INSTRUKCJA FILMOWA JAK ODBLOKOWAĆ DOSTĘP PREMIUM

PRZESUŃ STRONĘ W DÓŁ ABY ZOBACZYĆ

 WYBRANĄ TREŚĆ

Stream odblokowany w środę o 20.00

Stream zablokowany - "premium" w każdą niedzielę poniedziałek wtorek i czwartek o 21.00

POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ

M-forum A.V Live.

TO. PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POLITYCZNIE. W sprawach dotyczacych reklamy banerowej lub video, oraz zasad dzierżawy strumienia stream bez limitu umieszczanego na dowolnej stronie internetowej , proszę przesunąć stronę w dół lewa strona sekcja ADMIN KONTAKT

Gigantyczne podwyżki cen gazu uderzają w działalność dobroczynną. Kłopoty Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta (wideo)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Rate this post

Poseł z Lublina Michał Krawczyk alarmuje, że podwyżki cen gazu uderzają w działalność dobroczynną. O kłopotach Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta opowiedziała dziś, podczas konferencji prasowej, prezes Bractwa Monika Zielińska.

Poseł Michał Krawczyk oraz prezes Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta Monika Zielińska spotkali się dzisiaj z dziennikarzami, aby zaprezentować sytuację w jakiej znalazło się Bractwo po noworocznych podwyżkach energii elektrycznej i gazu.

– Jesteśmy zaniepokojeni sytuacją, w której znalazło się Bractwo. Nie ma dnia od kilku tygodni, a ostatnio mogę powiedzieć nie ma godziny, żeby nie zgłaszał się ktoś, odbiorca indywidualny, firma, czy instytucja, która mówi, że jest przerażona tym, co usłyszała w lubelskim oddziale PGNIG-u lub co dostała informacją przez pocztę. Gdzie z informacji tych dowiaduje się, że wzrost cen gazu, który trwa już od wielu miesięcy, będzie w kolejnych miesiącach coraz wyższy. Stawki, które proponowane są instytucjom jak i osobom indywidualnym, jak i firmom, ich wzrosty sięgają czasem nawet 1000% – mówił poseł.

Jako przykład podał Michał Krawczyk jedną z lubelskich piekarni, która otrzymała prognozę podwyżki niemal 900%. Poseł zaznaczył, że takie podwyżki oznaczają upadłość przedsiębiorstw. Co więcej, oznacza to również nadszarpnięcie domowych budżetów, a także są to ogromne problemy dla takich instytucji jak Bractwo Miłosierdzia im. św. Brata Alberta w Lublinie, które niesie pomoc najsłabszym.

– Karmimy codziennie około 300 osób. W tamtym roku wydaliśmy około 67 tys. posiłków. Prowadzimy też schronisko i noclegownię. Pomagamy osobom, które ten pomocy potrzebują. My nie prowadzimy żadnej działalności gospodarczej. Korzystamy trochę z dotacji, korzystamy ze wsparcia Urzędu Miasta, nasze dochody to są dobre serca naszych darczyńców. To nam ludzie wierzą, to nam ludzie pomagają, wpłacają pieniądze. My jesteśmy pośrednikiem przekazywania dobra, ktoś nam daje, a my dalej przekazujemy osobom potrzebującym. Te rachunki, które w tym roku nas dotknęły, na pewno nadwyrężą nasze funkcjonowanie. My mamy realne rachunki, my mamy realne faktury – mówiła prezes Bractwa Monika Zielińska.

Z przedstawionych na konferencji prasowej rachunków wynika, że koszt prowadzenia schroniska wzrósł o ponad 400%. Największy jednak wzrost kosztów funkcjonowania dotyczy kuchni, gdzie wszystkie urządzenia wykorzystują gaz. W tamtym roku w grudniu Bractwo miało rachunek za gaz na poziomie 3600 zł, w tym roku ma 19 000 zł, to jest wzrost o 500%. To są ogromne pieniądze, które będą musiały być pozyskane od darczyńców. Prezes Bractwa przekazała, że wszystkie instytucje dobroczynne mają taki problem i pyta, skąd mają brać pieniądze, na tak wysokie rachunki.

Zapis wideo konferencji prasowej

(fot. wideo Michał Krawczyk)

 

 

https://www.lublin112.pl/

%d bloggers like this: