NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Sekcja zwłok – globalna bomba zegarowa – zaszczepiona przeciwko SARS-CoV-2
Lekarz przerywa milczenie: poważne skutki uboczne, dzieci i osoby starsze zagrożone
Program depopulacji szczepionek „potwierdzony” (video)
Informacje z RNA można wpisać z powrotem do DNA - CZYLI JAK PREPARAT mRNA - SZCZEPIONKA ZMIENI TWOJE DNA info agencyjne
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

Elektroniczny nos wykrywa raka w próbce krwi z 90% skutecznością

Elektroniczny nos wykrywa raka w próbce krwi z 90% skutecznością - NeeWS -  GeekWeek.pl

Widzieliśmy już wiele zastosowań tzw. elektronicznego nosa, ale to najnowsze wydaje się chyba najbardziej imponujące, bo mowa o ogromnej skuteczności wykrywania nowotworu z próbki krwi, co umożliwia łatwe przeprowadzanie rutynowych badań w tym kierunku.

Jakiś czas temu usłyszeliśmy o elektronicznych nosach testowanych przez Airbusa, które miały pojawiać na lotniskach w celu wykrywania materiałów wybuchowych oraz biologicznych zagrożeń, jak np. różne wirusy. Już wtedy mówiło się jednak, że to dopiero początek i w przyszłości można się spodziewać, że podobne technologie będą wykrywać m.in. nowotwory i wygląda na to, że ta przyszłość właśnie nadeszła. Naukowcy University of Pennsylvania poinformowali bowiem, że opracowali e-nos, który jest w stanie wykrywać raka z osocza krwi i w testach laboratoryjnych wykazuje się imponującą skutecznością na poziomie 90%.

Jak to możliwe? Z udziałem lotnych związków organicznych (VOC) – to środki chemiczne odpowiedzialne za zapachy (różne źródła wydzielają ich różne mieszanki), które wrażliwe instrumenty, jak ludzki nos, są w stanie wykryć i zidentyfikować, rozróżniając tym samym wanilię od goździków itp. Naukowcy od lat próbują dowiedzieć się, czy VOC wydzielane przez komórki rakowe mogą zostać wykryte jako część systemu diagnostycznego. Specjalnie przeszkolone psy wykrywające nowotwory płuc w oddechu chorego czy elektroniczne urządzenia wykrywające nowotwory głowy albo prostaty (z próbki moczu) dają nadzieję i wydaje się, że najnowsze badanie tylko to potwierdza.

Naukowcy wykorzystali e-nos do analizowania próbek osocza w poszukiwaniu nowotworów, które są normalnie trudne do wykrycia, jak rak trzustki czy rak jajników. Urządzenie korzystało z algorytmów wcześniej trenowanych do łączenia konkretnych kombinacji VOC z różnymi nowotworami, a nawet ich stopniem i formą, tj. łagodną czy złośliwą. Zespół zebrał próbki od 93 ochotników – 20 z rakiem jajników, 20 z łagodnymi guzami jajników, 13 z rakiem trzustki, 10 z łagodnym rakiem trzustki i 30 kontrolnych dobranych pod względem wieku i płci. Jak się okazało, elektroniczny nos poradził sobie z zadaniem bardzo dobrze i był w stanie wykryć raka jajników z 95% skutecznością, a raka trzustki z 90% skutecznością. Co więcej, wyodrębnił z tych grup 8 pacjentów z nowotworem na wczesnym stadium, co potwierdza jego przydatność jako narzędzia diagnostycznego. – To wczesna faza badań, ale wyniki są bardzo obiecujące. Dane pokazują, że możemy zidentyfikować te guzy, zarówno na wczesnym, jak i zaawansowanym poziomie, co jest bardzo ekscytujące. Jeśli rozwinie się to odpowiednio dla klinicznych zastosowań, może to być część typowych corocznych kontrolnych badań krwi – tłumaczą badacze. Z niecierpliwością czekamy więc na badania na większej grupie, a później zastosowanie w praktyce, dzięki czemu można będzie uratować wielu pacjentów.

Źródło: GeekWeek.pl/University of Pennsylvania

 

raka - Najlepsze Memy, śmieszne Gify, zabawne Demotywatory. I pełne humoru  Obrazji i żarty

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: