NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Przeczytaj koniecznie!Dr.G.Vanden Bossche ostrzega wszystkie kraje przed masowymi szczepieniami.
Skandal w Niemczech !!  Uniwersytet w Ulm przebadał szczepionki..
RAPORT COVIDOWY - TRAGEDIA NARODU POLSKIEGO - Paweł Klimczewski  ekspert analizy danych spolecznych i demograficznych, PSNLiN
Lekarz przerywa milczenie: poważne skutki uboczne, dzieci i osoby starsze zagrożone
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

Wielka wygrana partii Merkel wprawia w zakłopotanie ekspertów i ankieterów

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
NIEMCY-POLITYKA-GŁOSOWANIE-SAKSONIA-ANHALT
Premier kraju związkowego Saksonii-Anhalt, główny kandydat CDU i niespodzianka zwycięzca Reiner Haseloff (w środku) świętuje ogłoszenie wyników wyborów 6 czerwca 2021 r. W ostatecznym rozrachunku partia CDU Angeli Merkel zdobyła 37,1% głosów, podczas gdy AfD zajęła drugie miejsce z 20,8% | Ronny Hartmann/AFP przez Getty Images

BERLIN – Ogromne zwycięstwo chadeków Angeli Merkel w małym wschodnim stanie sprawiło, że niemieccy ankieterzy i eksperci zadali wielkie pytanie: dlaczego tego nie przewidzieliśmy?

W okresie przygotowań do wyborów niedzielę w Saksonii-Anhalt, ankiety włożył Merkel CDU i skrajnie prawy Alternatywa dla Niemiec (AFD), szyi i karku . Niektórzy mieli nawet AfD na pierwszym miejscu. Wywołało to wiele niepokoju i niepokoju wśród głównych niemieckich polityków i mediów, zwłaszcza że do krajowych wyborów parlamentarnych odbędą się niewiele ponad trzy miesiące.

Jednak ostateczny wynik nie był ani trochę bliski. Centroprawicowa CDU zdobyła 37,1 proc. głosów, a AfD zajęła drugie miejsce z 20,8 proc. Wynik CDU był o blisko 10 punktów procentowych wyższy niż wynik w sondażach na kilka dni przed głosowaniem. Margines zwycięstwa wynosił ponad 16 punktów procentowych — świat oddalony od małej jednocyfrowej przewagi sugerowanej przez sondaże.

„To pokazuje, że nastroje i sondaże nie decydują o wyborach, ale wyborcy tak” – zapiał przed dziennikarzami Armin Laschet, lider i kandydat CDU na następcę Merkel jako kanclerz we wrześniowych wyborach powszechnych. „To dobry dzień dla CDU i demokracji w Niemczech”.

Ale inni sugerowali, że same sondaże odegrały rolę w wyniku, jako że wyborcy zaalarmowani perspektywą zwycięstwa AfD za CDU i jej popularnym premierem stanu, Reinerem Haseloffem.

„Udało nam się uświadomić obywatelom, co by to znaczyło, gdyby sondaże opublikowane na krótko przed wyborami okazały się prawdziwe” – powiedział Haseloff.

Tarik Abou-Chadi, adiunkt nauk politycznych na Uniwersytecie w Zurychu, powiedział, że prawdopodobnie nie ma jednego prostego wyjaśnienia zaskakującego wyniku. „Główne pytanie brzmi: czy sondaże były błędne, czy też ludzie zmienili swoje zachowanie? Prawdopodobnie jest to po trosze jedno i drugie” – powiedział.

Jeśli chodzi o ankiety, Abou-Chadi powiedział, że trudniej jest przeprowadzić dokładne ankiety w małych krajach, takich jak Saksonia-Anhalt, w której mieszka około 2,2 miliona ludzi. Co więcej, takie państwa nie są często w centrum uwagi krajowej polityki, więc przeprowadza się tam niewiele sondaży. Oznacza to, że naukowcy mają niedobór danych empirycznych, z których mogliby czerpać, powiedział Abou-Chadi.

Jeśli chodzi o politykę, eksperci stwierdzili, że jednym z powodów sukcesu CDU był wyraźny dystans Haseloffa do AfD ( postawa ta kontrastowała z flirtowaniem niektórych liderów CDU we wschodnich Niemczech ze skrajną prawicą). Głos na Haseloffa był więc przez wielu rozumiany jako głos przeciwko radykalnej prawicy.

Chociaż frekwencja wyborcza — wynosząca 60,3 procent — nieznacznie spadła w porównaniu z ostatnimi wyborami stanowymi w 2016 r., CDU była w stanie przyciągnąć ponad 61 tys. wyborców, którzy ostatnim razem zostali w domu.

Chociaż AfD wyprzedziła inne partie na drugim miejscu, wynik był jednak czymś w rodzaju ciosu dla skrajnie prawicowej partii. W drugiej połowie ostatniej dekady przeżyła duży wzrost popularności w dawnych komunistycznych Niemczech Wschodnich, w dużej mierze z powodu zaciekłej postawy antyimigranckiej.

AfD wstrząsnęła krajobrazem politycznym Saksonii-Anhalt w 2016 roku, kiedy po raz pierwszy wzięła udział w wyborach do legislatury stanowej, zdobywając 24,3 procent głosów. Tym razem musiała zadowolić się wynikiem o ponad cztery punkty procentowe niższym.

Oddział partii w Saksonii-Anhalt jest powszechnie uważany za skrajny, nawet jak na standardy AfD. Od stycznia 2021 r. jest inwigilowana przez niemieckie służby wywiadowcze.

Dane pokazały, że wiele jej głosów w niedzielnych wyborach pochodziło od młodych mężczyzn, ale CDU straciła znaczny procent swoich wyborców.

„Chęć elektoratu do zmiany partii jest większa we wschodnich Niemczech. To coś, co obserwujemy od lat 90. – powiedział Peter Matuschek z sondażu Forsa.

polityco.eu

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: