Każdy Polak za realizację pakietu „Fit for 55”, zapłaci do 2030 roku aż 64 tysiące złotych
bZIK
Ostatnie wpisy bZIK (zobacz wszystkie)
- Dania przekaże Ukrainie pociski przeciwokrętowe Harpoon - 24 maja 2022
- Lasery tnące stal nie są w stanie go zniszczyć. Naukowcy stworzyli wyjątkowe lustro diamentowe - 24 maja 2022
- Przegląd prasy: żądania Erdogana dławią nordycką ofertę NATO, a Mołdawia czeka na broń amerykańsko-brytyjską - 24 maja 2022
- Rosja musiała rozpocząć specjalną operację, aby powstrzymać ludobójstwo na Ukrainie — minister obrony - 24 maja 2022
- Ukrainą to się nie skończy - 24 maja 2022
Wyliczenia dotyczące polskich kosztów transformacji energetycznej, zgodnej z założeniami unijnego pakietu klimatyczno-energetycznego „Fit for 55”, szokują. Jeżeli nic z tym nie zrobimy, nasz kraj znowu znajdzie się w ogonie Europy, a każdy Polak straci bardzo duże pieniądze.
WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ NASZĄ
DZIAŁALNOŚĆ
Ta forma wsparcia adresowana jest do autorów wpisów - artykułów , filmów i tłumaczeń i osób pomagających w sprawach technicznych ,

ciekawostka :-) mamy ponad 30 000 subskrybentów i ponad 100 000 osób zarejestrowanych a trzeba żebrać o kilka groszy dla tych dzięki którym są treści na stronie ..........
Wicepremier i minister aktywów państwowych – Jacek Sasin – tłumaczy, że 67% ceny za prąd, wynika z podatków unijnych. 59% to koszty emisji CO2, a 8% to pozostałe opłaty narzucone przez UE. Zatem tylko jedna trzecia rachunków, to cena wytworzenia energii przez polskie firmy energetyczne.
Koszt wprowadzenia wszystkich zmian w sektorze tak, aby do 2030 roku zredukować emisję gazów cieplarnianych o 55%, to 2 biliony 400 miliardów złotych.
Tak więc koszt realizacji „Fit for 55” do 2030, wyniesie przeciętnego Polaka około 64 tysięcy złotych.
Komisja Europejska nawet specjalnie nie kryje się z tym, jakie przyświecają jej intencje. W dokumentach dotyczących tego pakietu, wyraźnie jest podkreślone, że mechanizmy „Fit for 55”, uderzą najmocniej w najbiedniejsze kraje i najbiedniejszych obywateli, a zwłaszcza kraje głównie oparte o węgiel. Takim państwem jest Polska.
Zdaniem Sasina, to właśnie Polska ucierpi najmocniej, bo ta polityka klimatyczna UE, po prostu cofnie nas, jako kraj, w rozwoju.
Komisja Europejska dąży do podzielenia Wspólnoty, aby łatwiej było nią zarządzać.
Wiele wskazuje na to, że pod płaszczykiem troski o klimat, Niemcy, Francja i inne bogate kraje, chcą nieuczciwymi metodami wygrać wyścig rozwojowy z Polską, która rozwija się szybciej od nich i sukcesywnie zmniejsza dystans do europejskiej czołówki gospodarczej.
Prawdziwy cel pakietu „Fit for 55”, to ponowne sprowadzenie Europy Środkowo-Wschodniej do roli rezerwuaru taniej siły roboczej i rynku zbytu dla niemieckich i francuskich produktów.
You must log in to post a comment.