Książki zmieniają nasz mózg. I to na stałe!
Joana100
Ostatnie wpisy Joana100 (zobacz wszystkie)
- Antypandemiczny traktat WHO zagraża światu - 19 maja 2022
- Nagle dzieci w Szkocji umierają trzy razy szybciej niż zwykle - 19 maja 2022
- Władze Gotlandii przygotowują się na potencjalny rosyjski atak - 19 maja 2022
- Holocaust Polaków idzie zgodnie z planem - 19 maja 2022
- Sztuczna inteligencja przewyższa człowieka. To kolejna dziedzina, w której radzi sobie od nas lepiej - 19 maja 2022
Naukowcy twierdzą, że wszystkie książki, które czytamy, nas zmieniają. I to na stałe! Eksperyment z wykorzystaniem rezonansu magnetycznego niezbicie tego dowodzi.
WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ NASZĄ
DZIAŁALNOŚĆ
Ta forma wsparcia adresowana jest do autorów wpisów - artykułów , filmów i tłumaczeń i osób pomagających w sprawach technicznych ,

ciekawostka :-) mamy ponad 30 000 subskrybentów i ponad 100 000 osób zarejestrowanych a trzeba żebrać o kilka groszy dla tych dzięki którym są treści na stronie ..........

Upalne lato roku 79 n.e. Bogaci obywatele Imperium Rzymskiego ucztują i zażywają kąpieli w willach nad Zatoką Neapolitańską. Tylko jeden człowiek – młody inżynier Atiliusz Primus, od niedawna zarządzający akweduktem dostarczającym wodę do dziewięciu miast – dostrzega pierwsze sygnały zbliżającego się kataklizmu: w miejskich zbiornikach spada poziom wody. Najsłynniejsza katastrofa w dziejach ludzkości nadciąga. Lawa z Wezuwiusza pochłonie wszystko…
Brzmi zachęcająco? Wciągającą powieść Roberta Harrisa „Pompeje” przeczytały miliony czytelników na całym świecie. Ale 21 z nich okazało się szczególnie ważnych. Dla nauki.
Wejdź w cudzą skórę
W ciągu trwającego 19 dni eksperymentu codziennie rano ochotników badano za pomocą funkcjonalnego rezonansu magnetycznego (fMRI). Po pięciu dniach „postu książkowego” przez kolejne dziewięć dni uczestnicy czytali wieczorem „Pompeje” (30 stron na dzień). Rano przeprowadzano quiz ze znajomości treści książki, a potem aktywność mózgów czytelników badano rezonansem. Przez ostatnie pięć dni – jak na początku – badani niczego nie czytali. Wyniki pracy zespołu prof. Gregory’ego S. Bernsa z Emory University, opublikowane w 2013 r. w piśmie „Brain Connectivity”, były zaskakujące.
Podczas porannych badań prowadzonych po wieczornej lekturze
To tylko fragment tekstu. Aby uzyskać dostęp do całości, kliknij w przycisk Kup teraz.
Formularz zamówienia
Nazwa | Przelew |
---|---|
Dostęp do treści | 30.50 zł |
You must log in to post a comment.