INSTRUKCJA FILMOWA JAK ODBLOKOWAĆ DOSTĘP PREMIUM

PRZESUŃ STRONĘ W DÓŁ ABY ZOBACZYĆ

 WYBRANĄ TREŚĆ

Stream odblokowany w środę o 20.00

Stream zablokowany - "premium" w każdą niedzielę poniedziałek wtorek i czwartek o 21.00

POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ

M-forum A.V Live.

TO. PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POLITYCZNIE. W sprawach dotyczacych reklamy banerowej lub video, oraz zasad dzierżawy strumienia stream bez limitu umieszczanego na dowolnej stronie internetowej , proszę przesunąć stronę w dół lewa strona sekcja ADMIN KONTAKT

Jak rząd USA symulował pandemię w 1976 roku?

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Rate this post

W 1976 roku wybuch świńskiej grypy podtypu H1N1 wirusa grypy A w Fort Dix w stanie New Jersey spowodował masowe szczepienia Amerykanów. Po rozpoczęciu programu szczepionka została powiązana ze wzrostem liczby zgłoszeń zespołu Guillain-Barré, który może powodować paraliż, zatrzymanie oddechu i śmierć. Oto opowieść o tym, jak rząd USA symulował pandemię w 1976 roku.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ NASZĄ

DZIAŁALNOŚĆ 

Ta forma wsparcia adresowana jest do autorów wpisów - artykułów , filmów i tłumaczeń i osób pomagających w sprawach technicznych ,

ciekawostka :-) mamy ponad 30 000 subskrybentów i ponad 100 000 osób zarejestrowanych  a trzeba żebrać o kilka groszy dla tych dzięki którym są treści na stronie .......... 

Na tę chronologię duży wpływ ma oficjalna historia afery, opublikowana w 1978 roku przez National Academies Press: The Swine Flu Affair: Decision-Making on a Slippery Disease.

W styczniu 1976 r. kilku żołnierzy w Fort Dix skarżyło się na chorobę układu oddechowego, zdiagnozowaną jako grypa. W następnym miesiącu szeregowy David Lewis, który miał objawy, brał udział w pięciomilowym przymusowym marszu, zasłabł i zmarł.

Departament Zdrowia New Jersey przebadał próbki od żołnierzy Fort Dix. Podczas gdy większość próbek pochodziła z bardziej powszechnego szczepu wirusa grypy A, dwie nie. Nietypowe próbki zostały wysłane do Centrum Kontroli Chorób w Atlancie w stanie Georgia, które znalazło dowody na świńską grypę A związaną z pandemią grypy z 1918 roku, która zabiła od 50 do 100 milionów ludzi na całym świecie.

Centrum Kontroli Chorób (obecnie Centrum Kontroli i Prewencji Chorób) zweryfikowało wyniki i powiadomiło zarówno Światową Organizację Zdrowia, jak i stan New Jersey. 13 lutego dyrektor CDC David Sencer napisał notatkę wzywającą do masowych szczepień przeciwko świńskiej grypie.

19 lutego Bruce Dull, zastępca dyrektora programów CDC Center for Disease Control, zorganizował konferencję prasową, aby omówić epidemię grypy w Fort Dix i, w odpowiedzi na pytania dziennikarzy, wspomniał o związku między szczepem grypy a wirusem z 1918 roku. epidemia.

15 marca prezydent USA Gerald Ford został oficjalnie poinformowany o zawiadomieniu o wybuchu epidemii i proponowanym harmonogramie szczepień. Spotkał się z komitetem, w skład którego wchodzili Jonas Salk i Albert Sabin. Ford następnie wydał w telewizji ogłoszenie wspierające program masowych szczepień.

Przesłuchanie odbyło się przed Senacką Podkomisją Alokacyjną ds. Pracy, Zdrowia i Usług Społecznych, Edukacji i Agencji Pokrewnych, a C. Joseph Stetler, rzecznik firmy farmaceutycznej, wezwał do rządowych rekompensat dla producentów szczepionek.

Firmy farmaceutyczne Sharp & Dohme (Merck & Co.), Merrell, Wyeth i Parke-Davis również odmówiły sprzedaży dawek rządowi, chyba że zagwarantowano im zysk, co w końcu rząd również poczynił.

Komisja ds. Przydziałów Domowych przedstawiła projekt ustawy o specjalnych środkach, w tym 135 milionów dolarów na program szczepień przeciwko świńskiej grypie, zatwierdzony 5 kwietnia. Dwa dni później Światowa Organizacja Zdrowia zorganizowała konferencję, aby omówić konsekwencje epidemii świńskiej grypy dla najbiedniejszych krajów.

 

8 kwietnia urzędnik Federalnego Towarzystwa Ubezpieczeniowego poinformował firmę Merck & Co., producenta szczepionki przeciwko świńskiej grypie, że wykluczy to odszkodowanie firmy Merck od odpowiedzialności za produkt za szczepionkę przeciwko świńskiej grypie w dniu 8 kwietnia 1976 roku.

T. Lawrence Jones, prezes American Insurance Association, poinformował Biuro Zarządzania i Budżetu, że branża ubezpieczeniowa nie pokryje odpowiedzialności za szczepionkę, chyba że rząd rozszerzy ochronę przed odpowiedzialnością.

Następnego dnia, 13 kwietnia, prezydent Merck napisał notatkę do różnych agencji rządowych, w tym do Białego Domu, podkreślając „obowiązek ostrzegania”. W maju inni producenci szczepionek, w tym Marion Merrell Dow, Parke-Davis i Wyeth, zostali powiadomieni o problemach z odszkodowaniami od swoich ubezpieczycieli.

2 czerwca asystent sekretarza Theodore Cooper (HEW) poinformował Biały Dom, że do zapewnienia współpracy Merrella potrzebne będą przepisy dotyczące odszkodowań. W czerwcu inni producenci szczepionek wezwali do wprowadzenia tych samych przepisów. Nieco ponad dwa tygodnie później administracja Forda przedstawiła Kongresowi propozycję, która oferowała ulgi dla producentów szczepionek.

Bruce Dull powiedział na konferencji poświęconej grypie 1 lipca, że ​​nie ma paraleli między pandemią grypy z 1918 roku a obecną sytuacją.

Później w tym samym miesiącu J. Anthony Morris, badacz z Biura Biologicznego Agencji ds. Żywności i Leków (BoB), został zwolniony za niesubordynację i opublikował wyniki, które kwestionują bezpieczeństwo szczepionki, która została wyprodukowana w zapłodnionych jajach kurzych.

Trzy dni później kilku producentów ogłosiło, że zaprzestali produkcji szczepionki. Później w tym samym miesiącu śledztwa w sprawie podejrzeń wybuchu świńskiej grypy w innych częściach świata nie wykazały żadnych przypadków szczepu. 23 lipca prezydent wysłał list wzywający Kongres do podjęcia działań w sprawie odszkodowania.

Uważano, że na początku sierpnia wybuch choroby w Filadelfii ma związek ze świńską grypą. Później odkryto, że było to nietypowe zapalenie płuc, które obecnie nazywa się chorobą legionistów. 6 sierpnia Ford zorganizował konferencję prasową i wezwał Kongres do podjęcia działań w sprawie przepisów dotyczących odszkodowań. Cztery dni później obie izby Kongresu uchwaliły ustawę.

 

Merrill stała się pierwszą firmą, która przesłała próbki do Biura Biologicznego FDA do testów bezpieczeństwa, które zatwierdziło je 2 września. Merck wysłał pierwszą dostawę szczepionek do stanowych departamentów zdrowia do 22 września. Pierwsze szczepienia przeciwko świńskiej grypie przeprowadzono na targach stanowych w stanie Indiana.

W październiku trzy osoby zmarły na atak serca po otrzymaniu szczepionki w tej samej klinice w Pittsburghu, co wywołało śledztwo i wycofanie tej partii szczepionki.

Dochodzenie wykazało, że zgony nie były związane ze szczepieniem. Prezydent i jego rodzina otrzymali szczepienia przed kamerami. 2 listopada Ford przegrał wybory prezydenckie z Jimmym Carterem.

Również na początku listopada Albert Sabin opublikował artykuł wstępny New York Timesa „Washington and the Flu”. Zgodził się z decyzją o stworzeniu szczepionki i przygotowaniu się na epidemię, ale skrytykował „taktykę zastraszania”, którą zastosował Waszyngton, aby to osiągnąć. Zasugerował zgromadzenie zapasów szczepionki i przyjęcie strategii wyczekiwania.

Do 15 grudnia zgłoszono przypadki zespołu Guillain-Barré (GBS) dotyczące zaszczepionych pacjentów w 10 stanach, w tym w Minnesocie, Maryland i Alabamie. Trzy kolejne przypadki Guillain-Barré zostały zgłoszone na początku grudnia, a dochodzenia w sprawie rozszerzono na jedenaście stanów.

16 grudnia Sencer ogłosił jednomiesięczne zawieszenie harmonogramu szczepień. William Foege z CDC oszacował, że częstość występowania GBS była czterokrotnie wyższa u osób zaszczepionych niż u osób, które nie otrzymały szczepionki przeciwko świńskiej grypie.

Ford powiedział dziennikarzom, że zgodził się z zawieszeniem, ale bronił decyzji o utworzeniu programu szczepień. Joseph A. Califano Jr. został zaprzysiężony na stanowisko Sekretarza Zdrowia, Edukacji i Opieki Społecznej 20 stycznia 1977 r. 4 lutego Sencer został poinformowany, że zostanie zastąpiony na stanowisku szefa CDC. Nie przywrócono harmonogramu szczepień.

Laurence Gostin, w swoim artykule „At Law: swine flu vaccine: co jest dobre?” , napisał, że „historia świńskiej grypy nie mówi nam, czy w obliczu naukowej niepewności lepiej błądzić po stronie ostrożności, czy agresywnej interwencji”.

Nie ma również pełnej zgody co do związku przyczynowego między szczepionką na świńską grypę a zespołem Guillain-Barré, jak zauważono w książce Gina Kolata Flu: The Story of the Great Influenza Pandemic i poszukiwaniach wirusa, który ją spowodował.

Napisał, że CDC nie ma „specyficznego zestawu testów i objawów, które mogłyby zdefiniować Guillain-Barré”, a ponieważ lekarze, którzy zgłaszali przypadki, wiedzieli już, że istnieje podejrzenie, że istnieje podejrzenie, w raportach wprowadzono stronniczość. Cytował Keiji Fukudę: „Jeśli nowy wirus zostanie zidentyfikowany lub pojawi się ponownie, nie możesz sobie pozwolić na myślenie, że pandemia się nie dzieje”.

zrodlo:https://www.databaseitalia.it/come-il-governo-degli-stati-uniti-ha-simulato-una-pandemia-nel-1976/

%d bloggers like this: