Eric Adams jest nowym burmistrzem amerykańskiej metropolii od 1 stycznia 2022 roku. Już w listopadzie ubiegłego roku zauważył, że chce otrzymać wynagrodzenie wypłacane w Bitcoin. To już jest faktycznie realizowane – burmistrz potwierdził to w wywiadzie dla „CNBC”. Adams jest bardzo zainteresowany kryptowalutą i cieszy się, że otrzymuje w niej swoje pierwsze trzy pensje.

Ale są też inne plany dla miasta, powiedział Adams. W związku z tym metropolia powinna pozostać finansową stolicą świata pod względem kryptografii. Oprócz instytucji takich jak NASDAQ i NYSE, startupy i firmy związane z kryptowalutami mają być teraz przyciągane. W wywiadzie dla „CNBC” Adams podkreślił ideę posiadania korzyści i zastosowania blockchain nauczanych w nowojorskich szkołach. W ten sposób chce utorować przyszłość Bitcoin & Co. Możliwość monety NYC również nie jest wykluczona. Moneta Miami została już wprowadzona w metropolii na Florydzie.

Supergwiazdy otrzymują również wynagrodzenie w kryptowalutach

Jednak burmistrz Nowego Jorku nie jest jedynym prominentnym przedstawicielem, który otrzymuje wynagrodzenie w Bitcoin. Rozgrywający Buccaneers Tom Brady lub supergwiazda PSG Lionel Messi również otrzymują część swojej pensji w kryptowalutach

Tajemnicze życzenie płacowe: burmistrz Nowego Jorku jest opłacany w Bitcoin | Exxpress