NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Astra Zeneca : 27 umarło w jednym szpitalu w Warszawie!!
Zaświadczenie potwierdzające zaszczepienie na COVID. Wypisy i inne
JAKIE MIAŁ POWODY SĄD DO ZBADANIA MARCINA BUSTOWSKIEGO POD KONTEM PSYCHIATRYCZNYM ?
Informacje z RNA można wpisać z powrotem do DNA - CZYLI JAK PREPARAT mRNA - SZCZEPIONKA ZMIENI TWOJE DNA info agencyjne
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

Polski operator systemu przesyłowego zainwestuje 1,23 mld USD, aby przybliżyć morską energetykę wiatrową odbiorcom

Polski operator systemu przesyłowego PSE poinformował, że planuje zainwestować 4,5 mld PLN (ok. 1,23 mld USD) do 2030 r. w celu dostarczenia energii elektrycznej wytwarzanej przez morskie farmy wiatrowe na Bałtyku do odbiorców w północnej części kraju.

„Morska energetyka wiatrowa zmieni sposób funkcjonowania polskiego sektora energetycznego” – powiedziała spółka. „Aby energia elektryczna z farm wiatrowych na Bałtyku mogła trafić do odbiorców, konieczne będą ogromne inwestycje”.

„Do 2030 roku spółka przeznaczy około 4,5 mld zł na budowę lub modernizację stacji i linii przesyłowych w województwie pomorskim (województwo w północno-zachodniej części Polski ze stolicą w Gdańsku).”

PSE zwróciło uwagę, że do 2040 r. morska energetyka wiatrowa może dostarczyć do polskiego systemu elektroenergetycznego ok. 11 GW mocy. Stanowi to równowartość około 20% mocy wytwórczych w Polsce obecnie.

Firmy inwestujące w morskie farmy wiatrowe będą odpowiedzialne za sprowadzenie energii na ląd i przyłączenie do sieci, natomiast PSE, jako operator systemu przesyłowego, odpowiada za przesyłanie tej energii do innych części kraju.

PSE podpisało umowy przyłączeniowe dla morskich farm wiatrowych o łącznej mocy 8,4 GW. Pierwsze z nich rozpoczną produkcję energii elektrycznej w 2026 r., choć rząd polski sugeruje, że pierwsze polskie morskie farmy wiatrowe mogą rozpocząć produkcję w latach 2024/25.

Obecnie w województwie pomorskim jest bardzo mało energii elektrycznej i musi być ona przesyłana z innych regionów. Rozwój morskiej energetyki wiatrowej zmieni tę sytuację, a energia wytwarzana na Pomorzu będzie musiała być przesyłana do innych części kraju. „Aby było to możliwe, PSE musi rozbudować sieci najwyższych napięć” – powiedział operator systemu przesyłowego.

Spółka podała, że rozwój morskich farm wiatrowych na polskich wodach Morza Bałtyckiego będzie wymagał zainstalowania ponad 250 km nowych linii napowietrznych wysokiego napięcia w samym województwie pomorskim.

PSE rozpoczęło konsultacje społeczne dla proponowanych tras linii elektroenergetycznych i współpracuje z instytucjami, władzami samorządowymi i mieszkańcami województwa pomorskiego. Spółka rozpoczęła również ocenę oddziaływania na środowisko, która jest wstępem do realizacji inwestycji.

W styczniu 2021 r. Senat RP formalnie przyjął ustawę o wspieraniu wytwarzania energii elektrycznej z morskich farm wiatrowych, która została następnie podpisana przez Prezydenta RP.

Celem ustawy jest wykorzystanie potencjału energii wiatrowej na Bałtyku i stworzenie ram prawnych, które będą wspierać rozwój farm wiatrowych. Przewidziany w ustawie model wsparcia to dwustronny kontrakt różnicowy (CfD), z powodzeniem stosowany w kilku innych krajach.

W kwietniu 2021 roku pierwsze morskie farmy wiatrowe w kraju otrzymały CfD od polskiego Urzędu Regulacji Energetyki.

 

źródło: https://www.rivieramm.com/news-content-hub/polish-tso-to-invest-us123bn-to-bring-offshore-wind-to-consumers-65972

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: