Mary i Jones wyszli na spacer ze swoimi psami i skierowali się w stronę lasu. Jeden z pupili zobaczył puszkę stojącą obok jednego z drzew.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ NASZĄ

DZIAŁALNOŚĆ 

Ta forma wsparcia adresowana jest do autorów wpisów - artykułów , filmów i tłumaczeń i osób pomagających w sprawach technicznych ,

ciekawostka :-) mamy ponad 30 000 subskrybentów i ponad 100 000 osób zarejestrowanych  a trzeba żebrać o kilka groszy dla tych dzięki którym są treści na stronie .......... 

Połowa puszki była w glinie, więc mężczyzna i kobieta postanowili ją wyciągnąć. Okazało się jednak, że puszka jest dość ciężka, przy stosunkowo niewielkim rozmiarze. Potrząsając nią, usłyszeli dziwny dźwięk.

foto: mirfactov.com

 

Para zabrała znalezisko do domu i postanowiła otworzyć je za pomocą narzędzi. Mężczyzna otworzył puszkę i był pod wrażeniem tego, co było w środku. Puszka była wypełniona monetami.

foto: mirfactov.com

 

Para bez dłuższego zastanowienia znalazła, gdzie można wypożyczyć wykrywacz metalu i udała się w miejsce, gdzie spacerowały ze zwierzętami.

Okazało się, że w pobliżu drzew ukryte były cztery takie puszki wypełnione monetami. Para skontaktowała się z odpowiednimi władzami i udokumentowała prawo do korzystania ze znaleziska.

 

foto: mirfactov.com

Wycena wykazała, że para otrzymała imponujący dodatek do budżetu. Monety pochodziły z końca XIX wieku.

 

foto: mirfactov.com

Monety były wykonane ze złota, ale nie były wyceniane według ich wagi. Niektóre ze znalezisk wyceniono na sześciocyfrowe kwoty. W końcu miłośnicy psów stali się bogatsi o 10 milionów dolarów.

foto: mirfactov.com

Główne zdjęcie: mirfactov.com