19-letni student pierwszego roku umiera z powodu problemów z sercem miesiąc po drugiej dawce szczepionki Moderna

Simone Scott przeszła przeszczep serca miesiąc po tym, jak po drugiej dawce Moderny rozwinęła się, jak uważają jej lekarze, zapalenie mięśnia sercowego. Otrzymała drugą szczepionkę 1 maja i zmarła 11 czerwca.

Megan Redshaw
Defender

Simone Scott, dziewiętnastoletnia studentka pierwszego roku na Northwestern University w Evanston w stanie Illinois, zmarła 11 czerwca z powodu powikłań po przeszczepie serca, które przeszła po tym, jak jej lekarze po drugiej dawce szczepionki Moderna COVID rozwinęli coś, co według jej lekarzy było zapaleniem mięśnia sercowego.

Scott otrzymała swoją drugą dawkę Moderny 1 maja, donosi WLWT 5 . Kiedy absolwentka Mason High School w 2020 roku i wiceprzewodnicząca klasy seniorów złożyła niespodziewaną wizytę rodzicom z okazji Dnia Matki, 9 maja, jej matka powiedziała, że ​​zauważyła, że ​​Scott nie czuje się dobrze.

„Zauważyłam, że była trochę duszna, więc jej głos nie był dokładnie taki sam”, powiedziała Valerie Kraimer.

Scott wróciła do kampusu 11 maja, gdzie nawet po wizycie u lekarza jej stan się pogorszył. Kraimer powiedział, że wiele testów dało wynik negatywny, w tym test COVID-19.

„W niedzielny poranek (16 maja) napisała do ojca i powiedziała: „Tato, kręci mi się w głowie. Nie mogę wstać z łóżka” i właśnie od tego wszystko się zaczęło” – powiedział Kraimer.

Rodzice Scotta byli setki mil stąd, więc jej ojciec zadzwonił na policję kampusu, żeby ktoś ją sprawdził.

„Dowiedzieliśmy się, że lekarz musiał wskoczyć na jej klatkę piersiową i przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową, ponieważ była tak zła, a potem wydarzyła się cała kaskada wydarzeń”, powiedział Kraimer . „Musieli ją zaintubować i zdali sobie sprawę, że ma niewydolność serca”.

Po wielu interwencjach, w tym podłączeniu Scotta do urządzenia ECMO, które odzwierciedla funkcję serca, aby jej własne serce mogło odpocząć, lekarze stwierdzili, że potrzebuje wymiany serca. Jej lekarze nie potwierdzili w pełni przyczyny jej śmierci, ale powiedzieli, że wydaje się, że Scott cierpiał na zapalenie mięśnia sercowego.

Zapalenie mięśnia sercowego to zapalenie mięśnia sercowego, które może prowadzić do arytmii serca i śmierci. Według naukowców z National Organization for Rare Disorders zapalenie mięśnia sercowego może być wynikiem infekcji, ale „częściej zapalenie mięśnia sercowego jest wynikiem reakcji immunologicznej organizmu na początkowe uszkodzenie serca”.

Uniwersytet powiedział studentom, że Scott zmarł z powodu powikłań po przeszczepieniu serca. „Śmierć Scotta nastąpiła kilka tygodni po komplikacji sercowej w maju, która doprowadziła do przeszczepu serca”, donosi The Daily Northwestern .

Były reporter New York Times, Alex Berenson, powiedział w wątku opublikowanym 14 czerwca, że ​​studentka dziennikarstwa z Northwestern „doznała niewydolności serca wywołanej zapaleniem mięśnia sercowego w niedzielę 16 maja. Pomimo nadzwyczajnych środków, aby ją uratować, w tym przeszczepu serca, zmarła Piątkowy poranek w szpitalu Northwestern Memorial w Chicago.

„Wydaje się, że lekarze wielokrotnie przeoczyli sygnały, gdy stan Scotta pogorszył się w ciągu dwóch tygodni po jej drugim strzale – zanim nagle się rozbiła” – powiedział Berenson .

Scott otrzymała szczepionkę na COVID z własnej woli, ale jej uniwersytet nakazuje teraz studentom pełne zaszczepienie przed powrotem do kampusu, donosi The College Fix .

„Czuję, że ona tu jest, chociaż wiem, że nie i to po prostu takie marnotrawstwo”, powiedział Kraimer .

Rodzice Scotta wciąż czekają na wiele testów serca, aby wrócić w nadziei, że dowiedzą się, dlaczego tak nagle stracili córkę.

Jak poinformował The Defender 11 czerwca, Centra Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) zwołają nadzwyczajne spotkanie swoich doradców 18 czerwca, aby omówić wyższe niż oczekiwano doniesienia o zapaleniu serca po dawkach szczepionek Pfizer i Moderna COVID.

CDC poinformowało, że podczas spotkania Komitetu Doradczego ds. Szczepionek i Produktów Biologicznych Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) 10 czerwca agencja zidentyfikowała 226 zgłoszeń zapalenia serca, które mogą spełniać swoją „roboczą definicję przypadku” zapalenia mięśnia sercowego i zapalenia osierdzia po zastrzykach , donosił Defender w zeszłym tygodniu.

Według CDC, w sumie 475 przypadków zapalenia mięśnia sercowego lub osierdzia odnotowano u pacjentów 30 i młodsze otrzymały szczepionkę mRNA . Mediana wieku osób z zapaleniem mięśnia sercowego lub osierdzia po pierwszej dawce wynosiła 30 lat, a po drugiej dawce 24 lata.

System zgłaszania zdarzeń niepożądanych szczepionek CDC (VAERS) ujawnił 900 przypadków zapalenia mięśnia sercowego i zapalenia osierdzia we wszystkich grupach wiekowych zgłoszonych w Stanach Zjednoczonych po szczepieniu przeciw COVID w okresie od 14 grudnia 2020 r. do 4 czerwca 2021 r. Spośród 900 zgłoszonych przypadków 533 dotyczyło przypadków. przypisywane firmie Pfizer, 331 przypadków firmie Moderna i 32 przypadkach szczepionce przeciw COVID firmy J&J.

Dr Tom Shimabukuro, zastępca dyrektora Biura ds. Bezpieczeństwa Szczepień CDC, powiedział podczas przesłuchania w FDA 10 czerwca, że ​​wystąpiła wyższa niż oczekiwano liczba przypadków zapalenia serca wśród młodych ludzi, którzy niedawno zostali zaszczepieni drugą dawką szczepionki mRNA.

Dane CDC wykazały 196 zgłoszeń zapalenia mięśnia sercowego i zapalenia osierdzia wśród osób w wieku od 18 do 24 lat do 31 maja, w porównaniu z oczekiwanym odsetkiem od ośmiu do 83 przypadków.

Wśród 16-17-latków do 31 maja zgłoszono 79 przypadków zapalenia mięśnia sercowego i osierdzia. Oczekiwany wskaźnik wśród osób w tej grupie wiekowej wynosi od 2 do 19 przypadków, powiedział Shimabukuro podczas swojej prezentacji .

Shimabukuro powiedział, że ustalenia CDC były „w większości zgodne” z doniesieniami o rzadkich przypadkach zapalenia serca, które były badane w Izraelu i zgłoszone przez Departament Obrony USA na początku tego roku.

Organizacja Children’s Health Defense prosi każdego, kto doświadczył niepożądanej reakcji na jakąkolwiek szczepionkę, o złożenie zgłoszenia, postępując zgodnie z tymi trzema krokami .

https://childrenshealthdefense.org/defender/19-year-old-dies-heart-problem-moderna-vaccine/?utm_source=salsa&eType=EmailBlastContent&eId=c8f97372-9b2f-491d-a23f-fc5267f0b2c5