NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Astra Zeneca : 27 umarło w jednym szpitalu w Warszawie!!
JAKIE MIAŁ POWODY SĄD DO ZBADANIA MARCINA BUSTOWSKIEGO POD KONTEM PSYCHIATRYCZNYM ?
Zaświadczenie potwierdzające zaszczepienie na COVID. Wypisy i inne
Informacje z RNA można wpisać z powrotem do DNA - CZYLI JAK PREPARAT mRNA - SZCZEPIONKA ZMIENI TWOJE DNA info agencyjne
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

Australijczycy złożyli pozew przeciw Polsce. Żądają 806 mln funtów odszkodowania

Spór australijskiej spółki Prairie Mining z polskim rządem wszedł na kolejny poziom. Kilka miesięcy temu były tylko groźby. Teraz jest żądanie odszkodowania. Blokada kopalni może kosztować Skarb Państwa ponad 4 mld zł.

 

Australijczycy złożyli pozew przeciw Polsce. Żądają 806 mln funtów odszkodowania
Skarb Państwa może dużo zapłacić za spór z australijską spółką. (PAP, PAP/Marcin Obara)

Spółka Prairie Mining Limited złożyła pozew w postępowaniu arbitrażowym. Dotyczy on dwustronnej umowy inwestycyjnej Australia-Polska. Australijczycy domagają się odszkodowania w wysokości 806 mln funtów, czyli około 4,2 mld zł.

„Roszczenie odszkodowawcze przeciwko Polsce zostało złożone do trybunału. (…) Obejmuje wycenę wartości szkód i utraconych przez spółkę Prairie zysków związanych z kopalniami JKM i Dębieńsko, a także naliczone odsetki związane z ewentualnymi odszkodowaniami” – czytamy w komunikacie Prairie.

Prairie twierdzi, że Rzeczpospolita Polska naruszyła swoje zobowiązania wynikające z traktatów poprzez działania mające na celu zablokowanie rozwoju należących do spółki kopalń Jan Karski i Dębieńsko w Polsce, a działania te pozbawiły ją całej wartości jej inwestycji w Polsce.

Przypomnijmy, że kilka lat temu australijska spółka Prairie Mining snuła wizję budowy dwóch kopalni w Polsce, z których miała wydobywać rocznie miliony ton wysokiej jakości węgla. Rzeczywistość w naszych realiach okazała się bardziej skomplikowana. Rozwój projektów inwestycyjnych zablokowali urzędnicy.

Spółka podkreśla, że dysponuje odpowiednimi środkami finansowymi na prowadzenie sprawy w związku z roszczeniem w skutek zawarcia umowy o finansowaniu postępowania na kwotę 12,3 mln dolarów, z której środki są obecnie pobierane na pokrycie kosztów prawnych, sądowych i kosztów ekspertów zewnętrznych.

– Sprawa toczy się w szybkim tempie, a spółka złożyła już pozew w postępowaniu arbitrażowym, który zawierał wycenę szkód przygotowaną przez zewnętrznych ekspertów ds. wysokości roszczeń – wskazuje dyrektor generalny Prairie Ben Stoikovich.

Już we wrześniu 2020 roku Prairie formalnie rozpoczęła międzynarodowe postępowanie arbitrażowe przeciwko Polsce na podstawie zarówno Traktatu Karty Energetycznej, jak i umowy o wspieraniu i wzajemnej ochronie inwestycji Australia-Polska.

Australijczycy wtedy nie tracili nadziei, że sprawę uda się zakończyć bez wyroków. Szef Prairie w rozmowie z money.pl sugerował, że pozostaje otwarty i ma nadzieję, że spór z polskim rządem zostanie polubownie rozwiązany. Przyznawał jednak, że komunikacja jest bardzo trudna.

https://www.money.pl/

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

One thought on “Australijczycy złożyli pozew przeciw Polsce. Żądają 806 mln funtów odszkodowania

  1. Z jednej strony jest radość. Ale z drugiej….. NO KURWA TRZEBA Z TYMI LUDŹMI W RZĄDZIE PORZĄDEK ZROBIĆ. ONI SIE NACHAPALI NASZYCH PIENIEDZY, ODEJDĄ BOGACI ZA SWOJE KURWA ROZBOJE A NAM KURWA PRZYJDZIE PŁACIĆ ZA ICH KURWA BŁĘDY. I BEDZIEMY BIEDNIEJSI NIŻ JESTEŚMY. NO KURWA TRZEBA DZIAŁAĆ I TO SZYBKO.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: