NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Przeczytaj koniecznie!Dr.G.Vanden Bossche ostrzega wszystkie kraje przed masowymi szczepieniami.
Skandal w Niemczech !!  Uniwersytet w Ulm przebadał szczepionki..
RAPORT COVIDOWY - TRAGEDIA NARODU POLSKIEGO - Paweł Klimczewski  ekspert analizy danych spolecznych i demograficznych, PSNLiN
Lekarz przerywa milczenie: poważne skutki uboczne, dzieci i osoby starsze zagrożone
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

Czy amerykański sojusznik Polski rozmywa się w mgle?

Zmiany w amerykańskiej polityce geopolitycznej, utrata bezpieczeństwa energetycznego oraz coraz śmielsze działania Białorusi i Rosji wywierają silną presję na Polskę – pisze zastępca redaktora naczelnego tygodnika „Solidarność” Cezary Krysztopa.

 

Najpierw była porażka Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w USA, a potem dłuższy okres okłamywania się, że stosunki polsko-amerykańskie oparte są na wspólnych interesach i są dwupartyjne. Potem zniesiono sankcje na Nord Stream 2, a nasze złudzenia ustąpiły miejsca rzeczywistości. Teraz mamy wiadomość, że Dania zamierza wstrzymać budowę lądowego odcinka gazociągu Baltic Pipe przez swoje terytorium.

Nie chcę popadać w fatalistyczne tony „wszystko stracone, jesteśmy skazani na zagładę”, bo sytuacja może się jeszcze rozwinąć w różnych kierunkach, ale jeśli będzie się rozwijać tak jak dotychczas, to sytuacja Polski nie jest dobra.

Równolegle do ruchów geopolitycznych, które topią nasze koncepcje bezpieczeństwa energetycznego, rozgrywają się inne kwestie, pozornie niezwiązane ze sobą.

Przykładem może być atak na kopalnię węgla brunatnego Turów (podobno przeprowadzony przez Czechów, ale sądzę, że mogą być zaskoczeni własnym „sukcesem”, a ja widzę w tej sprawie zakulisowe ręce niemieckie).

Innym jest bezczelne porwanie białoruskiego opozycjonisty w Mińsku z samolotu linii Ryanair, który był zarejestrowany w Polsce, podobnie jak porwanie rosyjskiego opozycjonisty z samolotu PLL LOT w Petersburgu.

Gdyby to wszystko nie było wystarczająco „śmieszne”, to jest jeszcze polska laureatka literackiej nagrody Nobla Olga Tokarczuk, która w zagranicznych mediach porównuje sytuację w Polsce do tej na Białorusi, gdzie opozycja jest faktycznie prześladowana i gnębiona.

Niektóre z tych spraw są ze sobą powiązane, inne to po prostu zbiegi okoliczności. Niemniej jednak trudno nie odnieść wrażenia, że atmosfera wokół Polski się zacieśnia. Tak jakby to wszystko działo się dlatego, że Joe Biden w Waszyngtonie chce ożywić zimnowojenny podział (być może w obawie przed Chinami), ale w karykaturalnej formie. Tym razem nie byłby to podział na totalitaryzm i wolny świat, ale na osłabioną Rosję wspieraną przez samego Bidena, która reprezentuje postbolszewicki, agresywny absolutyzm i rodzący się na Zachodzie tęczowy absolutyzm, który jest pełen wściekłości, odwrotnego rasizmu i cenzury.

 

It is difficult to not feel like the atmosphere is tightening around Poland.

 

To tak jakby Biden mówił: patrz Władimirze, doceń moje starania, zobacz ile dostaniesz, a Niemcy pomogą mi z resztą. Tylko proszę, nie stawaj po stronie Chin.

Pytanie, czy w tym nowym jałtańskim podziale (konferencja jałtańska z 1945 roku jest dla Polaków symbolem bycia zdradzonym przez sojuszników) Polska ma być „posagiem”, który Biden chce dać, by odnowić sojusz z Niemcami, czy też Polska zostanie poświęcona postsowieckiemu niedźwiedziowi, by go nieco udobruchać? A może nawet jedno i drugie?

Gdzie więc w tym wszystkim jest Polska?

Uważam, że zła decyzja geopolityczna o włożeniu wszystkich naszych geopolitycznych jaj do amerykańskiego koszyka poszła w diabły, chyba że wydarzy się coś, czego jeszcze nie widzimy. Co więcej, absolutny zwrot Polski w stronę Waszyngtonu sprawił, że zostaliśmy pozbawieni jakiegokolwiek parasola ochronnego, nie posiadamy żadnej niezależności militarnej, ponieważ przywykliśmy do polegania na amerykańskim wsparciu militarnym.

Po sześciu latach rządów PiS nadal nie mamy systemu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej, nie zmodernizowaliśmy marynarki wojennej, śmigłowców wojskowych i czołgów. Biorąc pod uwagę wszystkie „dialogi techniczne” i unieważnione przetargi, obawiam się, że czas Polski może się kończyć.

Posunięciem, które miało nas wyciągnąć z tego zakrętu była wizyta prezydenta Dudy w Turcji i choć nie jestem fanem tureckiego reżimu, uważam, że było to logiczne posunięcie, biorąc pod uwagę naszą obecną sytuację. Ale na ile ten ruch był częścią „planu B”? Czy Polska jest na tyle niezależnym graczem, aby w ogóle próbować podejmować takie działania? A może jest już za późno?

Nie jestem pewien, ale potrzebujemy jakiegoś Nowego Polskiego Ładu, który powinien być, niestety, nieco inny niż to, co PiS pokazał nam na swojej konwencji partyjnej.

 

źródło: https://rmx.news/article/commentary/is-poland-doomed

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: