Już od 1 lipca rząd nie będzie wypłacał pieniędzy za utrzymywanie ukraińskich uchodźców. Do tej pory otrzymać można było 40zł za dobę zapewnienia wyżywienia i noclegu.

Według najnowszych informacji ze strony rządu, coraz więcej osób przebywających w naszym kraju jest w stanie się usamodzielnić i zaadoptować.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ NASZĄ

DZIAŁALNOŚĆ 

Ta forma wsparcia adresowana jest do autorów wpisów - artykułów , filmów i tłumaczeń i osób pomagających w sprawach technicznych ,

ciekawostka :-) mamy ponad 30 000 subskrybentów i ponad 100 000 osób zarejestrowanych  a trzeba żebrać o kilka groszy dla tych dzięki którym są treści na stronie .......... 

Wspomniane środki będą przedłużone w przypadku osób niepełnosprawnych, kobiet w ciąży oraz z wieloma dziećmi.

Warto przypomnieć, że świadczenia przyznawane dla uchodźców z Ukrainy od samego początku budziły duże kontrowersje w społeczeństwie. Liczba programów socjalnych do których zostali dołączeni, ułatwienia oraz ulgi w wielu aspektach przekraczały te, na które liczyć mogą polskie rodziny.

Nawet tak socjalistyczny rząd, jaki mamy w naszym kraju, musi w końcu zrozumieć, że tak ogromna pomoc finansowa zrujnuje budżet. Już teraz sytuacja jest fatalna, bo ktoś źle wyliczył liczbę potencjalnych uchodźców, a będzie tylko gorzej – komentuje Marcin Jan Orłowski, redaktor naczelny Krul TV.

Koniec świadczeń dla Ukraińców! Rząd przestaje wypłacać… – KRULTV.PL