PRZESUŃ STRONĘ W DÓŁ ABY ZOBACZYĆ

 WYBRANĄ TREŚĆ

INSTRUKCJA FILMOWA JAK ODBLOKOWAĆ DOSTĘP PREMIUM

Stream odblokowany w środę o 21.00

Stream zablokowany - "premium" w każdą niedzielę poniedziałek wtorek i czwartek o 21.00

POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ

M-forum A.V Live.

TO. PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POLITYCZNIE. W sprawach dotyczacych reklamy banerowej lub video, oraz zasad dzierżawy strumienia stream bez limitu umieszczanego na dowolnej stronie internetowej , proszę przesunąć stronę w dół lewa strona sekcja ADMIN KONTAKT

2 nowe szczepy małpiej ospy w USA sugerują możliwość niewykrytego rozprzestrzeniania się

Postaw mi kawę na buycoffee.to
5/5 - (1 vote)

Analiza genetyczna niedawnych przypadków małpiej ospy sugeruje, że w USA istnieją dwa różne szczepy, powiedzieli w piątek urzędnicy służby zdrowia , podnosząc możliwość, że wirus krąży niewykryty przez jakiś czas.

Wiele przypadków w USA było spowodowanych tym samym szczepem, co ostatnie przypadki w Europie, ale kilka próbek pokazuje inny szczep, powiedzieli federalni urzędnicy ds. zdrowia. Każdy szczep był widziany w przypadkach w USA w zeszłym roku, zanim zidentyfikowano ostatnią międzynarodową epidemię.

„Myślę, że jest z pewnością możliwe, że w Stanach Zjednoczonych mogły być przypadki małpiej ospy, które wcześniej nie były wykrywane, ale nie w dużym stopniu” – powiedziała dziennikarzom w piątek. Dodała jednak, że „może mieć miejsce transmisja na poziomie społeczności” w częściach Stanów Zjednoczonych, w których wirus nie został jeszcze zidentyfikowany.

CDC powiedziało, że stara się zintensyfikować prace nad wykrywaniem infekcji i prawdopodobnie zostanie zgłoszonych więcej przypadków.

Odkrycia oznaczają, że epidemia będzie prawdopodobnie trudna do powstrzymania, powiedziała dr Angela Rasmussen, wirusolog z University of Saskatchewan.

Tak naprawdę nie mamy dobrego wyczucia, ile jest tam przypadków”, powiedział Rasmussen.

Ale w zeszłym miesiącu przypadki zaczęły pojawiać się w Europie i Stanach Zjednoczonych. Wielu – ale nie wszyscy – zarażonych wirusem podróżowało po całym świecie, a urzędnicy ds. zdrowia w coraz większej liczbie krajów prowadzą dochodzenia.

Do piątku Stany Zjednoczone zidentyfikowały co najmniej 20 przypadków w 11 stanach. Setki innych przypadków znaleziono w innych krajach.

Choroba zwykle rozpoczyna się objawami grypopodobnymi i obrzękiem węzłów chłonnych, po których następuje wysypka na twarzy i ciele.

Jak dotąd w Stanach Zjednoczonych i Europie nie zgłoszono żadnych zgonów spowodowanych małpia ospą. Ale to może się zmienić, jeśli infekcje zaczną pojawiać się u bardziej wrażliwych osób, takich jak bardzo małe dzieci lub osoby z osłabionym układem odpornościowym, powiedział Rasmussen.

Podniosła kolejną obawę: nawet jeśli epidemie wśród ludzi zostaną powstrzymane, możliwe jest, że wirus może opanować populację gryzoni w USA – albo przez zwierzęta domowe, albo niepożądane gryzonie w domach.

https://legaartis.pl/blog/2022/06/04/2-nowe-szczepy-malpiej-ospy-w-usa-sugeruja-mozliwosc-niewykrytego-rozprzestrzeniania-sie/

%d bloggers like this: