NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Przeczytaj koniecznie!Dr.G.Vanden Bossche ostrzega wszystkie kraje przed masowymi szczepieniami.
Skandal w Niemczech !!  Uniwersytet w Ulm przebadał szczepionki..
RAPORT COVIDOWY - TRAGEDIA NARODU POLSKIEGO - Paweł Klimczewski  ekspert analizy danych spolecznych i demograficznych, PSNLiN
Lekarz przerywa milczenie: poważne skutki uboczne, dzieci i osoby starsze zagrożone
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

Morawiecki o walce z cenzurą mediów społecznościowych – tymczasem media niezależne zostają tłumione.

Rządy krajowe ryzykują utratę kontroli nad swoimi krajami, jeśli nie podejmą działań w celu rozbicia monopoli gigantów technologicznych, według polskiego premiera Mateusza Morawieckiego, który twierdzi, że jego administracja jest „zdeterminowana”, aby się z nimi zmierzyć.

Polska jest jednym z krajów dążących do odebrania władzy korporacyjnym gigantom technologicznym, którzy, jak ostrzegają prawodawcy na całym świecie, mają obecnie zbyt duży i niewłaściwy wpływ na globalny polityczny zeitgeist.

„Dziś ten, kto ustala te zasady, jest tak naprawdę panem losu społeczeństwa i państw narodowych” – powiedział Morawiecki Newsweekowi podczas wywiadu w Warszawie, którego pełny zapis publikujemy.

„Tak więc dzisiaj platformy i sieci komunikacyjne oraz własność intelektualna są nawet ważniejsze niż ziemia i budynki oraz linie montażowe technologii i wszystkie materiały, które wchodzą w skład tworzenia tych cyfrowych sfer”.

Morawiecki i jego partia Prawo i Sprawiedliwość (PiS) byli w awangardzie rządów naciskających na nowe ustawodawstwo, aby zająć się postrzeganą nierównowagą. Na początku tego roku polski rząd zaproponował nowe prawo, które pozwoliłoby urzędnikom karać gigantów mediów społecznościowych za usuwanie z ich platform postów uznanych za obraźliwe.

Projekt ustawy – nad którym wciąż trwają prace w parlamencie, jak powiedział Morawiecki – umożliwiłby również użytkownikom odwołanie się do Rady Wolnego Słowa, jeśli ich treści zostaną usunięte. Jeśli okaże się, że firmy z branży mediów społecznościowych usunęły posty, które nie łamią polskiego prawa, mogą zostać ukarane grzywną w wysokości do 13,35 mln dolarów.

Morawiecki powiedział „Newsweekowi”, że potrzebne jest nowe podejście, by chronić władzę państwową i dobrobyt społeczny w środowisku gospodarczym, politycznym i społecznym przekształconym przez internet i media społecznościowe.

„Ta dynamika nie ułatwia uchwycenia elementów ruchomych części skomplikowanej, współzależnej układanki gospodarczej, jaką jest nasza współczesność” – powiedział premier o władzy, jaką sprawują giganci technologiczni.

„I właśnie dlatego tak trudno jest dziś zrozumieć, kto ustala zasady, ponieważ to już nie rządy mogą mieć takie kompetencje w zakresie ustalania zasad”.

„Ogromne międzynarodowe korporacje, zwłaszcza w obszarze świata cyfrowego, bardzo często ustalają reguły, które są odpowiednie dla nich samych, co nie zawsze może być dobrem społecznym.

„Jest to kolejna forma dominacji nad pozostałymi sektorami, w których działają, ale może to również prowadzić do dominacji nad innymi obszarami życia obywateli w społeczeństwie.

„Dlatego właśnie państwa powinny być bardzo aktywne w eliminowaniu cenzury i monopolistycznych uprawnień tych firm. I to jest jeden z powodów, dla których zaczęliśmy pracować nad tą regulacją antycenzorską”.

Krytycy PiS widzą jednak inny motyw. Przeciwnicy nacjonalistycznego rządu oskarżają go o dążenie do nałożenia kagańca na niezależne polskie media i zdławienie krytyki jego postępowania. Ze swojej strony, PiS od dawna twierdzi, że zagraniczni właściciele i firmy mają zbyt duży wpływ na media narodowe.

Nowe przepisy dotyczące mediów społecznościowych zostały ogłoszone w styczniu, wkrótce po tym, jak państwowa rafineria ropy naftowej PKN Orlen ogłosiła, że kupuje należącego do Niemiec wydawcę gazet regionalnych Polska Press.

Krytycy twierdzili, że transakcja ta jest częścią działań rządu zmierzających do rozszerzenia kontroli nad mediami narodowymi. W kwietniu sąd orzekł, że zgoda na transakcję powinna zostać zawieszona.

Działania polskiego rządu na rzecz mediów społecznościowych stawiają go w jednym szeregu z Partią Republikańską w USA i byłym prezydentem Donaldem Trumpem, którzy od dawna skarżą się na rzekome tłumienie konserwatywnych głosów przez gigantów technologicznych.

Gdzie indziej w Europie, prawicowy rząd Węgier pod przywództwem premiera Viktora Orbana stara się ograniczyć władzę platform technologicznych. W lutym, minister sprawiedliwości Judit Varga powiedziała, że wprowadzi ustawę, która „ureguluje krajowe działania dużych firm technologicznych”.

Varga twierdziła, że firmy social media „ograniczają widoczność chrześcijańskich, konserwatywnych, prawicowych opinii” i sugerowała, że „grupy trzymające władzę za globalnymi gigantami technologicznymi” mają moc wpływania na wybory krajowe.

Węgierski rząd regularnie występuje przeciwko George’owi Sorosowi, urodzonemu na Węgrzech amerykańskiemu żydowskiemu miliarderowi, filantropowi i działaczowi liberalnemu, który finansuje postępowe organizacje.

Krytycy Orbana twierdzą, że jego uwaga skupiona na Sorosie – podzielana przez konserwatystów w Ameryce i Polsce – jest antysemicka, podczas gdy krytycy Sorosa na Węgrzech i w Polsce odrzucają zewnętrzny wpływ miliardera na ich politykę krajową.

Polski wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta powiedział na początku tego roku, że rząd chce chronić konserwatystów.

„Widzimy, że anonimowi moderatorzy mediów społecznościowych często cenzurują opinie, które nie naruszają prawa, a są jedynie krytyką programu lewicowców” – powiedział Financial Times. „To stwarza istotne ryzyko naruszenia wolności słowa”.

O zakazie Trumpa na Facebooku – przedłużonym ostatnio do dwóch lat – Kaleta powiedział, że posunięcie to było „formą cenzury”, choć stwierdził, że nie ma to wpływu na plany legislacyjne polskiego rządu.

Morawiecki powiedział Newsweekowi, że polskie ustawodawstwo „jest nadal przygotowywane w polskim parlamencie, przez polski rząd pracujący poprzez ustawodawcę krajowego, ale jesteśmy dość zdeterminowani, aby to zadziałało – albo razem z Brukselą, albo samodzielnie, aby iść naprzód, jeśli zajdzie taka potrzeba”.

kontynuował: „Jesteśmy w trakcie dyskusji z Komisją Europejską w dwóch aspektach tego obszaru. Jeden dotyczy wolności słowa i wyeliminowania kwestii cenzury”.

„Drugi dotyczy opodatkowania firm tam, gdzie prowadzą one działalność gospodarczą – czyli nie pozwalając im udać się do rajów podatkowych, takich jak Luksemburg czy Cypr lub Szwajcaria, i nie płacić podatków w ogóle lub bardzo niskie podatki płacone w tych innych krajach rajów podatkowych, ponieważ uważam, że firmy Big Tech minimalizujące swoje obciążenia podatkowe w ten sposób nie są zrównoważone dla naszych gospodarek.”

 

źródło: https://www.newsweek.com/big-tech-must-reined-anti-censorship-rules-polish-prime-minister-mateusz-morawiecki-1598891?piano_t=1

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: