PRZESUŃ STRONĘ W DÓŁ ABY ZOBACZYĆ

 WYBRANĄ TREŚĆ

INSTRUKCJA FILMOWA JAK ODBLOKOWAĆ DOSTĘP PREMIUM

Stream odblokowany w środę o 21.00

Stream zablokowany - "premium" w każdą niedzielę poniedziałek wtorek i czwartek o 21.00

POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ

M-forum A.V Live.

TO. PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POLITYCZNIE. W sprawach dotyczacych reklamy banerowej lub video, oraz zasad dzierżawy strumienia stream bez limitu umieszczanego na dowolnej stronie internetowej , proszę przesunąć stronę w dół lewa strona sekcja ADMIN KONTAKT

OSPOSP: Biden zamroził militarną pomoc dla Ukrainy, Cztery źródła znające sprawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Rate this post

Prezydent Biden po spotkaniu z Prezydentem Putinem powiedział…nie było „żadnej wrogości”, rozmowy były ” konstruktywnymi” …

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ NASZĄ

DZIAŁALNOŚĆ 

Ta forma wsparcia adresowana jest do autorów wpisów - artykułów , filmów i tłumaczeń i osób pomagających w sprawach technicznych ,

ciekawostka :-) mamy ponad 30 000 subskrybentów i ponad 100 000 osób zarejestrowanych  a trzeba żebrać o kilka groszy dla tych dzięki którym są treści na stronie .......... 

PRZED SZCZYTEM BIDEN-PUTIN BIAŁY DOM ZAMROZIŁ POMOC WOJSKOWĄ DLA UKRAINY

Amerykanie przygotowali wart 100 mln. dol. pakiet pomocy wojskowej dla Ukrainy, w tym systemy obrony powietrznej krótkiego zasięgu i broń przeciwpancerną. Administracja Bidena kazała go zamrozić w związku z przygotowywanym szczytem Biden-Putin i wycofywaniem przez Rosję wojsk spod granic Ukrainy.

Wpiątek portal „Politico” podał, że administracja prezydenta USA, Joe Bidena, czasowo wstrzymała wart nawet 100 mln dol. wojskowy pakiet pomocowy dla Ukrainy, zawierający m.in. broń śmiercionośną. Pomoc miała trafić na Ukrainę w odpowiedzi na koncentrację rosyjskich wojsk przy ukraińskich granicach wiosną tego roku.

 Cztery źródła znające sprawę. Według nich, amerykańska Rada Bezpieczeństwa Narodowego poleciła odpowiednim urzędnikom z Departamentu Stanu i Pentagonu przygotowanie pakietu, gdy w Waszyngtonie rosło zaniepokojenie koncentracją wojsk przez Rosjan. W końcu jednak Rada nakazała wstrzymać te działania po tym, jak pod koniec kwietnia Moskwa ogłosiła, że wycofuje swoje wojska spod ukraińskich granic oraz w związku z przygotowaniami do szczytu Biden-Putin.

Jedno ze źródeł portalu twierdzi, że sam pakiet pomocowy jest wciąż nietknięty i mógłby zostać dość szybko wysłany Ukraińcom. Jest jednak „zamrożony” decyzją członków rady bezpieczeństwa.

Jak podano, w skład pakietu wchodzą m.in. systemy obrony powietrznej krótkiego zasięgu, broń palna i dodatkowa broń przeciwpancerna.

Od 2014 roku, tj. od aneksji Krymu przez Rosję i początku wojny w Donbasie, Stany Zjednoczone przekazały Ukrainie pomoc wojskową wartości około 2,5 mld dolarów. W skład tego wchodzą m.in. drony, stacje radiowe i systemy przeciwpancernych pocisków kierowanych Javelin.

Tylko w tym roku Pentagon zatwierdził dwa pakiety pomocy wojskowej dla Ukrainy, warte 275 ml dol. Pierwszy, z marca br., opiewający na 600 mln dolarów zawierał dwa kolejne patrolowce Mark VI (łącznie 16), 32 działa morskie Seahawk A2, kilkadziesiąt działek kal. 30 mm dla łodzi i kutrów przybrzeżnych. Drugi pakiet, z czerwca br., wart 150 mln dol. został już zatwierdzony. Obejmuje m.in. radary przeciwartyleryjskie i drony.

Według PAP, przed szczytem Biden-Putin w Genewie działania Białego Domu skrytykowali kongresmeni z grupy parlamentarnej ds. Ukrainy. Wyrazili oni zaniepokojenie zmniejszeniem o 25 mln dol. innego pakietu pomocy dla Kijowa, wartego 250 mln. Zatwierdzona tuż przed spotkaniem obu prezydentów druga część pakietu, wartości 150 mln dol., nie zawierała już broni ofensywnej.

[AKTUALIZACJA] Jeszcze tego samego dnia, tj. w piątek 18 czerwca br., sprawę oficjalnie skomentował Biały Dom. Rzeczniczka prasowa prezydenta USA, Jen Psaki oświadczyła, że amerykańskie władze nie wstrzymały pakietu pomocowego dla Ukrainy.

Kresy.pl

%d bloggers like this: