Germany_Ukraine

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ NASZĄ

DZIAŁALNOŚĆ 

Ta forma wsparcia adresowana jest do autorów wpisów - artykułów , filmów i tłumaczeń i osób pomagających w sprawach technicznych ,

ciekawostka :-) mamy ponad 30 000 subskrybentów i ponad 100 000 osób zarejestrowanych  a trzeba żebrać o kilka groszy dla tych dzięki którym są treści na stronie .......... 

© Unz.com

Dlaczego Niemcy wysyłają broń na Ukrainę? Czy nie zdają sobie sprawy, że ta broń zostanie użyta do zabijania rosyjskich żołnierzy? Czy nie zdają sobie sprawy, że ta broń zostanie przekazana nazistowskim bojownikom, którzy tatuują swastyki na ramionach i maszerują w paradach z pochodniami? Czy Niemców to nie obchodzi?

W 2 wojnie światowej niemiecki Wehrmacht zabił 27 milionów Rosjan. Czy to nie wystarczy? Ilu Rosjan musi umrzeć, aby zaspokoić niemiecką żądzę krwi? Kolejny milion? 5 milionów? 27 milionów? Jak dużo?

I jak kraj z historią Niemiec usprawiedliwia zabijanie większej liczby Rosjan dzisiaj? Wiele osób chciałoby uzyskać odpowiedź na to pytanie? Wiem, że bym to zrobił.

Kanclerz Olaf Scholz uważa, że Niemcy mają moralny obowiązek wspierać Ukrainę w wojnie z Rosją. W telewizyjnym przemówieniu do narodu powiedział: „Bronimy prawa i wolności po stronie atakowanej partii. Wspieramy Ukrainę w jej walce z agresorem”.

To, o czym Scholz nie wspomniał, to liczne (ukraińskie) prowokacje, które miały miejsce przed rosyjską inwazją. Nie wspomniał o nasilonych bombardowaniach wschodniej Ukrainy przez Kijów, gdzie w ciągu ostatnich ośmiu lat zginęło 14 000 etnicznych Rosjan. Nie wspomniał o około 30 ukraińskich laboratoriach broni biologicznej, w których potajemnie opracowywane są śmiertelne patogeny – które atakują określone grupy etniczne i rozprzestrzeniają wysoce zaraźliwe choroby na całym świecie. Nie wspomniał, że prezydent Zełenski zagroził odbudową ukraińskiego programu broni jądrowej, który umieściłby rakiety nuklearne na zachodniej granicy Rosji. I nie wspomniał, że Ukraina stała się de facto członkiem NATO poprzez wspólne ćwiczenia wojskowe, wsparcie logistyczne, szkolenia i dostawy broni z Sojuszu. Wszystko to stworzyło poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego Rosji. Ale Scholz nie wspomniał o żadnym z nich. Zamiast tego wykorzystał całą prezentację, aby uzyskać poparcie dla kolejnej krwawej łaźni prowadzonej przez USA.

„Nie możemy pozwolić, by paraliżował nas strach” – powiedział stanowczo Scholz. „Postanowiliśmy więc dostarczyć broń”.

Scholz po prostu przyznaje to, co wszyscy już wiedzą, że otrzymał rozkazy marszu z Waszyngtonu i stosuje się do tych rozkazów. To oczywiste. Oto jak World Socialist Web Site podsumowała to w niedawnym artykule:

Historyczna decyzja o ponownym przepuszczeniu niemieckich czołgów przeciwko Rosji nie jest napędzana „bezpieczeństwem i pokojem”, a tym bardziej ochroną ludności ukraińskiej. Zamiast tego Niemcy i inne mocarstwa NATO systematycznie prowokowały reakcyjną inwazję Rosji, aby umożliwić im prowadzenie wojny zastępczej przeciwko Rosji na plecach ukraińskiej ludności.

W miesiącach poprzedzających rosyjską inwazję ukraiński rząd, przy ogromnym wsparciu USA i Niemiec, przygotowywał się do objęcia kontrolą wojskową terenów zajmowanych przez prorosyjskich separatystów na wschodzie kraju. Zaplanowano także wojnę z Rosją na Krymie… Wszystkie restrykcje nałożone na Niemcy po wojnie światowej mają zostać zniesione, a Bundeswehra zostanie przebudowana na największą europejską armię.

Niemiecki rząd dostarczył już czołgi z byłych zapasów NRD na Ukrainę i zapowiedział kolejne dostawy broni ciężkiej. Należą do nich czołgi przeciwlotnicze i haubice samobieżne, które są zdolne do ogromnych zniszczeń. Niemcy i NATO są gotowe zniszczyć Ukrainę, aby pokonać Rosję…

Dzięki ciężkiemu uzbrojeniu Niemcy wyposażają Batalion Azowski i inne jednostki neonazistowskie. Grupy te są politycznymi potomkami Banderowskiej Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN), która była odpowiedzialna za zamordowanie tysięcy ukraińskich Żydów”. („W rocznicę pokonania reżimu nazistowskiego kanclerz Niemiec Scholz wygłasza przemówienie wojenne”, World Socialist Web Site)

Jak się tu dostaliśmy? Jak doszliśmy do punktu, w którym nikt nie jest zaniepokojony ponownym pojawieniem się niemieckiego militaryzmu?

Wszystko to można prześledzić wstecz do rosyjskiego prezydenta Michaiła Gorbaczowa.

W 1990 roku, po upadku muru berlińskiego, Gorbaczow wycofał swoje zastrzeżenia wobec zjednoczenia Niemiec i „zgodził się, że zjednoczone Niemcy będą mogły swobodnie wybrać, do którego sojuszu będą należeć, a kanclerz Helmut Kohl powiedział Gorbaczowowi, że Niemcy chcą pozostać w NATO”.

Rozumiesz? Gorbaczow dał Niemcom zielone światło do członkostwa w NATO.

Czy widzisz, jaki to był straszny błąd? Czy widzisz, że zjednoczenie Niemiec i wejście Niemiec do wrogiego, rusofobicznego sojuszu wojskowego (NATO) utorowało drogę do obecnej pożogi?

Po wejściu Niemiec do NATO nastąpiły trzy fale ekspansji, które popchnęły Sojusz coraz dalej na wschód, aż do dziś, oddziały bojowe NATO, bazy wojskowe i systemy rakietowe znajdują się na progu Rosji, zaledwie kilkaset mil od Moskwy.

A natarcie NATO na wschód również nie zatrzyma się na Ukrainie, tak samo jak Hitler czy Napoleon nie zatrzymali się na Ukrainie. Ukraina to dopiero ostatni gwizdek w drodze do Moskwy. To prawdziwy strategiczny punkt końcowy; Moskwa. Tak więc, w końcu, NATO będzie coraz głębiej wkraczać na terytorium Rosji, niszcząc wszystko na swojej drodze i zabijając każdego, kto stanie mu na drodze. To właśnie tam wszystko zmierza, w rzeczywistości watażkowie Pentagonu nawet nie próbują już tego ukrywać. „Chcemy osłabić Rosję” – mówią. „Chcemy złamać plecy Rosji”. I taki jest plan. Chcą zmiażdżyć Rosję i przejąć jej zasoby. Nic nie jest ukryte. Wszystko to jest publicznie stwierdzane.

I to wszystko wina Gorbaczowa. Kryzys, przed którym stoi dziś Rosja, można prześledzić wstecz do Gorbaczowa.

O czym myślał? Czy myślał, że NATO dotrzyma słowa, a nie „przesunie się o jeden cal na wschód”, jak obiecywali? Czy myślał, że Niemcy w końcu „nie staną na nogi” i nie wznowią zwyczajowego marszu na wschód? Czy myślał, że przywódcy na Zachodzie w cudowny sposób zmienili swoje miejsca i stali się bardziej godni zaufania, bezinteresowni i pokojowi?

Co za głupi, głupi człowiek. Przewiewny liberalizm Gorbaczowa sprowadził systemy uzbrojenia NATO i oddziały uderzeniowe NATO do drzwi Rosji. Utorował drogę do kolejnego bolesnego i krwawego konfliktu, który pogrąży cały region w chaosie i ruinie. Czy można się dziwić, dlaczego zachodni przywódcy przy każdej okazji śpiewają pochwały Gorbaczowa? Sprawdź ten fragment artykułu w RT:

„W poniedziałek w Estonii rozpoczęły się ćwiczenia wojskowe NATO na dużą skalę. Ćwiczenia nazwane „Jeż 2022” są jednymi z największych w historii kraju bałtyckiego, według bloku wojskowego. W ćwiczeniach weźmie udział około 15 000 żołnierzy z 14 krajów, w tym zarówno członkowie bloku wojskowego, jak i ich partnerzy.

Żołnierze z Finlandii, Szwecji, Gruzji i Ukrainy są wśród tych, którzy wezmą udział w ćwiczeniach… Ćwiczenia obejmą wszystkie rodzaje sił zbrojnych i obejmą ćwiczenia lotnicze, morskie i lądowe, a także szkolenie w zakresie wojny cybernetycznej. Zgodnie z oświadczeniem NATO, w ćwiczeniach weźmie udział również okręt desantowy US Navy typu Wasp „Kearsarge”.

Ćwiczenia rozpoczęły się zaledwie dzień po tym, jak Finlandia i Szwecja oficjalnie ogłosiły swoje plany przystąpienia do NATO…

Ćwiczenia w Estonii są jednak tylko częścią zakrojonych na szeroką skalę działań wojskowych NATO w pobliżu granicy z Rosją. Inne państwo bałtyckie, Litwa, jest gospodarzem ćwiczeń „Żelazny Wilk”, w których bierze udział 3000 żołnierzy NATO i 1000 sztuk sprzętu wojskowego, w tym niemieckie czołgi Leopard 2.

Dwa z największych ćwiczeń NATO – „Defender Europe” i „Swift Response” – odbywają się w Polsce i ośmiu innych krajach, z udziałem 18 000 żołnierzy z 20 krajów, zgodnie z piątkowym oświadczeniem NATO.

Siły Odpowiedzi NATO biorą obecnie udział w 7 500-osobowych ćwiczeniach „Wettiner Heide” w Niemczech. Morze Śródziemne będzie świadkiem ćwiczeń morskich „Neptune series” z udziałem grupy uderzeniowej lotniskowca USS „Harry S. Truman”, która zostanie przekazana pod dowództwo NATO. Będzie to dopiero drugi raz od zakończenia zimnej wojny, kiedy amerykańska grupa lotniskowców została przekazana pod dowództwo bloku wojskowego, powiedział NATO.

W czerwcu kraje bałtyckie i Polska będą gospodarzami tego, co NATO określa jako „największe w Europie zintegrowane ćwiczenia obrony powietrznej i przeciwrakietowej”, w których wezmą udział 23 państwa. Pod koniec kwietnia Finlandia była gospodarzem ćwiczeń morskich NATO. Teraz organizuje również wspólne ćwiczenia lądowe, w których uczestniczą wojska z USA, Wielkiej Brytanii, Estonii i Łotwy.

Masowe wojskowe gry wojenne mają miejsce wśród zwiększonych napięć między Rosją, NATO i niektórymi partnerami bloku wojskowego. Finlandia, która ma długą granicę z Rosją, i Szwecja postanowiły ponownie rozważyć swoją długoletnią politykę niezaangażowania po poważnej zmianie opinii publicznej po rozpoczęciu rosyjskiego ataku na Ukrainę. („NATO rozpoczyna ćwiczenia w pobliżu granicy z Rosją”RT)

Czego potrzeba, aby Amerykanie zobaczyli, co dzieje się na ich oczach?

NATO i USA symulują wojnę z Rosją, ponieważ taki jest plan. Są to masywne, zintegrowane ćwiczenia z połączonymi ramionami, które są skonstruowane w sposób, który najlepiej odpowiada na mocne strony konkretnego wroga. A tym wrogiem jest Rosja. Nie widzisz tego?

A czy zauważyłeś, że nagle można otwarcie mówić o wojnie z Rosją? Wśród kadr emerytowanych generałów, którzy regularnie pojawiają się w kanałach informacyjnych telewizji kablowej i ich uderzających w piersi sojuszników w Partii Demokratycznej, wszelkie poczucie ostrożności zostało całkowicie porzucone. Nie odstrasza ich już groźba wojny nuklearnej, ponieważ – według nich – USA zwyciężą w wojnie nuklearnej, a poza tym wszyscy zgadzają się, że warto ryzykować. Może myślisz, że żartuję, ale nie żartuję. Dominujący pogląd wśród elit establishmentu zasadniczo się zmienił. Ci ludzie chcą wojny z Rosją i chcą jej teraz. Ich żądza wojny całkowicie przyćmiła ich strach przed nuklearną zagładą. To szaleństwo.

A Niemcy przyłączyły się do pędu do wojny, mimo że wywoła to bezprecedensowy kryzys energetyczny, po którym nastąpi poważne załamanie gospodarcze, które może trwać latami. Krótko mówiąc, Scholz zobowiązał się do ekonomicznego hari-kari, aby uspokoić swoich mistrzów w Waszyngtonie. Oto więcej z WSWS:

„Niemcy wykorzystują wojnę do usunięcia wszystkich przeszkód, które wcześniej stały na drodze do niepohamowanego dozbrojenia… Po pierwsze, niemiecki rząd zwiększył budżet zbrojeniowy o 100 mld euro… i porzucił zasadę niedostarczania broni do stref wojennych. Ukraina była najpierw zaopatrywana w lekką, a następnie ciężką broń. W międzyczasie ukraińscy żołnierze są również szkoleni na niemieckiej ziemi…

Przygotowania niemieckiego rządu do III wojny światowej nie ograniczają się do uzbrojenia Bundeswehry (Sił Zbrojnych) i udzielenia wsparcia wojskowego Ukrainie. Były redaktor naczelny dziennika finansowego Handelsblatt, Gabor Steingart, mówi o tym bez ogródek w swoim „Pioneer Briefing” we wtorek. Bez najmniejszych skrupułów omawia kwestię tego, co jest wymagane, aby wojna światowa była „możliwa do opanowania”:

„Prowadzenie trzeciej wojny światowej nie jest tylko kwestią militarną”, głosi. Jest to „przede wszystkim kwestia ekonomiczna. Bo bez rozplątania gospodarczego wzdłuż bloków mocarstwowych i militarnych skuteczna wojna, którą można utrzymać przez dłuższy czas, jest niemożliwa, jak już widzimy po uzależnieniu Niemiec od rosyjskiego gazu ziemnego.

„Ktokolwiek chce, aby wojna światowa była możliwa do opanowania, musi najpierw rozdzielić światowy handel” – podkreśla Steingart. „Niezależność ekonomiczna jest dla Bundeswehry ważniejsza niż miliardy więcej. Tak więc nie tylko żołnierze i ich sprzęt wojskowy muszą zostać zebrani w formację ofensywną, ale także zasoby gospodarcze.

„Patrząc tym ekonomicznym okiem”, stwierdza następnie, „przygotowania do tego, aby trzecia wojna światowa była możliwa do opanowania, są w pełnym rozkwicie”.”.

Szaloną politykę przygotowywania trzeciej wojny światowej i uczynienia jej „możliwą do opanowania” popierają wszystkie partie reprezentowane w Bundestagu… Niemcy muszą „pilnie zdefiniować swoje interesy narodowe na tle nowej rzeczywistości” i „przyjąć narodowy pokaz siły, aby je wdrożyć i chronić”. „Aby sprostać temu wyzwaniu, potrzebne są wszechstronne zdolności wojskowe, które pociągną za sobą również wiele poświęceń i ciężarów”. („Przygotowania Niemiec do trzeciej wojny światowej w pełnym rozkwicie„, World Socialist Web Site)

Czy nadal uważasz, że idea Trzeciej Wojny Światowej jest naciągana?

Oczywiście, że nie. Przygotowania już trwają. Elity chcą wojny, ponieważ nie widzą innego sposobu na zachowanie zachodnio-centrycznego porządku świata. Dlatego groźba niemieckiego militaryzmu została zignorowana przez media i zagraniczne głowy państw. Ponieważ teraz myślą, że niemiecki militaryzm może być użyty do obrony globalnego prymatu Ameryki. I tego właśnie chcą.

Oto nieco więcej tła z wywiadu z Normanem Finkelsteinem

„Rosjanom obiecano, że nie będzie ekspansji NATO na Wschód, to było quid pro quo dla zjednoczenia Niemiec po rozpadzie Związku Radzieckiego. Rosjanom obiecano to, ale Zachód poszedł naprzód. Mówimy o latach 1990-tych: obietnice zostały złożone, ale Zachód poszedł naprzód i zaczął rozszerzać NATO. była pierwsza transza, potem druga transza… Następnie NATO zaczyna rozszerzać się w Gruzji i na Ukrainie (która przecina) czerwoną linię.

Aby temu zapobiec, (Rosja) oferuje całkowicie rozsądne rozwiązanie: po prostu zneutralizować Ukrainę, tak jak zneutralizowaliśmy Austrię po II wojnie światowej, ani nie sprzymierzoną z blokiem wschodnim, ani z blokiem zachodnim. Wydawało mi się to całkowicie rozsądne…

A potem racjonalność tych żądań,… muszą być zawsze postrzegane w kontekście. Jaki jest kontekst? Kontekstem jest Związek Radziecki, dawna Rosja, która przegrała… szacuje się, że około 30 milionów ludzi podczas II wojny światowej.

A teraz jest ta Ukraina, gdzie naziści odgrywają ogromną rolę. (i oni) są sprzymierzeni z potężnym blokiem wojskowym zwanym NATO (i) NATO wciąż się rozwija, naprzód i, zbliżając się do Rosji, próbując ją udusić… A począwszy od około 2016 roku, pod rządami Trumpa, zaczyna uzbrajać Ukrainę, wlewając broń, angażując się w ćwiczenia wojskowe z NATO, zachowując się bardzo prowokacyjnie. A potem minister spraw zagranicznych Ławrow w końcu mówi, że doszliśmy do punktu wrzenia.

… (A więc) ponad 20 lat… Rosja próbowała zaangażować się w dyplomację; (aby uczynić Ukrainę neutralną) jak Austria po 2 wojnie światowej… (Tak więc) jeśli zgadzasz się, że było to uzasadnione żądanie, i jeśli zgadzasz się, że Zachód rozszerzał i rozszerzał NATO, i jeśli zgadzasz się, że Ukraina de facto stała się członkiem NATO, z napływającą bronią i angażującą się w ćwiczenia wojskowe z NATO; a jeśli się zgadzasz… że Rosja straciła 30 milionów ludzi podczas II wojny światowej z powodu inwazji nazistowskiej,…, wtedy proste pytanie brzmi: co Rosja miała zrobić?

… Nie jestem generałem i nie jestem dyplomatą, więc nie idę… więc nie powiem, że to była najmądrzejsza rzecz do zrobienia … Ale powiem … że mieli do tego prawo… Mieli …. historyczne prawo do tego. 30 milionów ludzi (zabitych podczas II wojny światowej), a teraz zaczynasz od nowa, teraz zaczynasz od nowa? Nie, nie,… Nie mogę iść za tymi, którzy uznają zasadność argumentów Putina, a potem nazywają inwazję zbrodniczą. Nie widzę tego”. („Norman Finkelstein: Rosja ma historyczne prawo do inwazji na Ukrainę„; Posłuchaj całego wywiadu, The Saker)

Tak, Putin ma pełne prawo chronić swój kraj przed kolejną obcą inwazją. I byłoby głupotą myśleć, że to nie jest to, co Waszyngton ma na myśli, ponieważ właśnie to mają na myśli. To, czego waszyngton naprawdę chce, to ujarzmiona Rosja, która na stałe marnieje pod biustą wuja Sama.

Putin musi więc zrobić wszystko, co w jego mocy, aby temu zapobiec. I jak dotąd właśnie to zrobił.

Brawo, Władimirze.