradzkie Iskandery są doskonałym przykładem rosyjskiej dyplomacji przymusu. Z eksklawy Rosja może uderzyć w cele na większości Morza Bałtyckiego, zagrażając ważnemu szlakowi żeglugowemu, i uderzyć w cele NATO. Ponieważ system Iskander nie przenosi ładunku jądrowego, istnieje mniejsze ryzyko wywołania konfrontacji nuklearnej.

Nie ma jednak wielu krajów, które kupiły systemy. Tylko dwa – Armenia i Algieria odpowiednio w 2016 i 2017 r. – zrobiły to, chociaż od 2005 r. kilka krajów, w tym Iran, Syria, Korea Południowa, Indie i Zjednoczone Emiraty Arabskie, wyraziło zainteresowanie ich zakupem na przestrzeni lat.

Niedawno, według WorldCrunch.com, prezydent Władimir Putin postawił swoje siły nuklearne w stan gotowości – „szok dla wielu, ale jeszcze bardziej dla tych, którzy tuż za polską granicą z Kaliningradem, gdzie stacjonują rosyjskie pociski nuklearne, i są wymierzone w europejskie stolice od Warszawy po Berlin”.

„W bezpośrednim sąsiedztwie tego polskiego miasteczka turystycznego znajdują się trzy szczególne cechy: malownicze jezioro, renomowane uzdrowisko i rosyjska broń masowego rażenia. Małe miasteczko liczące 14 tys. mieszkańców znajduje się bezpośrednio na granicy z rosyjską eksklawą Kaliningradu” – czytamy dalej.

Putin prawdopodobnie staje się coraz bardziej zdesperowany, aby zakończyć konflikt, który rozpoczął. Wysłał swoich poborowych do nieoczekiwanej maszynki do mięsa, dlatego jego siły masowo bombardują ukraińskie miasta w gruzy, podobnie jak siły niemieckie po inwazji Hitlera na Związek Radziecki w 1941 roku.

Pociski Iskander są częścią tego równania i NATO o tym wie.

Źródła obejmują:

NationalInterest.org

WorldCrunch.com

Rozmieszczenie przez Rosję rakiet Iskander w Kaliningradzie jest poważnym zagrożeniem dla NATO: Oto dlaczego – NaturalNews.com

%d bloggers like this: