NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Przeczytaj koniecznie!Dr.G.Vanden Bossche ostrzega wszystkie kraje przed masowymi szczepieniami.
Skandal w Niemczech !!  Uniwersytet w Ulm przebadał szczepionki..
RAPORT COVIDOWY - TRAGEDIA NARODU POLSKIEGO - Paweł Klimczewski  ekspert analizy danych spolecznych i demograficznych, PSNLiN
Lekarz przerywa milczenie: poważne skutki uboczne, dzieci i osoby starsze zagrożone
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

Nad wulkanem pojawiło się tajemnicze zielone światło. Być może wiemy, skąd się wzięło

Nad wulkanem pojawiło się tajemnicze zielone światło. Być może wiemy, skąd się wzięło

Zdjęcia indonezyjskiego wulkanu Merapi wyglądają tak, jakby z tamtejszego szczytu wystrzeliwał laser emitujący zielone światło. Naukowcy przypuszczają jednak, że w rzeczywistości fotograf miał do czynienia z meteorami.

Gunarto Song zrobił wspomniane zdjęcia 28 maja i już wtedy sugerował, że widać na nich meteoryt. Zdaniem ekspertów pojawienie się zielonego światła nad Mount Merapi mogło być następstwem nie pojedynczej skały, lecz deszczu ete Akwaryd oraz Arietyd. Oba miały miejsce w tym właśnie czasie, co potwierdzili badacze z National Institute of Aeronautics and Space (LAPAN).

Czytaj też: Tykające bomby. Wulkany tuż przed erupcją – Top 10

Nad wulkanem pojawiło się tajemnicze zielone światło. Być może wiemy, skąd się wzięło

Deszcz ete Akwaryd trwał od 19 kwietnia do 28 maja, podczas gdy deszcz Arietyd rozpoczął się 14 maja i potrwa do 24 czerwca. Zielona barwa, przywodząca na myśl światło lasera, mogła być natomiast efektem obecności dużych ilości magnezu w skałach, które spadły na ziemię. Po tym, jak fragmenty komet i asteroid, zwane meteoroidami, wejdą w atmosferę naszej planety, zamieniają się w kulę ognia, często określaną mianem spadającej gwiazdy. Z kolei te kawałki, którym uda się dotrzeć do powierzchni naszej planety, nazywane są meteorytami.

Wulkan Merapi jest położony w środkowej części Jawy na Indonezji

Merapi, położony w środkowej części Jawy na Indonezji, jest jednym z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie. Ostatni raz do jego erupcji doszło 27 marca 2021 roku, a wcześniejsze miały miejsce dwukrotnie w marcu ubiegłego roku. Tak ogromna aktywność jest następstwem lokalizacji Indonezji, która leży na terenie tzw. pacyficznego pierścienia. W jego obrębie dochodzi do częstych erupcji wulkanów oraz trzęsień ziemi.

Nad wulkanem pojawiło się tajemnicze zielone światło. Być może wiemy, skąd się wzięło

 

Sam Merapi jest natomiast jednym ze stratowulkanów, a naukowcy szacują, że ze wszystkich wulkanów na świecie, to właśnie ten indonezyjski odpowiada za największe emisje materiałów piroklastycznych. I choć istnieją pewne dowody na występowanie erupcji Merapi około 10 tysięcy lat temu, to pierwsze udokumentowane tego typu wydarzenie miało miejsce w 1548 roku. Od tamtej pory zanotowano około 60 poważniejszych erupcji, podczas gdy szacuje się, iż mniejsze występują średnio raz na 2 do 3 lat.

Home

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: