Siergiej Ławrow. Foto: PAP/EPA
Siergiej Ławrow. Foto: PAP/EPA

Moskwa nie kryje irytacji po zamknięciu przestrzeni powietrznej dla samolotu MSZ Ławrowa, co spowodowało odwołanie jego wizyty w Serbii. Bułgaria, Macedonia Północna i Czarnogóra, wszystkie kraje członkowie członkowie NATO, po prostu odmówiły przelotu nad swoją przestrzenią rosyjskiego samolotu.

Kreml w poniedziałek 6 czerwca oficjalnie potępił „wrogi akt” ze strony trzech państw europejskich. „Takie wrogie działania przeciwko naszemu krajowi mogą spowodować pewne problemy, ale nie mogą powstrzymać naszej dyplomacji od kontynuowania pracy i nie będą w stanie znacząco zakłócić kontynuacji kontaktów Rosji z zaprzyjaźnionymi krajami” – powiedział dziennikarzom rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ NASZĄ

DZIAŁALNOŚĆ 

Ta forma wsparcia adresowana jest do autorów wpisów - artykułów , filmów i tłumaczeń i osób pomagających w sprawach technicznych ,

ciekawostka :-) mamy ponad 30 000 subskrybentów i ponad 100 000 osób zarejestrowanych  a trzeba żebrać o kilka groszy dla tych dzięki którym są treści na stronie .......... 

Sam Ławrow określił jako „nie do pomyślenia” zamknięcie przez trzy kraje europejskie przestrzeni powietrznej dla samolotu, który miał go zabrać z wizytą do Serbii.

„Stało się niewyobrażalne”, powiedział Siergiej Ławrow na konferencji prasowej, potępiając ten akt jako „skandaliczny” i „wrogie działania” (Pieskow). Moskwa nie wyklucza proporcjonalnych kroków odwetowych.

Wizytę Ławrowa w Serbii planowano na 6-7 czerwca. Serbskie media opublikowały fotokopię dokumentu z decyzjami ministerstw spraw zagranicznych Bułgarii, Macedonii Północnej i Czarnogóry o zakazie przelotu przez ich przestrzeń powietrzną rządowego samolotu z Rosji.

Źródło: AFP/ RIA Nowosti

Rosja wściekła po zamknięciu przestrzeni powietrznej dla samolotu Ławrowa