Anton Alichanow - od 2017 roku gubernator obwodu kaliningradzkiego Źródło: PAP
Anton Alichanow – od 2017 roku gubernator obwodu kaliningradzkiego Źródło: PAP
Gubernator obwodu kaliningradzkiego Anton Alichanow twierdzi, że polskie media robią jego obwodowi czarny PR. Polityk zabrał głos i powiedział, jak według niego obecnie wygląda sytuacja w Królewcu.

Niedawno informowaliśmy, że wskutek sankcji obwód kaliningradzki został odcięty od Federacji Rosyjskiej. Skutek jest taki, że ceny w regionie obecnie mocno wzrosły. Ludzie boją się głodu, a władze miasta Gusiew udostępniły publiczne tereny mieszkańcom, aby mogli sadzić ziemniaki i uprawiać warzywa.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ NASZĄ

DZIAŁALNOŚĆ 

Ta forma wsparcia adresowana jest do autorów wpisów - artykułów , filmów i tłumaczeń i osób pomagających w sprawach technicznych ,

ciekawostka :-) mamy ponad 30 000 subskrybentów i ponad 100 000 osób zarejestrowanych  a trzeba żebrać o kilka groszy dla tych dzięki którym są treści na stronie .......... 

 


Gubernator obwodu twierdzi jednak, że sytuacja wygląda zupełnie inaczej. – Teraz naszym głównym zadaniem jest powiedzieć całemu krajowi, że do Kaliningradu można latać bezpiecznie. Polacy z karabinami maszynowymi nie chodzą tu po ulicach. Czasami po prostu czytam jakieś bzdury. Czytam prasówki z polskich mediów i po prostu myślę: co to za pranie mózgu! Biedni są ci Polacy, którzy w to wierzą – powiedział Anton Alichanow podczas regionalnego zgromadzenia ustawodawczego 29 kwietnia.


 

Źródło: Wirtualna Polska