INSTRUKCJA FILMOWA JAK ODBLOKOWAĆ DOSTĘP PREMIUM

PRZESUŃ STRONĘ W DÓŁ ABY ZOBACZYĆ

 WYBRANĄ TREŚĆ

Stream odblokowany w środę o 20.00

Stream zablokowany - "premium" w każdą niedzielę poniedziałek wtorek i czwartek o 21.00

POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ

M-forum A.V Live.

TO. PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POLITYCZNIE. W sprawach dotyczacych reklamy banerowej lub video, oraz zasad dzierżawy strumienia stream bez limitu umieszczanego na dowolnej stronie internetowej , proszę przesunąć stronę w dół lewa strona sekcja ADMIN KONTAKT

Marcin Najman zrobił go bossem MMA-VIP. Oto prawdziwa historia „Słowika”, który terroryzował całą Polskę

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Rate this post

Już od lat 70. Andrzej „Słowik” Zieliński gra na nosie służbom. Boss pruszkowskiej mafii od lat 90. pławił się w luksusie i wielokrotnie trafiał za kratki. W miniony weekend znów stało się o nim głośno. Marcin Najman zaprezentował go jako bossa federacji freak fightowej MMA-VIP. Dzień wcześniej zdjęcie z nim opublikował popularny raper Malik Montana. Wydaje się, że były boss słynnego Pruszkowa planuje zrobić karierę w show-biznesie. A dopiero co, bo 15 grudnia 2021 r., wyszedł na wolność. Przypominamy historię jednego z najgroźniejszych polskich gangsterów.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ NASZĄ

DZIAŁALNOŚĆ 

Ta forma wsparcia adresowana jest do autorów wpisów - artykułów , filmów i tłumaczeń i osób pomagających w sprawach technicznych ,

ciekawostka :-) mamy ponad 30 000 subskrybentów i ponad 100 000 osób zarejestrowanych  a trzeba żebrać o kilka groszy dla tych dzięki którym są treści na stronie .......... 

Kim jest Andrzej Z. "Słowik", jeden z najgroźniejszych przestępców w Polsce po 1989 r
Kim jest Andrzej Z. „Słowik”, jeden z najgroźniejszych przestępców w Polsce po 1989 r – Witold Rozbicki/REPORTER / East News
  • Pierwszy raz w ręce policji trafił po tym, jak kierował autem bez uprawnień. Miał wówczas 18 lat
  • Przebojem wdarł się do warszawskiego półświatka, stając się jednym z najważniejszych przywódców mafii pruszkowskiej
  • W latach 90. był królem życia: pławił się w luksusach, miał sprowadzać do Polski kokainę, wydawał walizki pieniędzy
  • O „Słowiku” znów stało się głośno za sprawą jego roli w federacji MMA-VIP. Marcin Najman przedstawił go w weekend jako bossa organizacji
  • Więcej informacji znajdziesz na stronie głównej Onet.pl

W 1994 r. wierchuszka stołecznego półświatka, m.in. Wojciech K. „Kiełbasa”, Jarosław Sokołowski „Masa”, biznesmen Wojciech P. i Andrzej Z. „Słowik”, razem z żonami i dziećmi bawią się na wakacjach na Riwierze Tureckiej. Ten ostatni od roku cieszy się aktem łaski podpisanym przez Lecha Wałęsę.

„Pieprzę Turków, kocham Pruszków!”

Na jedynym z nagrań z wakacji widać dobrze zbudowanego, lekko podpitego „Słowika”, który pręży muskuły na jachcie. Gangster ma na sobie niebieskie kąpielówki, na ramionach widać krem do opalania. Kamera przechodzi z rąk do rąk. W pewnym momencie trzyma ją Monika Banasiak, żona „Słowika”. Mężczyzna stoi na szczycie skały i pyta, czy żona go kocha. „Kocham Cię, ale nie skacz” – mówi, śmiejąc się, Banasiak. „Słowik” się popisuje. Chce skoczyć do wody. Zdaje się, że dobiegające do niego głosy („nie skacz, nie świruj” – krzyczy któryś z kolegów) jeszcze bardziej go nakręcają.

– Słowiku, nie skacz, jeżeli mnie kochasz – mówi Monika Banasiak. „Słowik” schodzi na skałę bliżej wody. Wówczas pada słynne zdanie, które mężczyzna będzie wypowiadał przed kolejnymi wakacyjnymi skokami do wody i kolejnymi wypijanymi kieliszkami najdroższych alkoholi. – Pieprzę Turków, kocham Pruszków! – krzyczy swoje motto i skacze na główkę.

Andrzej Słowik z żoną Moniką
Andrzej Słowik z żoną Moniką – Materiały prasowe

„Słowik” przez lata był jednym z najbardziej poszukiwanych gangsterów w Polsce. Co chwilę trafiał do więzienia i tak jak szybko zatrzaskiwały się za nimi kraty aresztu, tak też szybko znajdował się ktoś, kto go stamtąd wyciągał. Dziennikarze opisywali porwania dla okupu, kradzieże i biznesy narkotykowe. Pojawili się też wrogowie. Jak największy wśród nich „Masa”, który przekonuje teraz, że „Słowik” tak naprawdę nie był tak bardzo liczącą się postacią w pruszkowskiej mafii, jak uważają media.

Skorumpowani funkcjonariusze, przemyt narkotyków i akt oskarżenia

W połowie lipca 2021 r. do Sądu Okręgowego Warszawa-Praga wpłynął akt oskarżenia m.in. Andrzeja Z. „Słowika”, Sebastiana L. „Lepy” i Wojciecha S. „Wojtasa”, którzy zdaniem prokuratury mieli prowadzić w więzieniu w Białołęce zorganizowaną grupę przestępczą. W jej skład mieli wchodzić więźniowie, adwokaci i skorumpowani funkcjonariusze służby więziennej.

O tym, że na terenie aresztu działa grupa przestępcza złożona z najbardziej rozpoznawalnych postaci stołecznego półświatka, prokuratura dowiedziała się dzięki zawiadomieniu, które złożył jeden z członków bandy. Sebastian K. napisał w kwietniu 2019 r. list, w którym przedstawił śledczym strukturę grupy i zakres jej działalności. K. posiadał liczne dokumenty potwierdzające rozliczenia finansowe, wpłaty, dysponował również własnymi zapiskami i obszernym grypsem. Według jego informacji przemycano amfetaminę, kokainę, marihuanę i mefedron.

Jeden z podejrzanych strażników potwierdził słowa Sebastiana K. i przyznał, że wielokrotnie przekazywał paczki, które nigdy nie powinny znaleźć się na terenie aresztu śledczego. Funkcjonariusz wyjaśnił, że za przekazanie jednej przesyłki brało się około 500 zł, co było „normą”, a tygodniowy dostęp do telefonu bez limitów kosztował 100 zł. Kolejne 100 zł kosztowała możliwość nielimitowanego korzystania z telewizora w celi mieszkalnej przez tydzień. Za 50 zł pozwalali też osadzonym dłużej korzystać z łaźni albo spacerniaka.

Kim jest Andrzej Z. „Słowik”, który właściwie od 1978 r. gra na nosie służbom?

Dramatyczna podróż ze Stargardu do Szczecina

Pierwszy raz „Słowik” trafia za kratki właśnie w 1978 r. Urodzony w Stargardzie, wówczas 18-letni chłopak bawi się razem z przyjaciółmi. Jest sobota, grubo po północy. Towarzystwo nie myśli kończyć zabawy. Pojawia się pomysł, żeby pojechać do oddalonego od Stargardu 40 km Szczecina. Andrzej wprawdzie nie ma prawa jazdy, ale jako jedyny jest trzeźwy. Decyduje, że podwiezie znajomych na dalszą część imprezy.

We Fiacie 126 p. jedzie kilka ściśniętych osób. Muzyka gra na cały regulator. Na listach przebojów króluje wówczas grupa Bee Gees z utworem Stayin’ Alive. Wszyscy śpiewają, krzyczą, leje się wódka.

Nagle Andrzej traci panowanie nad kierownicą. Fiat koziołkuje, przewraca się z prawej na lewą i wpada w rów. Jakimś cudem wszyscy wychodzą z wypadku cali. Wysiadają ze zniszczonego samochodu i uciekają z miejsca zdarzenia. Po kilku tygodniach wypadek staje się śmieszną historią opowiadaną podczas kolejnych imprez. Do czasu.

Umarł Andrzej, narodził się „Słowik”

Pewnego dnia, dwa miesiące po wypadku, o 6.00 rano Andrzeja obudził dzwonek do drzwi. „Okazało się, że to przyszła po mnie milicja. Mnie, młodego, nigdy niemającego do czynienia z milicją chłopaka, zakuto w kajdanki i na oczach przerażonych rodziców i sąsiadów wywleczono z domu” – opisuje „Słowik” w swojej książce biograficznej „Skarżyłem się grobowi”.

Pierwsze złamanie prawa, podczas którego nielegalnie prowadził samochód, wioząc grupę ludzi, „Słowik” wspomina tonem, jakby to był niewinny, młodzieńczy wybryk.

Ostatecznie trafia za kratki. Odbywa karę i chwiali się, że jest „uciążliwym więźniem”. Gdy wyrok dobiega końca, Z. wychodzi. Nie na długo jednak. W 58 dni na wolności dokonuje już poważniejszych przestępstw. Ponownie trafia do więzienia, tym razem do zakładu Karnego w Czarnem. Tam przyucza się do zawodu fryzjera i buduje swoją legendę. Na ścianie zakładu karnego wydrapuje grafomańskie hasło: „Tu umarł Andrzej, narodził się Słowik”. Wychodzi na przepustkę. I już nie wraca.

Na początku lat 90. „Słowik” przenosi się do Warszawy.

 

Koneksje i korupcja na szczytach władzy

„Słowik” poznaje Zygmunta R. „Bolo”. Razem handlują walutą pod kantorem na Wiatracznej. Obaj trafiają ostatecznie do pruszkowskiego gangu. „Słowik” zaczyna swoją karierę w poważnym świecie przestępczym i z zawrotną prędkością pnie się po drabince prowadzącej go bezpośrednio do najważniejszych gangsterów ówczesnej Warszawy i całej Polski.

Kontakty „Słowika” sięgają bardzo daleko. Świadczy o tym podpisany przez Lecha Wałęsę w 1993 r. akt łaski, dzięki któremu gangster nie będzie musiał odbyć sześcioletniego wyroku, który ciążył na nim od 1987 r. Jak spekulują dziennikarze, „Słowik” akt łaski załatwił sobie, korumpując najwyższych rangą urzędników w kancelarii prezydenta RP.

Swoją bezwzględnością, silnym charakterem i bezkompromisowością „Słowik” łatwo wkupił się w łaski „pruszkowskich” i natychmiast stał się jednym z najbardziej zaufanych pracowników. Gang trudnił się przede wszystkim handlem spirytusem Royal, z którego okradali innych handlarzy. Ryzyko było żadne: sami nielegalni handlarze spirytusem nie doniosą przecież kradzieży na policję.

Później „Pruszków” wyspecjalizował się w napadach i rozbojach. Nie bez znaczenia był też silny odłam mafii, który zbierał haracze i podporządkowywał sobie kolejne miasta. Coraz śmielej mówiło się wówczas, że bezwzględny „Słowik” stoi na szycie „pruszkowskich”.

Wpadka z transportem kokainy z Wenezueli

Lata 90. to dla mafii czas żniw. Pod okiem władzy, zajętej transformacją i rozliczeniami z przeszłością rośnie gigantyczny i wielokomórkowy świat podziemny, który na licznych przestępstwach zbija ogromny kapitał. Okupy, haracze i handel spirytusem stają się dla „pruszkowskich” codziennością, dlatego szefowie postawiają wejść na rynek narkotykowy. To właśnie „Słowik” będzie się w tym specjalizował.

„Masa” twierdzi, że „Słowik” latał do Kolumbii po narkotyki, które później trafiały na warszawskie ulice. Początkowo wszystko szło zgodnie z planem. Ale i tym razem: do czasu. W 1994 r. „Pruszkowscy” wpadli po tym, jak w styczniu tego roku na jachcie „Jurata” odkryto przemyt narkotyków na ogromną skalę. W ładowniach statku angielscy celnicy odkryli ponad 1300 kg kokainy o wartości 470 mln dol. Jak donosił TVN w programie „Alfabet mafii”, statek płynął z Wenezueli do Polski i w wyniku wspólnej akcji służb angielskich i polskich „Pruszków” stracił wówczas gigantyczne pieniądze.

Masa twierdzi, że to była jednorazowa „wpadka” i nikt nie liczy, ile kokainy trafiło do kraju bez wiedzy służb. „Mogli sobie na taką wpadkę pozwolić” – mówi po latach „Masa”.

Obława na najbardziej poszukiwanego gangstera w Polsce

W styczniu 2000 r. wspomniany „Masa” zostaje pierwszym polskim świadkiem koronnym. To właśnie jego zeznania przyczyniły się do aresztowania zarządu mafii pruszkowskiej. Wszyscy najważniejsi gangsterzy trafili wówczas do więzienia.

Oprócz „Słowika”, który na początku lat 2000, zaangażowany w biznes narkotykowy, ukrywał się w Hiszpanii. „Słowik” wyjątkowo wodził policję za nos. Do tego stopnia, że zgodził się na rozmowę z dziennikarzem TVN Marcinem Wroną. „W momencie, gdy już nagrywaliśmy samą rozmowę, wręczono nam telefon komórkowy z zaklejonym wyświetlaczem. Błyskawicznie po rozmowie ten telefon został odebrany, karta SIM została zniszczona, a sam aparat przejechany samochodem” – opowiadał radiu RMF FM Wrona. Podczas tej rozmowy „Słowik” zdradził dziennikarzowi, że ukrywa się pod Warszawą. To jednak nie była prawda.

23 października 2001 r. „Słowik” trafił w ręce policji.

Ekstradycja Andrzeja Z. "Słowika". Zdjęcie zrobione przez funkcjonariusza policji podczas transportu gangstera z Hiszpanii
Ekstradycja Andrzeja Z. „Słowika”. Zdjęcie zrobione przez funkcjonariusza policji podczas transportu gangstera z Hiszpanii – KGP/REPORTER / East News

Przestępca ukrywał się w wilii Casa Gaudia w Walencji. Z relacji funkcjonariuszy CBŚ wynika, że nikt z mieszkańców rezydencji nie spodziewał się zatrzymania. Ich zdaniem „Słowika” zdradziło zamiłowanie do telefonów komórkowych. Autor kanału na YouTube „Zbrodnia i kara” relacjonował, że początkowo służby poszukiwały „Słowika” na terenie USA. Dzięki współpracy polskiej i hiszpańskiej policji, która powołała specjalna ekipę policyjna do schwytania „Słowika”. Gangster wpadł i trafił do Polski podczas ekstradycji w 2003 r.

Przestępca w 2004 r. został skazany przez Sąd Okręgowy w Warszawie na karę 6 lat pozbawienia wolności za kierowanie grupą przestępczą.

Oskarżenia ws. Marka Papały i śmierć „płatnego zabójcy” w więziennym szpitalu

Po aresztowaniu „Słowika” okazało się, że jego wpływy były ogromne. Rok po odsiadce gangster został ponownie oskarżony, tym razem o zlecenie zabójstwa generała policji Marka Papały.

Artur Zirajewski „Iwan” należący do tzw. „klubu płatnych zabójców” był jednym z głównych świadków w sprawie zabójstwa Papały. Zirajewski zeznał, że w kwietniu 1998 r., w Gdańsku, brał udział w spotkaniu, podczas którego szukano kogoś, kto podejmie się zabójstwa komendanta policji. Twierdził, że w rozmowach brał udział m.in. „Słowik”.

Zirajewski od 2007 r. przebywał w więzieniu, odsiadując wyrok za porwanie i morderstwo gdańskiego biznesmena. Wówczas złożył obszerne wyjaśnienia w sprawie zabójstwa Marka Papały, obciążając m.in. „Słowika”, a w 2010 r. trafił do szpitala.

W styczniu tego roku Zirajewski zmarł. Według doniesień mediów popełnił samobójstwo po otrzymaniu tajemniczego grypsu. Ówczesny minister sprawiedliwości, Krzysztof Kwiatkowski mówił w 2010 r.: Dementuję informacje. Według podległych mi służb, była to śmierć naturalna. Prawdopodobnie zator płucny.

Po trzech latach po śmierci Zirajewskiego „Słowik”, wyrokiem Sądu Okręgowego w Warszawie, został uniewinniony od zarzutu zlecenia zabójstwa byłego Komendanta Głównego Policji Marka Papały.

W sierpniu 2013 r. „Słowik” wyszedł na wolność po odbyciu kary za wymuszenia rozbójnicze z lat 90. Na wolności jednak nie pobył za długo, ponieważ zaangażował się w wyłudzanie pieniędz z VAT. Ten interes prowadził z innymi gangsterami m.in.: Leszkiem D. „Wańka” i Januszem P. „Parasolem”. Wszyscy trafili do więzienia. Warszawski sąd od połowy lipca tego roku ponownie zajmuje się „Słowikiem” w związku z podejrzeniami o działalność przestępczą za kratami.

W grudniu 2019 r. Sebastian K., skruszony więzień zakładu karnego w Białołęce, opowiedział prokuraturze o tym, jak miało wyglądać przekupywanie funkcjonariuszy przez grupę przestępczą w skład w której miał wchodzić „Słowik”. Ustalono m.in., że na korumpowanie funkcjonariuszy Służby Więziennej przeznaczano 20 proc. od kwoty zysku z obrotu narkotykami za więziennymi kratami.

Każdy ze strażników miał swój pseudonim, przypisany był też do konkretnej funkcji w grupie, niektórzy mieli tylko „przymykać oko” na naruszanie regulaminu, inni ułatwiali popełnianie przestępstw, np. dostarczając za 500 zł mikrotelefony komórkowe (najczęściej L8STAR, albo w zegarku) lub sami brali udział w przestępstwach, np. rozprowadzając narkotyki.

Z treści aktu oskarżenia przeciwko Sebastianowi L. „Lepie” i innym, w tym „Słowika”, wynika, że większość oskarżonych nie posiada obecnie żadnego stałego źródła dochodu. Wyjątkiem jest Andrzej Z. „Słowik”, który w prokuraturze oświadczył, że co miesiąc zarabia 3 tys. zł „z tytułu profitów pochodzących ze sprzedaży książki”.

%d bloggers like this: