Instytut Roberta Kocha (RKI) zmienił status szczepień około 60 milionów Niemców. Organ ten jest zgodny z klasyfikacją federalnego ministra zdrowia Karla Lauterbacha ( SPD ) . Po raz pierwszy po objęciu urzędu w grudniu powiedział w wywiadzie: „Szczepienia są zakończone dopiero po trzykrotnym zaszczepieniu ”.

Co się zmieniło? Od wtorku osoby, które nie otrzymały jeszcze szczepionki przypominającej , nie są już uważane za „w pełni zaszczepione” . Obecnie RKI wymienia tylko 60 milionów ludzi jako „ w zasadzie zaszczepione ”. Widać to w  monitoringu szczepień RKI . Do poniedziałku kolumna w statystykach nosiła nazwę „wskaźnik szczepień w pełni zaszczepionych”, teraz „wskaźnik szczepień zaszczepionych podstawowo”.

Zmieniono definicję: te osoby są teraz uważane za „w pełni zaszczepione”

Zgodnie z nową definicją, którą Lauterbach wyjaśnił po raz drugi w weekend, pełne szczepienie składa się teraz z trzech dawek. Lauterbach postrzega to również jako podstawę do obowiązkowych szczepień. Około 47,6 proc. populacji, czyli 39,5 mln osób , ma status „w pełni zaszczepiony”. Otrzymałeś szczepienie przypominające po ukończeniu szczepienia podstawowego.

Zmiana stanu szczepień przypada na dzień, w którym Niemcy po raz pierwszy zgłaszają ponad 100 000 nowych infekcji dziennie . Nie jest to jednak jedyna rekordowa wartość, którą RKI raportuje we wtorek. Obecnie dyskutowany jest ogólny obowiązek szczepień. Oprócz obowiązku w zawodach pielęgniarskich, reszta populacji powinna być również zobligowana do pełnego zaszczepienia .

https://www.infranken.de/