Film ze zdarzenia został nagrany przez świadków zdarzenie i opublikowany na stronie internetowej „Tygodnika Podhalańskiego”. Widać na nim, że kierowcy dwóch samochodów najpierw wdają się w pyskówkę, a następnie dochodzi do regularnej bójki. W jej trakcie dwóch pasażerów z jednego samochodu powala na ziemię kierowcę drugiego, po czym zadają mu oni serię ciosów w brzuch i kopniaków.

W Zakopanem i okolicach w ostatnich dniach wypoczywa setki tysięcy Polaków. To sprawia, że infrastruktura regionu nie wytrzymuje takiego natłoku. Zajęte są wszystkie parkingi zarówno w mieście jak i przy szlakach. Kolejki ustawiają się nawet do bankomatów czy przed restauracjami.

– Część ludzi zachowuje się w takiej sytuacji irracjonalnie – mówi Onet Roman Wieczorek, rzecznik prasowy zakopiańskiej policji. – Nie sprawdzają komunikatów o tym, że parking np. przy szlaku do Morskiego Oka jest zajęty, a później stoją w kilometrowych korkach, by dojechać do tego miejsca. Na filmie, który trafił do mediów, widzimy dwójkę kilku turystów o miejsce parkingowe. Wszyscy uczestnicy zajścia zostali wylegitymowani, a poszkodowany pouczony przez policjantów o przysługujących mi prawach złożenia zawiadomienia o pobiciu – dodaje policjant i apeluje do turystów o spokój