INSTRUKCJA FILMOWA JAK ODBLOKOWAĆ DOSTĘP PREMIUM

PRZESUŃ STRONĘ W DÓŁ ABY ZOBACZYĆ

 WYBRANĄ TREŚĆ

Stream odblokowany w środę o 20.00

Stream zablokowany - "premium" w każdą niedzielę poniedziałek wtorek i czwartek o 21.00

POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ

M-forum A.V Live.

TO. PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POLITYCZNIE. W sprawach dotyczacych reklamy banerowej lub video, oraz zasad dzierżawy strumienia stream bez limitu umieszczanego na dowolnej stronie internetowej , proszę przesunąć stronę w dół lewa strona sekcja ADMIN KONTAKT

GLOBALNY SPISEK SZWABA KLAUSA – ROZPOCZĘTY – CZY UDA SIĘ PLAN ZNIEWOLENIA ?

Postaw mi kawę na buycoffee.to
5/5 - (1 vote)

Planowane na całym świecie finansowe tsunami właśnie się zaczęło!

Japonia, z 260-procentowym poziomem zadłużenia, jest najgorszym ze wszystkich krajów uprzemysłowionych i znajduje się w pułapce zerowych stóp procentowych

 

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ NASZĄ

DZIAŁALNOŚĆ 

Ta forma wsparcia adresowana jest do autorów wpisów - artykułów , filmów i tłumaczeń i osób pomagających w sprawach technicznych ,

ciekawostka :-) mamy ponad 30 000 subskrybentów i ponad 100 000 osób zarejestrowanych  a trzeba żebrać o kilka groszy dla tych dzięki którym są treści na stronie .......... 

Od czasu utworzenia Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych ponad sto lat temu, każde większe załamanie rynku finansowego było celowo powodowane przez bank centralny z motywów politycznych.


Nie inaczej jest dzisiaj, ponieważ najwyraźniej amerykański Fed działa ze swoją bronią stóp procentowych, aby rozbić największą bańkę spekulacyjną w historii ludzkości, bańkę, którą stworzył. Globalne krachy zawsze zaczynają się na peryferiach, tak jak porażka austriackiego Creditanstalt z 1931 r. czy Lehman Bros. we wrześniu 2008 r. Decyzja Fed z 15 czerwca o narzuceniu największej jednorazowej podwyżki stóp procentowych od prawie 30 lat, teraz gwarantuje globalną depresję gospodarczą.

Skala bańki „taniego kredytu”, którą Fed, EBC i Bank Japonii zaprojektowały w celu skupowania obligacji i utrzymywania bezprecedensowych bliskich zerowych lub nawet ujemnych stóp procentowych już od 14 lat, jest niewyobrażalna.  To, co nadchodzi teraz w nadchodzących miesiącach, z wyjątkiem dramatycznego odwrócenia polityki, jest najgorszym kryzysem gospodarczym w historii.

Dziękuję Davos!!!

Globalizacja

Polityczne naciski stojące za globalizacją i utworzeniem Światowej Organizacji Handlu z reguł handlowych Bretton Woods GATT z Porozumieniem z Marrakeszu z 1994 r., zapewniły, że zaawansowana produkcja przemysłowa Zachodu, zwłaszcza USA, mogła uciec za granicę, „zlecić”  produkcję w krajach o ekstremalnie niskich płacach. Pod koniec lat 90. żaden kraj nie oferował większych korzyści niż Chiny. Chiny dołączyły do ​​WHO w 2001 roku i od tego czasu napływ kapitału do chińskiej produkcji z Zachodu jest oszałamiający. Podobnie było z narastaniem chińskiego długu w dolarach. Teraz globalna światowa struktura finansowa oparta na rekordowym zadłużeniu zaczyna się rozpadać.

Kiedy Waszyngton celowo dopuścił do krachu finansowego Lehman Bros we wrześniu 2008 roku, chińskie kierownictwo zareagowało paniką i zleciło samorządom bezprecedensowe kredyty na budowę infrastruktury. Niektóre z nich były częściowo przydatne, jak np. sieć kolei dużych prędkości. Natomiast niektóre z nich były po prostu marnotrawstwem, jak na przykład budowa pustych „miast duchów”. Dla reszty świata bezprecedensowy popyt Chin na stal budowlaną, węgiel, ropę, miedź itp. było mile widziane, ponieważ obawy przed globalną depresją ustąpiły. Jednak działania amerykańskiego Fed i EBC po 2008 r. oraz ich odpowiednich rządów nie przyczyniły się do rozwiązania systemowych nadużyć finansowych największych prywatnych banków świata na Wall Street iw Europie, a także Hongkongu.

Decyzja Nixona z sierpnia 1971 r. o oddzieleniu dolara amerykańskiego, światowej waluty rezerwowej, od złota, otworzyła wrota dla globalnych przepływów pieniężnych. Coraz bardziej liberalne prawa faworyzujące niekontrolowane spekulacje finansowe w Stanach Zjednoczonych i za granicą były wprowadzane na każdym kroku, począwszy od zniesienia przez Clintona Glass-Steagall na rozkaz Wall Street w listopadzie 1999 roku. Pozwoliło to na utworzenie mega-banków tak dużych, że rząd ogłosił, że są „zbyt duże, by upaść.” To była mistyfikacja, ale ludność w to uwierzyła i uratowała ich setkami miliardów pieniędzy podatników.

Od czasu kryzysu z 2008 roku Fed i inne główne światowe banki centralne stworzyły bezprecedensowy kredyt, tak zwany „pieniądz z helikoptera”, w celu ratowania głównych instytucji finansowych. Kondycja realnej gospodarki nie była celem. W przypadku Fed, Banku Japonii, EBC i Banku Anglii w ciągu ostatnich 14 lat do systemu bankowego wpłynęło łącznie 25 bilionów dolarów poprzez „luzowanie ilościowe” zakupu obligacji, a także podejrzanych aktywów, takich jak papiery wartościowe zabezpieczone hipoteką.

Ilościowe szaleństwo

Tutaj zaczęło się to psuć naprawdę źle. Największe banki z Wall Street, takie jak JP MorganChase, Wells Fargo, Citigroup czy londyński HSBC czy Barclays, pożyczyły miliardy swoim głównym klientom korporacyjnym. Pożyczkobiorcy z kolei wykorzystywali płynność nie do inwestowania w nowe technologie produkcyjne lub wydobywcze, ale raczej do zwiększania wartości akcji swoich firm.

BlackRock, Fidelity, banki i inni inwestorzy pokochali darmową jazdę. Od początku poluzowania polityki pieniężnej przez Fed w 2008 r. do lipca 2020 r. zainwestowano około 5 bilionów dolarów w takie wykupy akcji, co doprowadziło do największego rajdu giełdowego w historii. W tym procesie wszystko zostało sfinansowane. Korporacje wypłaciły 3,8 biliona dolarów dywidend w okresie od 2010 do 2019 roku. Firmy takie jak Tesla, które nigdy nie osiągnęły zysku, stały się bardziej wartościowe niż Ford i GM razem wzięte. Kryptowaluty, takie jak Bitcoin, osiągnęły wycenę kapitalizacji rynkowej przekraczającą 1 bilion dolarów pod koniec 2021 r. Przy swobodnym przepływie pieniędzy z Fed, banki i fundusze inwestycyjne inwestowały w obszary wysokiego ryzyka i wysokie zyski, takie jak obligacje śmieciowe lub dług rynków wschodzących w miejscach takich jak Turcja, Indonezja lub Chiny.

RESZTA WPISU POD LINKIEM PONIŻEJ

https://polskawliczbach.blogspot.com/2022/06/planowane-na-caym-swiecie-finansowe.html

Jeśli chcesz przeczytać inne ciekawe wpisy kliknij linki poniżej

https://polskawliczbach.blogspot.com/2022/06/pomienny-romans-miedzy-rosja-who-trwa.html

https://polskawliczbach.blogspot.com/2022/06/skutki-uboczne-szczepionek-genetycznych.html

https://polskawliczbach.blogspot.com/2022/06/cudowna-substancja-z-zastrzykow-na.html

%d bloggers like this: