NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Sekcja zwłok – globalna bomba zegarowa – zaszczepiona przeciwko SARS-CoV-2
Lekarz przerywa milczenie: poważne skutki uboczne, dzieci i osoby starsze zagrożone
Program depopulacji szczepionek „potwierdzony” (video)
Informacje z RNA można wpisać z powrotem do DNA - CZYLI JAK PREPARAT mRNA - SZCZEPIONKA ZMIENI TWOJE DNA info agencyjne
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

WITAMINA B3 – NIACYNA DZIAŁANIE NA CO POMAGA CO LECZY ?

Witamina B3

Nikt do końca nie wie, jak dokładnie działa niacyna w wysokich dawkach. Jeden z elementów jej działania to zwiększenie produkcji „dobrego” cholesterolu, inny – rozszerzenie naczyń krwionośnych. Być może za dużą część efektu odpowiada zwykłe uzupełnienie niedoboru. Faktem jest, że ludzie na całym świecie z powodzeniem stosują witaminę B3 w zwalczaniu całego szeregu schorzeń, wobec których współczesna medycyna albo jest bezsilna, albo oferuje o wiele droższe leki mające mnóstwo skutków ubocznych.

Wielokrotnie wykazano pozytywne działanie niacyny w szeregu schorzeń, przede wszystkim w największym mordercy – chorobach serca. Są też opisywane przypadki cofnięcia chorób nowotworowych po użyciu niacyny – i jest to w pełni zrozumiałe, jest ona jednym z głównych ogniw w aktywacji pracy mitochondriów, a jak wykazały badania z udziałem soli kwasu dichlorooctowego – komórki rakowe w których aktywują się mitochondria ulegają apoptozie (popełniają samobójstwo) (1)(2) .

Nie ma zbyt wielu badań nad niacyną – większość została przeprowadzona dawno temu, zanim koncerny farmaceutyczne zaczęły kontrolować rozwój medycyny. Wykazano jednak, że nie ma ona praktycznie żadnych skutków ubocznych, zaś jej pozytywne działanie dotyczy wielu, pozornie niezwiązanych ze sobą, schorzeń. Mnogość przypadłości reagujących na tę prostą witaminę każe przypuszczać, że może być ona czymś w rodzaju brakującego ogniwa w naszej diecie. Możliwe też, że uderzając w najczulszy punkt komórki – mitochondrium – wspomaga organizm w każdej chorobie, w której praca tych mikronarządów została zachwiana. A tych chorób jest bardzo, bardzo wiele.

Warto brać niacynę codziennie – znacznie redukuje ona ryzyko chorób układu krążenia, zwiększa zdolności umysłowe, utrzymuje mitochondria w dobrej formie, zabezpiecza przed rozwojem wielu chorób wieku późnego. Jest jedną z lepszych inwestycji jakie możemy poczynić – co nam dadzą pieniądze odłożone na konto, jeśli zawiedzie nas zdrowie? Właściwa forma suplementu to amid kwasu nikotynowego (niacynamid, nikotynamid) – forma całkowicie bezpieczna. Zazwyczaj dostępna w sprzedaży forma to zwykły kwas nikotynowy, znany z tego, że potrafi doprowadzić do uszkodzeń wątroby.

Jakie korzyści można odnieść z regularnego stosowania witaminy B3?

Choroby układu krążenia

W przypadku tych schorzeń pozytywne działanie niacyny jest bardzo dobrze udokumentowane – mimo to niezwykle rzadko jest przepisywana przez lekarzy, pomimo tego, że nie ma żadnych skutków ubocznych, jest o wiele tańsza od zwykłych leków i przynajmniej równie skuteczna. Powód – nie jest chroniona patentem, więc żadna konkretna firma nie jest w stanie ją promować. Nie słyszałem też nigdy, żeby jakiś lekarz dostał w prezencie od firmy kosztowny wyjazd urlopowy za przepisywanie niacyny, a lekarze przepisujący „normalne” leki dostają takie prezenty regularnie. Warto o tym wiedzieć, gdy usłyszymy od lekarza że niacyna nie działa. Podsumowując dotychczas wykonane badania, niacyna zmniejszyła ryzyko zawału średnio o 25%, zaś wylewu o 26% (9). Warto tu podkreślić, że jej rzeczywiste działanie jest prawdopodobnie dużo silniejsze – powszechnie przepisywane statyny zmniejszają jej skuteczność i zaburzają działanie, do tego stopnia, że w niektórych przypadkach, gdy stosuje się bardzo wysokie dawki statyn niacyna stosowana łącznie z nimi wręcz szkodzi (10). Obniża ona ciśnienie krwi (11) oraz reguluje poziomy cholesterolu (12).

Piękna skóra

Jednym z głównych objawów niedoboru niacyny są schorzenia i stany zapalne skóry. Jak się okazuje, suplementacja zwiększonymi dawkami chroni ją, pomagając zlikwidować trądzik i zapalenia (13). W niektórych przypadkach efekty są błyskawiczne i o wiele silniejsze, niż oferowane przez normalne, drogie leki.

Sprawny umysł

Jest to jedna z najważniejszych dla układu nerwowego witamin. Wysokie dawki są niezwykle skutecznym lekiem przy nerwicach i atakach lęku, nie mając jednocześnie silnych skutków ubocznych ani uzależniającego potencjału współczesnych leków (14)(15)(16). Ma ona też spore sukcesy w leczeniu depresji (17). W badaniu u myszy niacyna cofnęła eksperymentalnie wywołaną chorobę Alzheimera (18). Ma silne działanie nootropowe (19), co jest prawdopodobnie jej największą zaletą. Działanie nootropowe oznacza, że będziemy mieć po prostu lepszą pamięć, sprawniejszy i klarowniejszy umysł, a także że będziemy po prostu inteligentniejsi.

Migrena

Jeden z efektów działania niacyny to rozszerzenie naczyń krwionośnych i poprawienie ukrwienia. Podejrzewa się, że ten mechanizm może pozwolić całkowicie opanować problem migren, nie mając skutków ubocznych współczesnie stosowanych leków. I faktycznie – w jedny z badań na 21 cierpiących na migreny pacjentów którzy otrzymali niacynę, 17 odczuło bardzo dużą poprawę (20). W innym z kolei na 100 pacjentów, którzy uskarżali się na bóle głowy – 75 zostało całkowicie wyleczonych za pomocą niacyny (21). Przy podaniu dożylnym, w 27 na 31 przypadków udało się powstrzymać atak.

Na polepszenie wchłaniania witaminy B3 wpływają: witaminy z grupy B, witamina C, fosfor oraz chrom.

Źródłem witamy B3 są: drożdże, orzeszki ziemne, otręby pszenne, ryby, nabiał (w tym odtłuszczone mleko), fasola, groch, soja, migdały, grzyby, suszone brzoskwinie i mąka z pełnego przemiału, chude mięso, kasz gryczana, grzyby, pomidory.

Suplementacja witaminy B3 w chorobie

 

W przypadku wybranych chorób dawki terapeutyczne przedstawiają się następująco: 

 1. zakażenie HIV/AIDS – 50 – 200 mg niacynamidu w postaci kompleksu witamin z grupy B;
 2. nowotwory – 3 razy dziennie po 500 mg niacynamidu;
 3. cukrzyca typu 1 – nawet do 3 000 mg niacynamidu w przypadku świeżego zdiagnozowania, by zapobiec objawom i rozwojowi choroby;
 4. hiperlipidemia (w przypadku niskiego poziomu lipoprotein HDL, wysokiego poziomu trójglicerydów, lipoprotein LDL i cholesterolu całkowitego) – 1-3 g kwasu nikotynowego o przedłożonym uwalnianiu (początkowo 375 mg na dzień, stopniowo zwiększając do 500 mg na dzień w odstępach 4 tygodniowych, aż do 1 500-3 000 mg dziennie), lub w postaci heksanikotynianu inozytolu 3 razy dziennie 400-800 mg dziennie;
 5. migreny i ból napięciowy głowy – doustnie 200-500 mg kwasu nikotynowego lub wlewy, początkowo 50-100 mg dziennie, z dodatkową podażą koenzymu Q10 i magnezu;
 6. pelagra – 300-500 mg niacynamidu;
 7. fotoalergiczne zapalenia skóry – 500-3000 mg niacynamidu, np. 3 razy dziennie po 1000 mg, co ważne – powyżej 7 dni przed ekspozycją na promienie słoneczne.

Wszystkie formy niacyny powinniśmy przyjmować w trakcie posiłków lub między nimi, z dużą ilością płynów, w kilku małych, pojedynczych dawkach. W trakcie leczenia witaminą B3 nie należy pić alkoholu oraz unikać bardzo gorących napoi. 

Funkcje witaminy B3:

Niedobory witaminy PP powodują pelagrę. Skrót PP pochodzi od pierwotnej anglojęzycznej nazwy „Pellagra-Preventing factor”. Niacyna jest niezwykle skuteczna w obniżaniu poziomu cholesterolu (LDL) we krwi, poprzez ograniczanie jego produkcji w wątrobie. Dodatkową zaletą tej witaminy jest podnoszenie poziomu dobrego cholesterolu HDL. Niacyna oddziałuje również korzystnie na system nerwowy i stan psychiczny człowieka. Rzeczywiście, koi ona nerwy, ułatwia sen, zapewnia spokój psychiczny. Dzięki temu jest stosowana w leczeniu zaburzeń psychicznych, a szczególnie schizofrenii. Niedobór witaminy B3 często jest bowiem rozpoznawany jako stan schizofreniczny, jeśli większość dolegliwości objawia się jako psychicznych w przebiegu niedoboru. Niacyna zwiększa przepływ krwi w zaburzeniach układu krążenia, takich jak choroba Raynauda. Niacyna zwiększa wrażliwość na insulinę i jej wydzielanie. Chroni również komórki produkujące insulinę w trzustce przed różnymi czynnikami, w tym reakcjami autoagresyjnymi i wolnymi rodnikami. Niacyna jako składnik dwóch ważnych koenzymów: NAD i NADP , które w połączeniu z białkami tworzą enzymy oksydoreduktazy, uczestniczy w metabolizmie białka, tłuszczu i węglowodanów oraz utlenianiu komórkowym. Z tego powodu niacyna jest niezbędna podczas zachodzących procesów fizjologicznych mięśni, mózgu oraz całego układu nerwowego. Ponadto, niektóre choroby ośrodkowego układu nerwowego (szczególnie encefalopatia u alkoholików), korzystnie reagują na leczenie dużymi dawkami (ok. 1 g dziennie) kwasu nikotynowego.

Witamina B3:

 • przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego,
 • pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego,
 • pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych,
 • pomaga w utrzymaniu prawidłowego stanu błon śluzowych,
 • pomaga zachować zdrową skórę,
 • przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia.

Źródła:

1) Gawęcki J. red.: Witaminy. Wydawnictwo AR w Poznaniu, 2002;
2) Gawęcki J., Hryniewiecki L. red.: Żywienie człowieka. Podstawy nauki o żywieniu. PWN, 2008;
3) Gupta, Sanjiv S., LDL Cholesterol, Statins And PCSK 9 Inhibi. Indian Heart J. 2015;
4) Lebiedzińska A., Czaja J., Hinz A., Szefer P. Ocena zawartości witaminy B3 w suplementach diety i preparatach farmaceutycznych. Prob Hig Epidemiol, 2011;
5) Somer E., Encyklopedia witamin i minerałów, Amber, 2000;
6) Parsons WB. Cholesterol Control Without Diet! The Niacin Solution. Scottsdale, AZ: Lilac Press, 1998;
7) http://www.mayoclinic.com;
8) Chase H.P., Butler-Simon N., Garg S., McDuffie M., Hoops S.L. and O’Brien D., A trial of nicotinamide in newly diagnosed patients with Type 1 (insulin-dependent) diabetes mellitus. Diabetologia, 1990;
9) Coronary Drug Project Research Group, Clofibrate and niacin in coronary heart disease., Journal of the American Medical Association 1975;
10) Fraunfelder F. W., Fraunfelder, F. T., Illingworth, D. R., Adverse ocular effects associated with niacin therapy. British Journal of Ophthalmology 1995;
11) Hoffer, A. Safety, side effects and relative nicotinic acid and nicotinamide. Schizophrenia 1969;
12) Knopp, R. H., Ginsberg, J., Albers, J. J. Contrasting effects of unmodified and time-release forms of niacin on lipoproteins in hyperlipidemic subjects: clues to mechanism of action of niacin. 1985;
13) Sebrell, W.H. and Butler, R.E. A reaction to the oral administration of nicotinic acid. Journal of the American Medical Association 1938;
14) Spies, T.D., Bean WB, Stone, R.E. The treatment of subclinical and classic pellagra. Use of nicotinic acid, nicotinic acid amide and sodium nicotinate, with special reference to the vasodilator action and the effect on mental symptoms. Journal of the American Medical Association 1938;
15) Vague, P., Vialettes, B., Lassmann-Vague, V., and Vallo, J. J. Nicotinamide may extend remission phase in insulin dependent diabetes. Lancet 1987;
16) Bays HE, et al. Comparison of once daily, niacin extended – release/lovastatin with standard simvastatin. Am J Card 2003;
17) Niedźwiedzki A. Komentarz: Bezpieczeństwo Witamin , Dr. Rath Research Institute 2013;
18) Nagalski A., Bryła J., Niacin in therapy Postepy Hig Med Dosw. (online), 2007;

 

6.00 avg. rating (99% score) - 2 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: