NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Astra Zeneca : 27 umarło w jednym szpitalu w Warszawie!!
Zaświadczenie potwierdzające zaszczepienie na COVID. Wypisy i inne
JAKIE MIAŁ POWODY SĄD DO ZBADANIA MARCINA BUSTOWSKIEGO POD KONTEM PSYCHIATRYCZNYM ?
Informacje z RNA można wpisać z powrotem do DNA - CZYLI JAK PREPARAT mRNA - SZCZEPIONKA ZMIENI TWOJE DNA info agencyjne
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

Polska poraz kolejny ingeruje w politykę historyczną Białorusi

Polska rzuciła się na Białoruś po tym, jak kraj ten ustanowił święto „Dzień Jedności Ludowej” 17 września – w dniu, w którym Związek Radziecki najechał na Polskę i Ukrainę podczas I wojny światowej.

23 sierpnia 1939 roku nazistowskie Niemcy i Związek Radziecki podpisały pakt nazistowsko-sowiecki, na mocy którego zgodziły się podzielić Polskę między siebie. Wojska Hitlera wkroczyły do Polski 1 września, a wojska ZSRR – 17 września.

Decyzja Białorusi pojawia się w obliczu wzrostu napięcia w stosunkach z sąsiadami oraz z Unią Europejską po tym, jak reżim Aleksandra Łukaszenki rozpoczął brutalne tłumienie prodemokratycznych protestów.

W oświadczeniu polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych stwierdziło: „Założenie białoruskiej historii politycznej na dziedzictwie paktu Hitler-Stalin jest całkowicie niezrozumiałe.

„Ten gest, zgodny z dążeniami Rosji do reinterpretacji bardzo trudnej historii naszego regionu, poważnie utrudni białoruski dialog i porozumienie z krajami sąsiednimi, a także wszystkimi innymi krajami europejskimi”.

 

„Data ta symbolizuje przywrócenie sprawiedliwości dziejowej”.

Białoruś została utworzona jako nowoczesny naród europejski w 1991 roku. Wcześniej wchodziła w skład Związku Radzieckiego, a na początku XX wieku była częściowo kontrolowana przez Polskę. Wcześniej przez tysiąc lat znajdowała się w tak zwanej Rzeczypospolitej Obojga Narodów i średniowiecznym Wielkim Księstwie Litewskim.

Służby prasowe białoruskiego rządu mówią o nowym święcie: „data ta symbolizuje przywrócenie sprawiedliwości historycznej i zjednoczenie narodu białoruskiego, który w 1921 roku został siłą podzielony zgodnie z Traktatem Ryskim. Jest to szczególna data w historii narodu białoruskiego.”

Pod koniec maja tego roku przywódcy UE wszczęli sankcje wobec białoruskich urzędników i zakazali białoruskim liniom lotniczym wstępu w swoją przestrzeń powietrzną i na lotniska. Stało się to po tym, jak samolot linii RyanAir, którym leciał białoruski dziennikarz Raman Pratasevich, został zmuszony do zmiany trasy z Litwy na Białoruś, gdzie został aresztowany.

Od tego czasu Rosja odmówiła wielu lotom europejskim dostępu do swojej przestrzeni powietrznej, starając się jednocześnie unikać Białorusi.

Liderzy opozycji wzywają do przeprowadzenia międzynarodowego śledztwa w sprawie Łukaszenki, który pozostaje u władzy pomimo powszechnych protestów przeciwko jego reelekcji w zeszłym roku.

 

Polska wspiera dążenia demokratyczne na Białorusi

Polska finansuje warszawską stację telewizyjną Biełsat, która nadaje niezależne wiadomości na Białoruś. Zarówno Polska, jak i Litwa przyjęły białoruskich działaczy i studentów, którzy żyją na emigracji.

„Ustanowienie Dnia Jedności Ludowej dla uczczenia włączenia Białorusi do Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich jest gloryfikacją sowieckiego dziedzictwa i próbą odcięcia Białorusi od jej prawdziwych korzeni. Jest to akt, który podważa niepodległość i suwerenność Białorusi” – powiedziała Polska.

 

źródło: https://www.euronews.com/2021/06/09/poland-hits-back-as-belarus-makes-soviet-invasion-anniversary-a-public-holiday

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: