NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Przeczytaj koniecznie!Dr.G.Vanden Bossche ostrzega wszystkie kraje przed masowymi szczepieniami.
Skandal w Niemczech !!  Uniwersytet w Ulm przebadał szczepionki..
RAPORT COVIDOWY - TRAGEDIA NARODU POLSKIEGO - Paweł Klimczewski  ekspert analizy danych spolecznych i demograficznych, PSNLiN
Lekarz przerywa milczenie: poważne skutki uboczne, dzieci i osoby starsze zagrożone
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

Setki tysięcy złotych dla hotelu. Za pacjentów z COVID-19, których nie było

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
  • Do izolatorium kierowani są chorzy na koronawirusa, którzy mają łagodniejsze objawy i nie muszą leżeć w szpitalu, a nie chcą zarazić domowników
  • W Polsce stworzono wiele izolatoriów, jednak ostatecznie okazały się mało przydatne
  • Jednym z takich miejsc na czas pandemii stał się nowy hotel w Poznaniu – nie przyjął żadnego pacjenta

Mowa o nowym hotelu Moxy Poznań Airport. Od listopada do kwietnia działało w nim izolatorium – ale tylko na papierze. W mieście jest też izolatorium w hotelu Ikar. Oba miejsca należą do państwowego holdingu hotelowego. Na izolatoria wybrał je były wojewoda Łukasz Mikołajczyk – pisze „Wyborcza”.

Pieniądze za gotowość do pracy

Za pacjenta skierowanego do hotelu Narodowy Fundusz Zdrowia daje 200 zł na dobę. W tej cenie jest opieka medyczna i trzy posiłki dziennie. Za gotowość fundusz daje po 20 zł na dobę od łóżka. Pieniądze dostaje placówka medyczna, która opiekuje się pacjentami. W Poznaniu to szpital przy ul. Szwajcarskiej.

Jedna z byłych pracownic hotelu zdradziła, że w Moxy nie było ani jednego pacjenta z koronawirusem, choć hotel przez kilka miesięcy dostawał pieniądze za „bycie izolatorium”.

– Przywieziono tam tylko maseczki i termometry, które składowano w dwóch pokojach. Zbudowana została też jedna ścianka działowa i kolorową taśmą wydzielono strefy brudną i czystą na klatkach schodowych – twierdzi informatorka „Gazety Wyborczej”.

Na stronie PHH czytamy: „Polski Holding Hotelowy od samego początku pandemii w marcu br. podjął inicjatywę włączenia się do walki z nieuchronnie zbliżającym się kryzysem”.

Hotel Moxy nie przyjął ani jednego pacjenta z koronawirusem, ale za gotowość i tak dostał ponad 200 tys. zł.

– To skandal i jawne wspieranie państwowego biznesu publicznymi pieniędzmi. Takie interesy naruszają zasadę równego traktowania podmiotów – mówi „GW” dyrektor jednego z hoteli w Poznaniu.

Rzeczniczka wielkopolskiego oddziału NFZ, Marta Żbikowska-Cieśla, potwierdza, że Moxy nie przyjął ani jednego pacjenta, a szpital przy Szwajcarskiej dostał za „izolatorium” prawie 300 tys. zł.

Za prowadzenie izolatorium w hotelach Ikar i Moxy lecznica wystawiła funduszowi faktury na 3 226 830,00 zł. – W hotelu Ikar przebywało od 8 kwietnia 2020 r. do 2 czerwca 1556 pacjentów. Natomiast w hotelu Moxy nie izolowano żadnego pacjenta – mówi „Wyborczej” dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMP, Magdalena Pietrusik-Adamska. Dodaje, że szpital przekazał holdingowi narodowemu za oba izolatoria 2 283 790,00 zł.

Szpital zatrzymuje sobie ok. 30 proc. pieniędzy z dotacji NFZ. Pietrusik-Adamska zaznacza, że to „wynagrodzenie pracowników, środki lecznicze i diagnostyczne, środki ochrony indywidualnej, bieżące koszty sprzątania i dezynfekcji obiektu”. Szpital zarobił więc na Moxy ok. 90 tys. zł, a holding hotelowy – ok. 210 tys. zł.

Prywatne hotele nie były zainteresowane współpracą z NFZ?

– Wiosną zeszłego roku mieliśmy takie propozycje ze strony rządu, ale stawka nie była atrakcyjna, zwłaszcza że trzeba było jeszcze zapewnić chorym wyżywienie. Rząd oferował po 125 zł za dobę noclegową zakażonego pacjenta i 25 zł za gotowość. Ale od 29 października 2021 r. stawki za noclegi wzrosły do 200 zł, a za gotowość spadły do 20 zł. Ale to już jest zupełnie inna rozmowa. Jednak jesienią nikt już z nami nie rozmawiał – zdradził „Gazecie Wyborczej” dyrektor dużego hotelu w Poznaniu.

Rzecznik wojewody wielkopolskiego, Tomasz Stube, przyznał, że jesienią rzeczywiście rozmów z hotelarzami nie było, bo to „kontynuacja współpracy z Polskim Holdingiem Hotelowym, która trwa od momentu, kiedy wiosną rozpoczynaliśmy poszukiwania obiektu spełniającego standardy epidemiologiczne”. – Decyzję podjął wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk – wyjaśniał.

Polski Holding Hotelowy to spółka zarządzająca hotelami należącymi do skarbu państwa. Łącznie ma 28 hoteli, większość z nich będzie wkrótce modernizowana.

Źródło: „Gazeta Wyborcza”

(dsz)

Data utworzenia: 7 czerwca 2021, 04:43
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

3 thoughts on “Setki tysięcy złotych dla hotelu. Za pacjentów z COVID-19, których nie było

  1. Aaaaaa…. Ja myślałem że taki zwykły hotel chce pieniądze od państwa. No bo przecież wirusa ktoś zostawił w całym budynku więc trzeba było dezynfekować na okrągło.

    1. Dezynfekować zgodnie z wytycznymi rządu zgodnie z prawem i ustawą. Więc niech rząd płaci teraz za to czyszczenie. Rząd wydał polecenie, hotelarze nie otrzymali zapłaty za wytyczne. To niech się domagają pieniędzy.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: