PRZESUŃ STRONĘ W DÓŁ ABY ZOBACZYĆ

 WYBRANĄ TREŚĆ

INSTRUKCJA FILMOWA JAK ODBLOKOWAĆ DOSTĘP PREMIUM

Stream odblokowany w środę o 21.00

Stream zablokowany - "premium" w każdą niedzielę poniedziałek wtorek i czwartek o 21.00

POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ

M-forum A.V Live.

TO. PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POLITYCZNIE. W sprawach dotyczacych reklamy banerowej lub video, oraz zasad dzierżawy strumienia stream bez limitu umieszczanego na dowolnej stronie internetowej , proszę przesunąć stronę w dół lewa strona sekcja ADMIN KONTAKT

Wirus polio pochodzenia szczepionkowego wykryty w próbkach ścieków

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Rate this post

Brytyjska Agencja Bezpieczeństwa Zdrowia (UKHSA) poinformowała, że ​​w próbkach ścieków pobranych od lutego do maja z londyńskiej oczyszczalni ścieków Beckton, która obsługuje około 4 milionów ludzi w północnym i wschodnim Londynie, znaleziono kilka blisko spokrewnionych wirusów polio.

Powiedział również, że wirus przekształcił się w wirusa polio typu 2 (VDPV2) „pochodzącego ze szczepionek”, który może rozprzestrzeniać się w społecznościach i w rzadkich przypadkach może „wywoływać poważne choroby, takie jak paraliż, u osób, które nie są w pełni zaszczepione.”

Dr Vanessa Saliba, konsultant epidemiolog w UKHSA, powiedziała, że ​​ogólne ryzyko dla społeczeństwa jest „bardzo niskie”.

Po potwierdzeniu ostatniego przypadku dzikiego polio w 1984 r. Wielka Brytania została uznana za wolną od polio od 2003 r. przez Światową Organizację Zdrowia (WHO).

Według UKHSA, podczas rutynowych kontroli próbek ścieków każdego roku można znaleźć od jednego do trzech „podobnych do szczepionek” wirusów polio. Dzieje się tak, ponieważ ludzie, którzy podróżują do Wielkiej Brytanii po otrzymaniu żywej doustnej szczepionki przeciwko polio za granicą, która zawiera osłabione wirusy polio, na krótko pozostawiają ślady wirusa polio podobnego do szczepionki w kale. Jednak zawsze były to przypadki jednorazowe.

UKHSA pracuje obecnie nad teorią, że nastąpiło pewne rozprzestrzenienie się między blisko spokrewnionymi osobnikami w północnym i wschodnim Londynie, które obecnie wydalają szczep wirusa polio typu 2 z kałem.

Eksperci rozważają możliwość, że dotknięta może być tylko jedna rodzina, chociaż nie jest jasne, ile osób musi zostać zarażonych, aby polio zostało wykryte w próbkach ścieków.

Według WHO, wydalony wirus szczepionkowy może pozostać żywy przez dłuższy czas, gdy populacja jest „poważnie niedoodporniona” i mutuje w „formę, która może sparaliżować”.

UKHSA podkreśliła, że ​​wirus został wykryty tylko w próbkach ścieków i nie zgłoszono żadnych przypadków paraliżu.

Obecnie bada zakres transmisji ze społeczności i jako środek ostrożności ustanowił „incydent krajowy” w celu sprawdzenia przypadków gdzie indziej.

Szczepionka przeciw polio jest podawana w NHS, gdy dziecko ma 8, 12 i 16 tygodni jako część szczepionki 6 w 1. Podaje się go ponownie w wieku 3 lat i 4 miesięcy jako część przedszkolnej dawki przypominającej 4 w 1 (DTaP/IPV), a w wieku 14 lat jako część dawki przypominającej dla nastolatków 3 w 1 (Td/IPV).

Wszystkie te szczepionki muszą zostać podane osobie, aby można ją było uznać za w pełni zaszczepioną, chociaż dzieci, które otrzymały dwie lub trzy dawki, będą miały znaczną ochronę.

Najnowsze dane pokazują, że w wieku 2 lat w Wielkiej Brytanii prawie 95 procent dzieci jest na bieżąco z dawkami. Jednak w Londynie spada to do prawie 90 procent.

Jeśli chodzi o wzmacniacz przedszkolny, zaledwie 71 procent dzieci w Londynie miało go w wieku 5 lat.

Jane Clegg, główna pielęgniarka NHS w Londynie, powiedziała, że ​​NHS zacznie kontaktować się z rodzicami dzieci w wieku poniżej 5 lat w Londynie, „które nie są na bieżąco ze swoimi szczepieniami przeciwko polio, aby zaprosić je do ochrony”.

https://legaartis.pl/blog/2022/06/23/wirus-polio-pochodzenia-szczepionkowego-wykryty-w-probkach-sciekow/

%d bloggers like this: