NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Przeczytaj koniecznie!Dr.G.Vanden Bossche ostrzega wszystkie kraje przed masowymi szczepieniami.
Skandal w Niemczech !!  Uniwersytet w Ulm przebadał szczepionki..
RAPORT COVIDOWY - TRAGEDIA NARODU POLSKIEGO - Paweł Klimczewski  ekspert analizy danych spolecznych i demograficznych, PSNLiN
Lekarz przerywa milczenie: poważne skutki uboczne, dzieci i osoby starsze zagrożone
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

Powstał najdokładniejszy w historii cyfrowy model fragmentu ludzkiego mózgu

Naukowcy starają się odtworzyć w najmniejszych szczegółach pracę ludzkiego mózgu. Jest to niezwykle skomplikowane zadanie, ale powoli zbliżamy się do pierwszych przełomowych dokonań na tym polu.

Specjaliści z Google i Harvard University wspólnie prowadzą prace nad odtworzeniem funkcjonowania kory mózgowej, czyli jednego z najważniejszych obszarów w mózgu, odpowiedzialnego za myślenie, pamięć, planowanie, czy mowę. Naukowcy nie ukrywają, że celem jest nie tylko odtworzenie pracy całego mózgu, ale również stworzenie syntetycznego człowieka, którego będzie można udoskonalić za pomocą technologii sztucznej inteligencji i superkomputerów.

Na razie udało się odwzorować strukturę zaledwie 1 mm wycinka kory mózgowej człowieka, czyli jednej milionowej jego części, a pomimo tego faktu, ten fragment wymagał zajęcia danymi aż 1,4 petabajtów pamięci superkomputera. Badacze nie ukrywają, że dużo większe możliwości symulacji dadzą im komputery przyszłości.

To pokazuje dobitnie, jak skomplikowany jest ludzki mózg, i jak zaawansowaną technologię trzeba posiadać, by go sztucznie symulować. Naukowcy uważają, że nasze mózgi to biologiczne komputery kwantowe o wydajności, o której nawet nam się nie śniło. Zespół w ubiegłym roku przedstawił bazę danych i wizualizację z synapsami (połączeniami między neuronami) połowy mózgu muszki owocówki, a teraz skupił się na korze mózgowej człowieka.

Nowy model powstał na bazie ponad 200 milionów obrazów tkanki mózgu wykonanych z pomocą mikroskopu elektronowego, z rozdzielczością aż 4 nm. W prace były zaangażowane algorytmy sztucznej inteligencji i superkomputery. Naukowcy chwalą się, że przygotowana przez nich trójwymiarowa, wirtualna symulacja zawiera kilkadziesiąt tysięcy neuronów, 130 milionów synaps oraz obejmuje wszystkie warstwy kory.

Specjaliści z Google i Harvard University uważają, że stworzenie cyfrowej wersji pracy ludzkiego mózgu zajmie wiele dekad. Co ciekawe, symulacja całego mózgu myszy byłaby pojemnościowo 500 razy większa od tej, jaką teraz udało im się przygotować. W przypadku człowieka może to być miliony razy więcej.

Źródło: GeekWeek.pl/Google/Harvard University/BiorXiv / Fot. Google

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: