Obrońca doświadcza cenzury na wielu kanałach społecznościowych. Bądź na bieżąco z ważnymi wiadomościami, subskrybując nasze najważniejsze wiadomości dnia . To nic nie kosztuje .

Według danych opublikowanych dzisiaj przez Centers for Disease Control and Prevention (CDC) liczba zgłoszonych zdarzeń niepożądanych we wszystkich grupach wiekowych po szczepionkach COVID przekroczyła w tym tygodniu 329 000. Dane pochodzą bezpośrednio ze zgłoszeń przesłanych do Systemu Zgłaszania Zdarzeń Niepożądanych Szczepień (VAERS).

VAERS jest głównym finansowanym przez rząd systemem zgłaszania niepożądanych reakcji poszczepiennych w Stanach Zjednoczonych. Sprawozdania przedłożone VAERS wymagają dalszych badań przed potwierdzeniem związku przyczynowego.

W każdy piątek VAERS podaje do wiadomości publicznej wszystkie zgłoszenia obrażeń poszczepiennych otrzymane w określonym dniu, zwykle około tygodnia przed datą wydania. Dzisiejsze dane pokazują, że między 14 grudnia 2020 r. a 4 czerwca do VAERS zgłoszono łącznie 329 021 zdarzeń niepożądanych , w tym 5888 zgonów — wzrost o 723 zgony w porównaniu z poprzednim tygodniem. Było 28 441 zgłoszeń poważnych kontuzji, o 3082 więcej niż w zeszłym tygodniu.

Wśród dzieci w wieku od 12 do 17 lat odnotowano 59 przypadków zapalenia serca i 19 przypadków zaburzeń krzepnięcia krwi.

Od publikacji danych VAERS z 6.04.2021 r.

W Stanach Zjednoczonych do 4 czerwca podano 299,1 mln dawek szczepionki przeciw COVID. Obejmuje to 126 mln dawek szczepionki Moderna , 162 mln dawek Pfizera i 11 mln dawek szczepionki przeciwko COVID firmy Johnson & Johnson (J&J).

Spośród 5888 zgonów zgłoszonych do 4 czerwca, 23% wystąpiło w ciągu 48 godzin po szczepieniu, 16% w ciągu 24 godzin, a 39% wystąpiło u osób, które zachorowały w ciągu 48 godzin od zaszczepienia.

Dane z tego tygodnia dla dzieci w wieku od 12 do 17 lat pokazują:

Łączne dane VAERS z tego tygodnia, od 14 grudnia 2020 r. do 4 czerwca 2021 r., dla wszystkich grup wiekowych pokazują:

CDC przeprowadzi rozprawę w nagłych wypadkach po zidentyfikowaniu 226 przypadków zapalenia serca u młodych ludzi

Jak poinformował dziś The Defender , w czwartek CDC ogłosiło plany zwołania nadzwyczajnego spotkania swoich doradców 18 czerwca w celu omówienia wyższych niż oczekiwano doniesień o zapaleniu serca po dawkach szczepionek Pfizer i Moderna COVID.

Jak poinformował The Defender w czwartek, przed ogłoszeniem, CDC 1 czerwca po cichu zaktualizowało swoją stronę internetową, aby potwierdzić wyższą niż oczekiwano liczbę przypadków zapalenia mięśnia sercowego wśród młodych nastolatków po drugiej dawce szczepionki mRNA COVID.

Na podstawie raportu z 24 maja Komitetu Doradczego CDC ds. Praktyk Szczepień Grupy Roboczej ds. Bezpieczeństwa Szczepionek COVID-19, CDC 1 czerwca dodało nowy język do swoich wytycznych:

„Dane z VAERS [Vaccine Adverse Events Reporting System] pokazują, że w 30-dniowym oknie po szczepieniu z 2 dawką mRNA COVID-19 u 16-24-latków zaobserwowano większą niż oczekiwano liczbę przypadków zapalenia mięśnia sercowego/osierdzia. ”

Zaktualizowany język znacznie różnił się od oświadczenia CDC dwa tygodnie wcześniej , które stwierdziło, że wskaźniki zapalenia mięśnia sercowego nie były wyższe wśród osób zaszczepionych.

Podczas czwartkowego spotkania z doradcami do US Food and Drug Administration, urzędnicy CDC przedstawił dane pokazujące w sumie 475 przypadków zapalenia mięśnia sercowego lub osierdzia odnotowano u pacjentów 30 i młodszych mRNA następujących szczepionek.

CDC zidentyfikowało 226 raportów, które mogą odpowiadać „roboczej definicji przypadku” zapalenia mięśnia sercowego. Większość dotkniętych chorobą wyzdrowiała, ale 41 miało ciągłe objawy, 15 jest nadal hospitalizowanych, a trzy są na oddziale intensywnej terapii.

10 czerwca The Defender poinformował Oregon Health Authority, że wie o co najmniej 11 przypadkach zapalenia mięśnia sercowego lub osierdzia – zapalenia worka otaczającego serce – we wszystkich grupach wiekowych po szczepieniu na COVID. Jeden z przypadków dotyczy 15 lat -stary nastolatek z Beaverton w stanie Oregon, który trafił do szpitala z powodu zapalenia serca po otrzymaniu drugiej dawki szczepionki Pfizer .

„Problemem charakterystycznym zapalenia mięśnia sercowego i zapalenia osierdzia jest ból w klatce piersiowej lub duszność” – powiedział w e-mailu Jonathan Modie, rzecznik Oregon Health Authority . „W rzadkich przypadkach może również występować w postaci kołatania serca. Każdy, kto cierpi na niewyjaśniony ból w klatce piersiowej, powinien skontaktować się z lekarzem lub poszukać natychmiastowej pomocy w nagłych wypadkach”.

Wyszukiwanie najnowszych dostępnych danych w VAERS ujawniło 900 przypadków zapalenia mięśnia sercowego i zapalenia osierdzia we wszystkich grupach wiekowych zgłoszonych w USA po szczepieniu przeciw COVID w okresie od 14 grudnia 2020 r. do 4 czerwca 2021 r. Spośród 900 zgłoszonych przypadków przypisano 533 przypadki. na Pfizer, 331 przypadków na Modernę i 32 przypadki na szczepionkę J&J’s COVID.

Eksperci mówią FDA dla dzieci, że korzyści ze szczepionek COVID nie przewyższają ryzyka

Jak poinformował The Defender 11 czerwca, komitet doradczy FDA zorganizował w czwartek wirtualne spotkanie, aby omówić, jakie dane będą potrzebne do zaszczepienia dzieci poniżej 12 roku życia przeciwko COVID w ramach zezwolenia na użycie w sytuacjach awaryjnych (EUA) lub licencji.

Kilku ekspertów sprzeciwiło się planowi, twierdząc, że korzyści nie przewyższają ryzyka dla małych dzieci. Dr Peter Doshi, profesor nadzwyczajny University of Maryland School of Pharmacy i starszy redaktor The BMJ, powiedział podczas otwartej sesji wysłuchania publicznego, że nie ma zagrożenia, które uzasadniałoby użycie EUA do autoryzacji szczepionek przeciw COVID dla dzieci.

Kim Witczak , przedstawiciel konsumentów FDA, wyraził duże zaniepokojenie przedwczesnym zatwierdzeniem szczepionek przeciw COVID dla dzieci. Witczak powiedział, że dane pokazują, że dzieci nie są ani zagrożone, ani niebezpieczne, i zakwestionował termin ogłoszenia przez CDC w zeszły piątek wzrostu liczby dzieci hospitalizowanych z powodu COVID.

Dr Cody Meissner, dyrektor ds. chorób zakaźnych u dzieci w Tufts University School of Medicine, powiedział , że dzieci są narażone na niskie ryzyko ciężkiej choroby wywołanej wirusem i potrzebne są dalsze badania dotyczące bezpieczeństwa w młodszych grupach wiekowych.

Witczak i Doshi byli dwoma z 27 badaczy i klinicystów na całym świecie, którzy złożyli obywatelską petycję, żądając od FDA wstrzymania pełnego zatwierdzenia szczepionek przeciw COVID do czasu spełnienia kryteriów skuteczności i bezpieczeństwa.

Członków Komitetu Doradczego FDA ds. Szczepionek i Powiązanych Produktów Biologicznych nie poproszono o udzielanie konkretnych porad ani o głosowanie podczas spotkania. .

Moderna, Pfizer naciskają na szczepienie dzieci w wieku 5 lat do września

Moderna zwróciła się w tym tygodniu do FDA o rozszerzenie zastosowania w nagłych wypadkach szczepionki COVID u nastolatków w wieku od 12 do 17 lat. Producent szczepionek powiedział, że jej szczepionka COVID była w 100% skuteczna w badaniu z udziałem 3700 osób w wieku od 12 do 17 lat.

Zarówno Moderna, jak i Pfizer powiedzieli w tym tygodniu, że planują udostępnić swoje szczepionki dzieciom w wieku 5 lat do września.

Jak poinformował w tym tygodniu The Defender , firma Pfizer prowadzi badania kliniczne na późnym etapie swojej szczepionki przeciw COVID, w niższych dawkach, u dzieci w wieku od 5 do 11 lat i spodziewa się, że złoży wniosek o zatwierdzenie na początku tej jesieni. Firma podała, że ​​badanie obejmie do 4500 dzieci w ponad 90 ośrodkach klinicznych w USA, Finlandii, Polsce i Hiszpanii.

W oparciu o dane dotyczące bezpieczeństwa, skuteczności i tolerancji uzyskane od 144 dzieci objętych badaniem I fazy firmy Pfizer, firma zastosuje 10 mikrogramów każdej dawki szczepionki u dzieci w wieku od 5 do 11 lat w badaniach II i III fazy oraz 3 mikrogramy każdej dawki szczepionki u dzieci w wieku od 5 do 11 lat. dawka dla dzieci w wieku 5 lat i młodszych.

Moderna powiedziała, że spodziewa się również, że jej szczepionka COVID będzie dostępna dla dzieci w wieku 5 lat wczesną jesienią. Prezes Stéphane Bankel powiedział w poniedziałek, że uważa, że ​​dane będą dostępne we wrześniu.

Nowe badanie Cleveland Clinic pokazuje, że szczepionka nie zapewnia dodatkowych korzyści osobom, które już chorowały na COVID

Nowe badanie Preprint przez Cleveland Clinic znaleźć ludzi poprzednio zakażone SARS-CoV-2 są mniej prawdopodobne, aby zostać ponownie zainfekowany niż w pełni zaszczepionych osób, które nigdy nie mieli Virus – sugerując, że szczepionki nie jest z korzyścią dla ludzi, którzy już mieli COVID.

Jak donosi The Defender , badanie dostępne na medRxiv zapewnia wgląd w to, w jaki sposób układ odpornościowy chroni organizm po potwierdzeniu infekcji COVID.

Klinika przebadała 52 238 pracowników. Spośród nich 49 659 nigdy nie miało wirusa, a 2579 miało COVID i wyzdrowiało. Spośród 2579 osób, które wcześniej były zakażone, 1359 lub 53% pozostało nieszczepionych, w porównaniu z 41% lub 22 777 zaszczepionych.

Spośród wszystkich infekcji w okresie badania 99,3% wystąpiło u uczestników, którzy wcześniej nie byli zakażeni i nie zostali zaszczepieni. W przeciwieństwie do tego, 0,7% infekcji wystąpiło u uczestników, którzy wcześniej nie byli zakażeni, ale byli obecnie zaszczepieni. Co istotne, żaden z 1359 wcześniej zakażonych osób, które nie były szczepione, nie miał infekcji SARS-CoV-2 w czasie trwania badania.

Pfizer pominął krytyczne testy, ujawniono dokumenty 

Nowe dokumenty uzyskane przez TrialSite News sugerują, że problemy z rutynowymi testami jakości zostały przeoczone w pośpiechu, aby autoryzować stosowanie szczepionki przeciw COVID firmy Pfizer, a rządy USA i inne rządy prowadzą masowy program szczepień za pomocą nie w pełni scharakteryzowanej szczepionki eksperymentalnej.

Jak poinformował The Defender 7 czerwca, dokumenty regulacyjne ujawniły, że firma Pfizer nie zbadała dokładnie kwestii biodystrybucji i farmakokinetyki związanych ze swoją szczepionką przed przesłaniem szczepionki do oceny Europejskiej Agencji Leków (EMA).

Firma Pfizer nie używała również komercyjnej szczepionki (BNT162b2) we wszystkich swoich badaniach, ale polegała na „zastępczym” mRNA, które wytwarzało białko lucyferazy .

Według TrialSite News, standardową praktyką EMA jest ujawnianie swojej oceny zgłoszeń nowych badanych leków. W przypadku szczepionki firmy Pfizer ocena EMA obejmowała podsumowanie przeprowadzonej przez agencję oceny nieklinicznych badań dystrybucji szczepionek zgłoszonych do EMA przez firmę Pfizer – ale EMA nie ujawniła wyników badań biodystrybucji prowadzonych przez firmę Pfizer w swoim publicznym podsumowaniu EMA.

95 dni i cały czas, CDC ignoruje zapytania Obrońcy

Według strony internetowej CDC „CDC śledzi każde zgłoszenie zgonu, aby poprosić o dodatkowe informacje i dowiedzieć się więcej o tym, co się wydarzyło, oraz ustalić, czy śmierć była wynikiem szczepionki, czy nie.

8 marca The Defender skontaktował się z CDC z pisemną listą pytań dotyczących zgłoszonych zgonów i obrażeń związanych ze szczepionkami COVID. Po wielokrotnych próbach uzyskania odpowiedzi na nasze pytania przez telefon i e-mail, specjalista ds. komunikacji zdrowotnej z Zespołu Zadaniowego ds. Szczepień CDC skontaktował się z nami 29 marca — trzy tygodnie po naszym wstępnym dochodzeniu.

Osoba ta otrzymała naszą prośbę o informacje od VAERS, ale powiedziała, że ​​nigdy nie otrzymała naszej listy pytań, mimo że pracownicy, z którymi rozmawialiśmy kilka razy, powiedzieli, że rzecznicy prasowi CDC pracowali nad pytaniami i potwierdzili, że przedstawiciel je otrzymał. Ponownie dostarczyliśmy listę pytań wraz z nowym terminem, ale nigdy nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

19 maja pracownik CDC powiedział, że nasze pytania zostały przejrzane i nasze zapytanie jest w toku w ich systemie, ale nie dostarczył nam kopii odpowiedzi. Powiedziano nam, że skontaktujemy się z nami telefonicznie lub e-mailem z odpowiedzią.

4 czerwca pracownik CDC, z którym się skontaktowaliśmy, powiedział, że nikt nie odpowiedział na nasze zapytania. Poradzono nam, aby ponownie przesłać nasze pytania, co wielokrotnie robiliśmy.

Minęło 95 dni od wysłania naszego pierwszego e-maila z zapytaniem o dane i raporty VAERS, a nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi.

Organizacja Children’s Health Defense prosi każdego, kto doświadczył niepożądanej reakcji na jakąkolwiek szczepionkę, o złożenie zgłoszenia, postępując zgodnie z tymi trzema krokami .