PRZESUŃ STRONĘ W DÓŁ ABY ZOBACZYĆ

 WYBRANĄ TREŚĆ

INSTRUKCJA FILMOWA JAK ODBLOKOWAĆ DOSTĘP PREMIUM

Stream odblokowany w środę o 21.00

Stream zablokowany - "premium" w każdą niedzielę poniedziałek wtorek i czwartek o 21.00

POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ

M-forum A.V Live.

TO. PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POLITYCZNIE. W sprawach dotyczacych reklamy banerowej lub video, oraz zasad dzierżawy strumienia stream bez limitu umieszczanego na dowolnej stronie internetowej , proszę przesunąć stronę w dół lewa strona sekcja ADMIN KONTAKT

Prezydent ułaskawi policjanta skazanego za pobicie pseudokibiców?

Postaw mi kawę na buycoffee.to
5/5 - (3 votes)
28 tysięcy podpisów pod wnioskiem o ułaskawienie! - Niezależny Samorządny  Związek Zawodowy Policjantów

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ NASZĄ

DZIAŁALNOŚĆ 

Ta forma wsparcia adresowana jest do autorów wpisów - artykułów , filmów i tłumaczeń i osób pomagających w sprawach technicznych ,

ciekawostka :-) mamy ponad 30 000 subskrybentów i ponad 100 000 osób zarejestrowanych  a trzeba żebrać o kilka groszy dla tych dzięki którym są treści na stronie .......... 

Rozpoczęto procedurę ułaskawieniową policjanta.
fot. Krzysztof Sitkowski KPRP/Trojmiasto.pl

Prezydent Andrzej Duda wszczął postępowanie ułaskawieniowe dotyczące sopockiego policjanta, skazanego w sprawie pobicia pseudokibiców w 2014 r. Samo postępowanie, które przed wymiarem sprawiedliwości toczyło się od kilku lat, budziło kontrowersje m.in. ze względu na wydawane rozstrzygnięcia.

Za co policjanci zostali skazani?

Przypomnijmy: latem 2014 r. policjanci z Sopotu interweniowali wobec pijanych i zachowujących się agresywnie kibiców jednej z drużyn piłkarskich z Trójmiasta. Interwencja zamieniła się w regularną bójkę między policją a chuliganami. Sytuację opanowano dopiero, gdy na miejscu pojawiły się policyjne posiłki.

Zatrzymani kibice trafili do izby zatrzymań w sopockiej komendzie. Kilka godzin później jednego z nich zabrała karetka. W szpitalu lekarze stwierdzili, że mężczyzna miał uszkodzone organy wewnętrzne i znajdował się w poważnym stanie, który zagrażał nawet jego życiu.

Zatrzymani tego dnia kibice złożyli zawiadomienia dotyczące pobicia ich na komendzie przez dwóch policjantów. Stwierdzili wówczas, co później kilkukrotnie potwierdzali przed sądem, że po zatrzymaniu zostali skuci kajdankami i już na komendzie byli wielokrotnie bici przez stróżów prawa.

Sami policjanci od początku twierdzili zaś, że wszystkie obrażenia zatrzymanych były wynikiem bójki, do której doszło przed ich zatrzymaniem.

Kolejne rozstrzygnięcia w tej sprawie wyglądały następująco:

Pierwsze śledztwo prowadziła Prokuratura Rejonowa w Wejherowie, po roku je umorzyła.
Po zaskarżeniu tej decyzji przez kibiców śledztwo wznowiono. Tym razem zakończyło się aktem oskarżenia przeciwko policjantom.
Pierwszy proces w tej sprawie przed sądem w Sopocie zakończył się uniewinnieniem policjantów.
Kibice zaskarżyli wyrok, a Sąd Okręgowy w Gdańsku nakazał ponowne rozpatrzenie sprawy. Uznał, że sąd niższej instancji kierował się głównie zeznaniami policjantów.
Kolejny proces przed sądem w Sopocie zakończył się skazaniem policjantów na rok więzienia.
W 2021 r. Sąd Okręgowy ostatecznie podtrzymał wyrok, który stał się w ten sposób prawomocny.

Policjanci zbierali podpisy

Pod wnioskiem o ułaskawienie dwóch byłych policjantów z Sopotu podpisało się ok. 30 tys. osób, również przedstawiciele innych służb: straży granicznej czy straży pożarnej.

Komisarz Józef Partyka, przewodniczący policyjnych związkowców na Pomorzu, podkreślał także, że w akcję zaangażowali się również zwykli mieszkańcy Sopotu, którzy przychodzili na komendę, aby podpisać dokument.

Będzie ułaskawienie? Ruszyła procedura

Jak udało nam się dowiedzieć, w sprawie jednego z policjantów ruszyły procedury związane z procesem ułaskawienia.

Prezydent Andrzej Duda – co potwierdził nam mec. Piotr Bartecki, reprezentujący funkcjonariusza – postanowieniem z 11 maja 2022 r. wszczął w sprawie postępowanie ułaskawieniowe.

Z kolei kasacja obrońcy policjanta w marcu 2022 r. została przedstawiona przez Sąd Okręgowy w Gdańsku Sądowi Najwyższemu w Warszawie.

– Rozpoczęcie procedury przez pana prezydenta daje nam nadzieję na pozytywne zakończenie sprawy policjanta – podsumowuje kom. Józef Partyka.

Szymon Zięba
s.zieba@trojmiasto.pl

Czytaj więcej na:
https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Prezydent-ulaskawi-policjanta-skazanego-za-pobicie-pseudokibicow-n167357.html#tri

%d bloggers like this: