PRZESUŃ STRONĘ W DÓŁ ABY ZOBACZYĆ

 WYBRANĄ TREŚĆ

INSTRUKCJA FILMOWA JAK ODBLOKOWAĆ DOSTĘP PREMIUM

Stream odblokowany w środę o 21.00

Stream zablokowany - "premium" w każdą niedzielę poniedziałek wtorek i czwartek o 21.00

POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ

M-forum A.V Live.

TO. PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POLITYCZNIE. W sprawach dotyczacych reklamy banerowej lub video, oraz zasad dzierżawy strumienia stream bez limitu umieszczanego na dowolnej stronie internetowej , proszę przesunąć stronę w dół lewa strona sekcja ADMIN KONTAKT

RG: Obowiązkowa szczepionka w Rosji! Studentów nie wpuszczą na uniwersytety!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Rate this post

Szczepienia w offsecie

Proponuje się, aby wykłady w pełnym wymiarze godzin na stołecznych uniwersytetach były dozwolone tylko po szczepieniu przeciwko COVID-19
 
Uniwersytet Państwowy w Moskwie Moskiewski Uniwersytet im. Łomonosowa, Wyższa Szkoła Ekonomiczna, RANEPA i inne uniwersytety z siedzibą w Moskwie od 1 września 2021 r. mogą dopuścić do wykładów i seminariów wyłącznie twarzą w twarz tylko studenci i nauczyciele zaszczepieni przeciwko krukowicom, a także ci, którzy mieć przeciwciała po przebytym koronawirusie lub zaświadczenie o dyskwalifikacji ze szczepień z powodów medycznych.
 
Studenci nie będą jeszcze mogli zdjąć masek: na wszystkich uniwersytetach zachowano środki zapobiegające krukowicom.  Zdjęcie: Władimir Anosow / RG
Studenci nie będą jeszcze mogli zdjąć masek: na wszystkich uniwersytetach zachowano środki zapobiegające krukowicom. Zdjęcie: Władimir Anosow / RG
 

Reszta nieszczepionych studentów i pracowników będzie musiała uczyć się i pracować z domu: uniwersytety zapewnią „pracę zdalną”. Takie zalecenia zostały opracowane przez Radę Rektorów Moskwy i Regionu Moskiewskiego, która obejmuje 120 uniwersytetów. Tak więc od 1 września zarówno „zaprawieni” studenci, jak i studenci pierwszego roku będą najprawdopodobniej oczekiwali tak zwanego hybrydowego formatu studiów. I – kampania szczepień.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ NASZĄ

DZIAŁALNOŚĆ 

Ta forma wsparcia adresowana jest do autorów wpisów - artykułów , filmów i tłumaczeń i osób pomagających w sprawach technicznych ,

ciekawostka :-) mamy ponad 30 000 subskrybentów i ponad 100 000 osób zarejestrowanych  a trzeba żebrać o kilka groszy dla tych dzięki którym są treści na stronie .......... 

Na inicjatywę odpowiedziało Ministerstwo Edukacji i Nauki: uczelnie rzeczywiście mają prawo przyjmować na zajęcia tylko zaszczepionych studentów. „Kierownicy uczelni w czasie niekorzystnej sytuacji epidemiologicznej mają prawo, według własnego uznania, podjąć środki niezbędne do zorganizowania bezpiecznego procesu edukacyjnego” – powiedział resort. W sytuacji wzrostu zachorowań szczepienia pozostają jednym z najskuteczniejszych środków.

Oczywiście zalecenia zostały opracowane w związku z rosnącą liczbą spraw w Moskwie. W związku z tym ministerstwo wyjaśniło, że takie decyzje powinny być podejmowane z uwzględnieniem sytuacji epidemiologicznej w każdym konkretnym regionie.

„Wierzymy, że proces edukacyjny, w ramach którego zapewnione jest bezpieczeństwo wszystkim jego uczestnikom, jest priorytetem, a także utrzymaniem jakości kształcenia” – podkreśliło Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Jednym z pierwszych, który zwrócił się do uczniów i nauczycieli był rektor Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego. Akademik Łomonosowa Wiktor Sadownik. – Jeśli to możliwe, zaszczepcie się. Wtedy jest gwarancja, że ​​po wstąpieniu na uczelnię w nowym roku akademickim wejdziecie do klasy razem ze swoimi profesorami i kolegami – przekonywał dzieci i kolegów rektor. Zapewnił, że w każdym razie uniwersytet gwarantuje wszystkim studentom wysokiej jakości podstawowe wykształcenie wyższe.

Rzeczywiście, już teraz uczelnie mają dobrą znajomość technologii pracy w trybie zdalnym, co pozwoli na utrzymanie wysokiej jakości nauczania na odległość.

Zostaną zorganizowane mobilne zespoły medyczne, aby studenci i nauczyciele mogli zaszczepić się bezpośrednio na terenie uczelni

Według przewodniczącego Rady Rektorów Moskwy, rektora MIPT Nikołaja Kudryavtseva, w przyszłym tygodniu specjalna komisja opracuje wszystkie propozycje i dopiero wtedy zapadnie ostateczna decyzja o organizacji studiów w nowym roku akademickim . Podkreślił, że głównym celem wszystkich tych inicjatyw jest minimalizacja ryzyka infekcji.

Eksperci „RG” analizują prawne aspekty edukacji w rubryce „Jurkonsultatsiya”

Nawiasem mówiąc, szczepienie jako wstęp na badania twarzą w twarz nie jest jedyną sugestią. Na co jeszcze się przygotować? Będziemy musieli odwołać zaplanowane imprezy masowe twarzą w twarz: dni otwarte, dyplomy, masowe szkoły letnie i konferencje. Tłumacz wszystko online. Nawiasem mówiąc, teraz uniwersytety są w trakcie sesji letniej i obrony dyplomów. Zgodnie z zarządzeniem Ministerstwa Edukacji i Nauki większość uczelni przeniosła już wszystkie egzaminy na odległość. A tam, gdzie z jakiegoś powodu jest to niemożliwe, sesje odbywają się z najściślejszym przestrzeganiem prewencyjnych środków bezpieczeństwa. Maski, bezdotykowe środki dezynfekujące, zachowanie dystansu itp.

Stołeczne uczelnie mają obowiązek cotygodniowego rozpowszechniania wśród pracowników uczelni i studentów informacji o liczbie zachorowań i tych przekazanych do samoizolacji.

Przy wsparciu moskiewskiego Wydziału Zdrowia Miasta zostaną zorganizowane mobilne zespoły medyczne, aby uczniowie i nauczyciele mogli zostać zaszczepieni bezpośrednio na terenie uniwersytetów, a różne szczepionki będą dostępne. Na przykład w Wyższej Szkole Ekonomicznej możesz już zaszczepić się na terenie kampusu i wybrać szczepionkę. Do czerwca w HSE zaszczepiono 4500 osób.

A w RTU MIREA jako motywację do szczepień będą wypłacać premie w wysokości 15 tys. rubli nauczycielom, którzy dobrowolnie zostali zaszczepieni przeciwko COVID-19. Dla studentów – bony obiadowe i darmowe zakwaterowanie w hostelu do 1 grudnia 2021 r.

Przy okazji możesz przyjść na kampus po szczepionkę, ale nie możesz zapraszać gości do hostelu. Zaleca się, aby uczelnie czasowo zrezygnowały z „trybu gościa”.

Sytuacja nie jest łatwa zarówno dla uczelni, jak i studentów. Jak będzie zorganizowany wstęp na wykłady? Czy muszę mieć przy sobie „paszport” szczepień? Czy będziesz musiał uwzględniać dane w systemie elektronicznym uczelni? Dziś społeczność rektorska aktywnie angażuje się w rozwiązywanie tych i innych palących problemów. Wszyscy doskonale rozumieją: trzeba dać z siebie wszystko, aby każdy mógł się uczyć i pracować.

Czy regionalne uczelnie pójdą za przykładem swoich metropolitalnych kolegów?

Jak informują korespondenci RG, kwestia przyjmowania w przyszłym roku do par tylko uczniów zaszczepionych nie jest podnoszona. Być może więc w Petersburgu będzie to dyskutowane na radzie rektorów pod koniec czerwca. NSTU NETI również nie ma jeszcze takich planów. Jak zauważono na uniwersytecie, nie ma na to mechanizmu prawnego. „Na razie będziemy działać z przekonaniem” – powiedział Jurij Łobanow, przedstawiciel NSTU.

Na Państwowym Uniwersytecie w Samarze im. Korolowa otwarto pokój szczepień dla dzieci i nauczycieli w sąsiednim sanatorium. Jednocześnie do 1 września 2021 r. w rejonie Samary zostaną przeprowadzone masowe szczepienia studentów uczelni stacjonarnych. Ale nie było mowy o obowiązkowych szczepieniach.

Na Kałmuckim Uniwersytecie Państwowym prawie wszyscy – od nauczycieli po studentów – wykazali już świadomość i zakorzenili się. Ale ze szczepieniem zagranicznych studentów wiąże się duży problem: nie mają oni obowiązkowego ubezpieczenia medycznego, nie są szczepieni ani odpłatnie, ani bezpłatnie, a VHI nie obejmuje szczepień i leczenia koronawirusa. Ten problem istnieje również na innych uczelniach.

https://rg.ru

%d bloggers like this: