Szpilki szkodzą nie tylko stopom; mogą być też zagrożeniem dla innych części ciała
Joana100
Ostatnie wpisy Joana100 (zobacz wszystkie)
- Miedwiediew: w razie przystąpienia Szwecji i Finlandii do NATO na granicy zostanie rozmieszczona broń jądrowa - 28 czerwca 2022
- Rząd zapewni mieszkania Ukraińcom, żeby przenieśli się na prowincję - 28 czerwca 2022
- Polska małpuje III Rzeszę - 28 czerwca 2022
- Fundacja Gatesa wyda 1,4 miliarda dolarów na zwiększenie kontroli populacji na całym świecie - 28 czerwca 2022
- Niezależni weryfikatorzy żądają, by YouTube cenzurował konkurentów, bo nikt nie ogląda ich treści - 28 czerwca 2022
Według amerykańskiego Stowarzyszenia Medycyny Podiatrycznej (American Podiatric Medical Association), 71% kobiet, które mają w swojej szafie szpilki, doświadcza bólu podczas ich noszenia. Negatywne skutki noszenia wysokich obcasów nie ograniczają się tylko do stóp. Mogą obejmować także inne części ciała, co grozi poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi.
WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ NASZĄ
DZIAŁALNOŚĆ
Ta forma wsparcia adresowana jest do autorów wpisów - artykułów , filmów i tłumaczeń i osób pomagających w sprawach technicznych ,

ciekawostka :-) mamy ponad 30 000 subskrybentów i ponad 100 000 osób zarejestrowanych a trzeba żebrać o kilka groszy dla tych dzięki którym są treści na stronie ..........
1. Biodra

Kiedy nosisz wysokie obcasy, twoje ciało musi utrzymywać równowagę. Żeby to robić, dolna część pleców wypychana jest do przodu, co zmienia ułożenie bioder i kręgosłupa. Zginacze stawu biodrowego muszą być cały czas zgięte, żeby zapobiegać utracie równowagi. Przy częstym i długotrwałym noszeniu szpilek czasami dochodzi nawet do skracania się i kurczenia tych mięśni. To z kolei może wywoływać ból bioder.
2. Kolana

3. Kręgosłup

Zmiany anatomiczne w obrębie kręgosłupa prowadzą do wielu problemów zdrowotnych. Czasem dochodzi na przykład do ucisku na korzenie nerwowe w kanale nerwowym. Może to wywoływać ból, osłabienie i skurcze mięśni.
Bonus: Wysokie obcasy mogą też powodować problemy ze stopami.

- Zapalenie ścięgna Achillesa. Noszenie butów na wysokim obcasie może skutkować zmniejszonym zakresem ruchu w obrębie stawów skokowych i ich osłabieniem. Może także powodować przykurcz ścięgna Achillesa w miejscu jego przyczepu do kości piętowej. To z kolei niekiedy prowadzi do jednego z rodzajów zapalenia ścięgna Achillesa, tzw. zapalenia insercyjnego. Niektóre jego objawy to ból z tyłu pięty, obrzęk i ograniczony zakres ruchu przy próbach napinania stopy.
- Palec młotkowaty. Inne schorzenie, które może powstać na skutek noszenia ciasnych szpilek z wąskimi noskami, to palec młotkowaty. Kiedy palce stóp są ściśnięte, zaczynają się podkurczać. Z czasem ich stan może się pogarszać, zaczynają boleć, a ich wyprostowanie staje się niemożliwe.
- Nagniotki i modzele. Nacisk, jaki buty na wysokim obcasie wywierają na stopy, może skutkować powstaniem nagniotków i modzeli. Dzieje się tak zwłaszcza, gdy buty są ciasne, ponieważ powoduje to dodatkowe tarcie. Zazwyczaj nie są one Bolesne, ale z czasem mogą zacząć sprawiać ból lub ulec zakażeniu.

- Nerwiak Mortona. Zwiększony nacisk na stopę powoduje ucisk i podrażnienie nerwów. W rezultacie nerw biegnący do palców może puchnąć i stawać się bolesny.
- Ostroga piętowa. Zbyt ciasne buty mogą być też przyczyną tego schorzenia. Występuje ono w przypadku zapalenia lub podrażnienia rozcięgna podeszwowego, czyli tkanki, która łączy kość piętową z palcami stopy. Tkanka ta podpiera łuk stopy, działając jak amortyzator. Kiedy więc ulega uszkodzeniu, możemy doświadczać bólu, sztywności i obrzęku pięty.
Jak często nosicie szpilki? Zauważyłyście, jak wpływają na wasze ciało? Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami w komentarzach!
You must log in to post a comment.