NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Przeczytaj koniecznie!Dr.G.Vanden Bossche ostrzega wszystkie kraje przed masowymi szczepieniami.
Skandal w Niemczech !!  Uniwersytet w Ulm przebadał szczepionki..
RAPORT COVIDOWY - TRAGEDIA NARODU POLSKIEGO - Paweł Klimczewski  ekspert analizy danych spolecznych i demograficznych, PSNLiN
Lekarz przerywa milczenie: poważne skutki uboczne, dzieci i osoby starsze zagrożone
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

Europejskie przepisy dotyczące sztucznej inteligencji otwierają drzwi..

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
ROSJA-BIOMETRIA-TECHNOLOGIA
System płatności za rozpoznawanie twarzy w Rosji | Dimitar Dilkoff/AFP przez Getty Images

UE stoi w obliczu sprzeciwu wobec nowych przepisów dotyczących sztucznej inteligencji, które pozwalają władzom na ograniczone stosowanie rozpoznawania twarzy – a przeciwnicy ostrzegają, że wycięcia mogą zapoczątkować nową erę nadzoru biometrycznego.

Koalicja praw cyfrowych i grup ochrony konsumentów na całym świecie, w tym w Ameryce Łacińskiej, Afryce i Azji, wzywa do globalnego zakazu technologii rozpoznawania biometrycznego, które umożliwiają masowy i dyskryminacyjny nadzór zarówno przez rządy, jak i korporacje.

liście otwartym 170 sygnatariuszy z 55 krajów twierdzi, że korzystanie z technologii takich jak rozpoznawanie twarzy w miejscach publicznych jest sprzeczne z prawami człowieka i swobodami obywatelskimi. „Pokazuje, że organizacje, grupy, ludzie, aktywiści, technolodzy na całym świecie, którzy zajmują się prawami człowieka, zgadzają się na to wezwanie” – powiedział Daniel Leufer z amerykańskiej grupy ds. praw cyfrowych Access Now, która jest współautorem listu.

Wykorzystanie technologii rozpoznawania twarzy staje się powszechne. Ale wraz z codziennymi zastosowaniami, takimi jak odblokowywanie telefonów, jest coraz częściej używany przez rządy i firmy do inwigilowania ludzi, czy to przez organy ścigania do skanowania miejsc publicznych w poszukiwaniu przestępców, czy przez sklepy spożywcze, które twierdzą, że używają go do łapania złodziei.

List jest po części odpowiedzią na ustawę UE o sztucznej inteligencji, która ogranicza tę praktykę, ale nie zabrania jej wprost.

W swoich propozycjach dotyczących sztucznej inteligencji opublikowanych w kwietniu Komisja Europejska dążyła do osiągnięcia kompromisu między zapewnieniem prywatności obywateli a uspokojeniem rządów, które twierdzą, że potrzebują technologii do walki z terroryzmem i przestępczością. Przepisy nominalnie zabraniają systemów identyfikacji biometrycznej, takich jak rozpoznawanie twarzy w miejscach publicznych na użytek policji – chyba że w przypadku „poważnych przestępstw”, które określiła Komisja, mogą oznaczać przypadki związane z terroryzmem, ale o których ostrzegają działacze, jest to niejasne określenie, które może otworzyć drzwi do wszelkiego rodzaju inwigilacji opartej na fałszywych zagrożeniach.

Nie wspomina też nic o korporacjach korzystających z technologii w miejscach publicznych.

Rób jak mówię, nie jak ja as

Ostrzegają oni, że problem polega na tym, że nawet jeśli rządy UE utrzymają rygorystyczne ograniczenia dotyczące stosowania technologii nadzoru, jest mało prawdopodobne, że rządy w innych krajach zrobią to samo. Aktywiści w krajach takich jak Brazylia i Indie stoją w obliczu trudnej walki, przekonując swoje rządy, że zapewnienie obywatelom prywatności cyfrowej jest ważne. Nowa technologia może zapewnić organom ścigania bezprecedensowy dostęp do działań obywateli, a aktywiści chcą zapewnić przepisy, które uniemożliwiają władzom nadużywanie tej technologii.

„Pierwszym krokiem jest uświadomienie ludziom, że prywatność jest ważna i co się stanie, jeśli prywatność nie będzie przestrzegana wobec ludzi, którzy nie zrobili nic [złego], ludzi zmarginalizowanych, ludzi należących do uciskanych społeczności” – powiedziała Anushka Jain Internet Freedom Foundation, indyjskiej grupy zajmującej się prawami cyfrowymi, która jest sygnatariuszem listu.

W tej walce zwracają się do UE, która ma powszechnie uważane za najbardziej rygorystyczne przepisy dotyczące ochrony danych na świecie.

Wiele krajów, w tym Brazylia, przyjęło systemy ochrony danych podobne do prawa UE, znane jako Ogólne rozporządzenie o ochronie danych .

W maju brazylijska organizacja konsumencka IDEC wygrała pozew zbiorowy przeciwko firmie, która wykorzystała technologię rozpoznawania twarzy i emocji w metrze São Paulo do stworzenia spersonalizowanego marketingu. Access Now przedstawił opinię eksperta w sprawie brazylijskiego sądu ds. metra na podstawie RODO, a grupa uważa, że ​​brazylijskie orzeczenie może mieć znaczenie w podobnej sprawie w UE.

Niebezpieczeństwo polega na tym, że jeśli inne kraje przyjmą przepisy dotyczące sztucznej inteligencji podobne do unijnych – wyraźny cel bloku – wszelkie luki w rozporządzeniu prawdopodobnie znajdą się również w ich ustawodawstwie.

To niepokojące nie tylko ze względu na implikacje polityczne. Badanie  przeprowadzone przez Joy Buolamwini, która jest jedną z sygnatariuszy listu, wykazało, że systemy rozpoznawania twarzy mają problemy z rozpoznawaniem osób kolorowych i w wielu przypadkach mogą ich błędnie identyfikować. 

Leufer powiedział, że zmiana unijnego rozporządzenia w sprawie sztucznej inteligencji jest szansą UE na zrobienie „wiodącego kroku w naprawdę, słusznym zabronieniu tego w celu ochrony praw podstawowych”.

Prowadzący kampanie są przekonani, że międzynarodowa koordynacja może mieć większe szanse na uzyskanie poparcia dla ich w dużej mierze lokalnych kampanii.

W liście wezwano Biuro Wysokiego Komisarza ONZ ds. Praw Człowieka do potępienia wykorzystywania tej technologii do inwigilacji. 

„Jeśli ONZ wyjdzie i powie jutro, że rozpoznawanie twarzy jest złe, mogę porozmawiać z każdym na ulicy, a oni będą wiedzieć, że ONZ to powiedziała” – powiedział Jain.

Grupa chce również wywrzeć presję na inwestorów i gigantów technologicznych, aby zaprzestali finansowania i rozwoju technologii rozpoznawania twarzy na potrzeby nadzoru. Po zeszłorocznych protestach Black Lives Matter firmy takie jak Microsoft , Amazon i IBM wprowadziły już moratorium na sprzedaż swoich technologii rozpoznawania twarzy organom ścigania.

Jain powiedział, że to nie wystarczy, a te moratoria często nie obejmują krajów spoza Zachodu.

„Niezwykle ważne jest również, aby te międzynarodowe firmy przyszły i powiedziały, że opracowujemy globalne standardy, które są sprawiedliwe na całym świecie, a nie tylko dla USA czy Unii Europejskiej” – kontynuował Jain.

politico.eu

6.00 avg. rating (99% score) - 1 vote
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: