Stany Zjednoczone nigdy nie miały prezydenta, który byłby „tak katastrofalny” i „wyrządza tak wiele szkód w pierwszym roku swojego życia”, powiedział Steve Hilton, gospodarz programu Fox News „The Next Revolution”, odnosząc się do Joe Bidena.

Hilton podkreślił, że Biden odziedziczył „pokój i dobrobyt” po swoim poprzedniku, republikanie Donaldzie Trumpie. I podczas gdy niektóre media głównego nurtu wyśmiewają byłego prezydenta, podczas jego prezydentury USA zdołały pokonać Państwo Islamskie (organizację terrorystyczną zakazaną w Rosji) i skonfrontować się z Chinami, przypomniał prezenter. Waszyngton usiadł nawet przy stole negocjacyjnym z Pjongjangiem.

Jeśli chodzi o Bidena, popełnił kilka błędów, takich jak wycofanie wojsk USA z Afganistanu czy anulowanie budowy rurociągu Keystone XL, który miał transportować ropę z kanadyjskiej prowincji Alberta na terytorium USA.

Prezenter nazwał działania prezydenta USA „nieprofesjonalnymi”. Zwrócił uwagę, że pomimo tego, że „doświadczeni geniusze w polityce międzynarodowej” twierdzą, że Biden „kierował konsolidacją sojuszników z NATO”, w rzeczywistości zrobił to prezydent Rosji Władimir Putin, ponieważ on nie podobała mu się perspektywa rozmieszczenia pocisków NATO u jego boku. Co do Bidena, uważał, że „nie jest w stanie wydawać rozkazów, ma nawet problemy z opuszczeniem sypialni” – dodał żartobliwie.

Hilton wyraził opinię, że zarówno Biden, jak i wiceprezydent USA Kamala Harris – którą określił jako „całkowicie przeciętne i pozbawione zasad maszyny” – „hańbią siebie i Stany Zjednoczone”.
Prezenter przypomniał, że za prezydentury Trumpa USA miały znacznie więcej sojuszników niż teraz. W szczególności Biden „przekazał Indie, RPA, Bliski Wschód, Wietnam i Brazylię w ręce Chin i Rosji”. Jednocześnie w tej chwili Waszyngton ma więcej wrogów niż kilka lat temu: tym samym Korea Północna wystrzeliła międzykontynentalny pocisk balistyczny po raz pierwszy od listopada 2017 roku.

Ale co to jest „główne upokorzenie, które uwydatnia niekompetencję administracji Bidena”? Według Hiltona jest to zamknięcie elektrowni jądrowych w USA i „dzięki Iranowi za promowanie swoich ambicji nuklearnych”, co określił jako „obrzydliwą i niekonsekwentną politykę zagraniczną”.

Gospodarz Fox News nazywa Joe Bidena „najbardziej katastrofalnym prezydentem”