Siemię lniane – efekty regularnego picia przez miesiąc
Joana100
Ostatnie wpisy Joana100 (zobacz wszystkie)
- Małpia ospa. Kto ukrywa prawdę o nowej epidemii? - 27 czerwca 2022
- Opinie o skuteczności preparatu oparto na „nadziei” a nie nauce - 27 czerwca 2022
- Czy zarażanie szczepionką to nowa eugenika? - 26 czerwca 2022
- Błędne kalkulacje Washyngtonu - 26 czerwca 2022
- Belgia skarży się na pijaństwo i chamstwo ukraińskich uchodźców - 26 czerwca 2022

GettyImages
WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ NASZĄ
DZIAŁALNOŚĆ
Ta forma wsparcia adresowana jest do autorów wpisów - artykułów , filmów i tłumaczeń i osób pomagających w sprawach technicznych ,

ciekawostka :-) mamy ponad 30 000 subskrybentów i ponad 100 000 osób zarejestrowanych a trzeba żebrać o kilka groszy dla tych dzięki którym są treści na stronie ..........
Kiedy pić siemię lniane – rano czy wieczorem? Jak jeść i pić siemię lniane? Jakie ma zalety? Czy siemię lniane można pić na noc? Te maleńkie ziarenka potrafią zdziałać naprawdę wiele, dlatego warto je włączyć do swojej codziennej diety. Przeczytajcie dlaczego i sprawdźcie, jakie efekty czekają was po miesiącu. To wszystko, co musicie wiedzieć.
Maria Antonina kąpała się w siemieniu lnianym, prezenterka Rachael Finch dodaje je do smoothie, a supermodelka Elle Macpherson zajada się puddingiem z nasionami lnu. Dla zdrowia, figury i urody. Włosomianiaczki piją je kilka razy w tygodniu, bo nic tak świetnie nie działa na włosy i paznokcie, z kolei wokaliści ochraniają w ten sposób swoje gardło. O co chodzi z tymi słynnymi ziarenkami?
Siemię lniane: zastosowanie
Siemię lniane to po prostu brązowe i niewielkie nasiona lnu zwyczajnego, który od lat znany jest ze swoich zdrowotnych i leczniczych właściwości. Są bogate są w białko, błonnik, kwas foliowy, witaminy A, B, C, D, E i K oraz składniki mineralne, takie jak m.in. wapń, selen, żelazo, magnez czy cynk. Ziarenka łagodzą dolegliwości układu pokarmowego i oddechowego, osłaniając żołądek i gardło, normują procesy trawienia, oczyszczają jelita i wspomagają odchudzanie (dają uczucie sytości). Obniżają też poziom złego cholesterolu dzięki zawarciu kwasów omega-3. Poza tym świetnie działają na włosy, skórę i paznokcie.
Można je dodać do ulubionych potraw – owsianki, tostów z guacamole czy kremu z dyni. Najprościej jednak dostarczyć sobie odżywczych składników siemienia lnianego po prostu je pijąc. Zewnętrznie siemię lniane można stosować jako odżywkę do włosów (tak jak robi to Anna Lewandowska), bo jego żelowa formuła świetnie nawilża.
Jak pić siemię lniane? Przepis
Sposoby przyrządzania siemienia lnianego są bardzo różne. Do najpopularniejszych należy zalanie jednej łyżki ziarenek gorącą wodą (mniej niż 200 ml), przykrycie kubka i odstawienie na noc. Rano wypijamy na czczo powstały płyn razem z ziarenkami – gryziemy je.
Siemię lniane można też przygotować po prostu rano, bo napój nadaje się do spożycia już kwadrans po zalaniu.
Drugi sposób to gotowanie dwóch łyżek siemienia lnianego w szklance wody przed piętnaście minut, przecedzenie przez sitko i odstawienie do wystygnięcia. Jeśli chcecie, możecie dodać chwilę przed wypiciem naturalny sok, żeby napój z siemienia lnianego bardziej wam smakował.
Jak często pić siemię lniane? Wystarczy kilka razy w tygodniu. Jeśli zastanawiacie się, czy siemię lniane można pic na noc – niektórzy stosują je w ten sposób, jednak może to nie być do końca dobry pomysł (może też m.in. powodować problemy z zaśnięciem). Najlepszym i najzdrowszym sposobem jest wypijanie go rano po przebudzeniu.
Siemię lniane – efekty po miesiącu
Po miesiącu można zauważyć j
To tylko fragment tekstu. Aby uzyskać dostęp do całości, kliknij w przycisk Kup teraz.
Formularz zamówienia
Nazwa | Przelew |
---|---|
Dostęp do treści | 30.50 zł |
You must log in to post a comment.