NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Lekarz przerywa milczenie: poważne skutki uboczne, dzieci i osoby starsze zagrożone
RAPORT COVIDOWY - TRAGEDIA NARODU POLSKIEGO - Paweł Klimczewski  ekspert analizy danych spolecznych i demograficznych, PSNLiN
Rządowa agencja zwołuje pilne spotkanie. Setki przypadków zapalenia mięśnia sercowego u młodych ludzi po przyjęciu szczepionek Moderny i Pfizera
Ewelina Gierszewska  lek. med. PSNLiN EKSPERYMENTALNY PREPARAT ZWANY SZCZEPIONKĄ PRZECIW COVIDOWĄ
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

Polski premier obiecuje poparcie dla Białorusinów po wystąpieniu sojusznika

Liderka białoruskiej opozycji Swiatłana Cichanouskaja bierze udział w odsłonięciu nowego pomnika w Warszawie, piątek, 4 czerwca 2021 r. Pomnik upamiętnia Solidarność, polski związek zawodowy z czasów komunistycznych, który walczył o obalenie komunizmu, co, jak mówi Cichanowskaja, było inspiracją dla naród białoruski. Pomnik jest reprodukcją kultowego logo Solidarności. (AP Photo/Czarek Sokołowski)
poniedziałek, 7 czerwca 2021, 14:45

WARSZAWA, Polska (AP) — Premier Polski obiecał w poniedziałek, że rząd zawsze będzie wspierał naród białoruski walczący o demokrację.

Notorycznie kłócące się w Polsce frakcje polityczne od dawna jednoczą się w swoim wsparciu dla Białorusinów sprzeciwiających się dyktaturze wieloletniego prezydenta Aleksandra Łukaszenki. Dla Polski, narodu pochłoniętego i kontrolowanego przez Moskwę przez długie okresy swojej historii, zjednoczony front przeciwko autorytaryzmowi na wschodzie został uznany za cnotliwy, przekraczający wszelkie wewnętrzne podziały.

Aż do czasu, gdy czołowa kandydatka na prezydenta w zeszłorocznych wyborach na Białorusi, Swiatłana Cichanouskaja, odważyła się spotkać w zeszłym tygodniu z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim, który należy do centrowej partii opozycyjnej od dawna skłóconej z rządzącą prawicową partią Prawo i Sprawiedliwość.

Ryszard Terlecki, wicemarszałek parlamentu i czołowy członek rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość, był wściekły i tweetował w piątek: „Jeśli Cikhanouskaya chce promować antydemokratyczną opozycję w Polsce i przemawiać na spotkaniu Trzaskowskiego, niech szuka pomocy w Moskwie i wspierajmy białoruską opozycję, która nie jest po stronie naszych przeciwników”.

Komentarze oburzyły wielu Polaków, a opozycja zażądała jego rezygnacji. Niektórzy wskazywali, że mąż Cikhanouskiej, działacz opozycji, przebywa w więzieniu reżimu na Białorusi, który wspiera Kreml.

„Ryszard Terlecki powinien nie tylko stracić stanowisko, ale powinien zniknąć z życia publicznego” – powiedział Marek Migalski, politolog i profesor Uniwersytetu Śląskiego.

„Prawdopodobnie to ona, choć nie wiemy na pewno, wygrała wybory prezydenckie” – powiedział TVN24. Tego typu pogardliwy ton jest zgubny dla interesów państwa polskiego.

Zapytany w poniedziałek o sprawę premier Mateusz Morawiecki zaczął od obrony rekordu Terleckiego. Przypomniał, że Terlecki był aktywny w walce o demokrację w Polsce w latach 70. i 80. i został aresztowany przez władze komunistyczne.

Morawiecki powiedział wtedy, że „od samego początku protestów w sierpniu zeszłego roku jesteśmy z Białorusinami, którzy walczą o wolność, walczą o rządy prawa, walczą o demokrację”. Zapewnił, że wsparcie będzie kontynuowane.

Polskich wysiłków na rzecz pomocy Białorusi jest wiele. Rząd finansuje Belsat, warszawską stację telewizyjną, która nadaje niezależne wiadomości na Białoruś. Dążyła również do międzynarodowej presji na reżim Łukaszenki, podczas gdy Polska przyjęła wielu białoruskich aktywistów i studentów, którzy obecnie mieszkają na emigracji i studiują w Warszawie i innych polskich miastach.

W zeszłym tygodniu rząd ujawnił również, że sprowadził do Polski trzech Białorusinów należących do mniejszości polskiej, którzy byli więzieni na Białorusi.

W ubiegłym tygodniu podczas wizyty w Warszawie Cichanowskaja wyraziła wdzięczność sojusznikowi rządu Andrzejowi Dudzie i Trzaskowskiemu za pomoc, jaką Białorusini otrzymywali od różnych władz w Polsce.

https://news.yahoo.com/polish-pm-vows-support-belarusians-124545865.html

Pycha i Szmal - Mateusz "Pinokio" Morawiecki: My nie mamy... | Facebook

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: