NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Lekarz przerywa milczenie: poważne skutki uboczne, dzieci i osoby starsze zagrożone
RAPORT COVIDOWY - TRAGEDIA NARODU POLSKIEGO - Paweł Klimczewski  ekspert analizy danych spolecznych i demograficznych, PSNLiN
Rządowa agencja zwołuje pilne spotkanie. Setki przypadków zapalenia mięśnia sercowego u młodych ludzi po przyjęciu szczepionek Moderny i Pfizera
Ewelina Gierszewska  lek. med. PSNLiN EKSPERYMENTALNY PREPARAT ZWANY SZCZEPIONKĄ PRZECIW COVIDOWĄ
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

Al Jazeera potępia Izrael za „systematyczne atakowanie dziennikarzy” po aresztowaniu reportera we Wschodniej Jerozolimie

Al Jazeera potępia Izrael za „systematyczne atakowanie dziennikarzy” po aresztowaniu reportera we Wschodniej Jerozolimie (WIDEO)
Givara Budeiri, weteran korespondent Al Jazeery, została aresztowana podczas relacjonowania pokojowego protestu we Wschodniej Jerozolimie, gdzie doszło do wybuchu pożaru, i otrzymała zakaz wstępu na ten obszar przez 15 dni.

Aresztowanie miało miejsce w sobotę w dzielnicy Sheikh Jarrah w okupowanej przez Izrael części miasta. Budeiri relacjonował pokojowy protest z okazji rocznicy przejęcia przez Izrael terytoriów palestyńskich i masowego wysiedlenia mieszkających tam Arabów, co miało miejsce podczas i po wojnie sześciodniowej w 1967 roku.

Nagranie z incydentu nakręcone przez kamerzystę Al Jazeery Nabila Mazzawiego pokazuje reporterkę otoczoną przez izraelskich oficerów, którzy popychają ją pod ścianę i zakuwają w kajdanki. Budeiri wielokrotnie krzyczy: „Nie dotykaj”, gdy jest krępowana.

Aresztowanie zostało również sfotografowane pod różnymi kątami przez innych obecnych na miejscu zdarzenia.

Kamera używana przez załogę Al Jazeera została podobno uszkodzona podczas kłótni.

Według sieci informacyjnej z Doha nie było żadnego wyraźnego powodu aresztowania, a izraelska policja działała z nadmierną siłą podczas aresztowania Budeiri. Policja powiedziała, że ​​zatrzymała kobietę i mężczyznę w Sheikh Jarrah po tym, jak odmówili podania tożsamości i pobili funkcjonariuszy. Budeiri powiedziała, że ​​została oskarżona o kopanie kobiety-żołnierza, czemu zaprzecza.

Mostefa Souag, pełniący obowiązki dyrektora generalnego kanału z Doha, powiedział, że aresztowanie wpisuje się w schemat nękania dziennikarzy przez stronę izraelską.

„Uciszanie dziennikarzy poprzez ich terroryzowanie stało się rutynową czynnością władz izraelskich, czego świadkami były w ostatnich tygodniach w Gazie i okupowanej Jerozolimie. Na te działania nie można patrzeć w oderwaniu” – powiedział .

Doniesienia w izraelskich mediach sugerują, że aresztowanie nastąpiło po konflikcie między dziennikarką a policją o jej referencje prasowe. Budeiri, który pracuje dla Al Jazeera od 2000 roku, jest akredytowany w izraelskim rządowym biurze prasowym (GPO). Według Haaretz, najwyraźniej nie miała przy sobie swojej legitymacji prasowej i nie przedstawiła jej, gdy została o to poproszona przez policję. Al Jazeera upiera się, że Budeiri miała przy sobie odpowiednie dokumenty i że policja uniemożliwiła jej pokazanie ich. Dziennikarka miała na sobie kamizelkę kuloodporną z napisem „prasa”, kiedy została aresztowana.

Szejk Jarrah jest obecnie dzielnicą zamkniętą, do której wpuszczają się tylko ludzie i przedstawiciele prasy. W zeszłym miesiącu stała się ona centralnym punktem masowych protestów przeciwko przymusowej eksmisji mieszkańców Palestyny. Izraelskie prawo z 1970 roku pozwala rodzinom żydowskim domagać się praw własności do domów we Wschodniej Jerozolimie, które były własnością Żydów przed 1948 rokiem. Krytycy twierdzą, że jest ono wykorzystywane do wypchnięcia Palestyńczyków ze Wschodniej Jerozolimy i przeprowadzenia de facto czystek etnicznych.

Ostatnie eksmisje w Sheikh Jarrah były jednym z wyzwalaczy 11-dniowej eskalacji przemocy między Izraelskimi Siłami Obronnymi (IDF) a palestyńskimi grupami bojowników kontrolującymi Gazę. Wśród działań wojennych IDF zbombardowało wieżowiec w Gazie, w którym mieściły się biura kilku międzynarodowych agencji informacyjnych, w tym Al Jazeera. Izraelczycy uzasadnili bombardowanie twierdząc, że Hamas umieścił w budynku swój wywiad wojskowy.

Budeiri została zwolniona z izraelskiego aresztu kilka godzin po jej aresztowaniu. Powiedziała, że ​​zakazano jej powrotu do Sheikh Jarrah przez 15 dni jako warunek uwolnienia.

rt.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: