NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Sekcja zwłok – globalna bomba zegarowa – zaszczepiona przeciwko SARS-CoV-2
Lekarz przerywa milczenie: poważne skutki uboczne, dzieci i osoby starsze zagrożone
Program depopulacji szczepionek „potwierdzony” (video)
Informacje z RNA można wpisać z powrotem do DNA - CZYLI JAK PREPARAT mRNA - SZCZEPIONKA ZMIENI TWOJE DNA info agencyjne
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

Absurd w Polskim Ładzie. Zarabiasz naprawdę mało? No to zyskasz 2 zł

Rząd publikuje kalkulator, w którym można policzyć, ile zyska się dzięki Polskiemu Ładowi. Wnioski? Osoby zarabiające najmniej zyskają grosze.

 

Absurd w Polskim Ładzie. Zarabiasz naprawdę mało? No to zyskasz 2 zł

Zysk czy strata?

„Gazeta Wyborcza” alarmuje, że na Polskim Ładzie biedni nie tylko nie zyskają, ale mogą nawet stracić. Jak wskazują dziennikarze, dziś obowiązuje prawo, które wskazuje, że składka na ubezpieczenie zdrowotne nie może być wyższa niż zaliczka na podatek dochodowy. Polski Ład ma to zmienić.

Jedną z obietnic złożonych przez Mateusza Morawieckiego jest ta wskazująca na podwyższenie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. złotych. Zgodnie z obecnym prawem osoby zarabiające poniżej tej kwoty zapłacić więc składki nie powinny w ogóle. Niestety, zgodnie z projektowanymi zmianami nawet najbiedniejsi zapłacą. I to słono, bo projektowane jest podwyższenie stawki składki do 9 proc.

Ponadto całkowicie oskładkowane mają zostać śmieciówki, czyli umowy-zlecenia. Jak informuje „GW”, na tej zmianie stracą m.in pielęgniarki, które na podstawie takich właśnie umów dorabiają w szpitalach.

Dwa złote więcej

Dziennikarze „GW” donoszą, że osoby, których zarobki wynoszą dziś 1100 złotych brutto na Polskim Ładzie zyskają… 2 złote! Zgodnie z wyliczeniami rządowego kalkulatora dziś 1100 brutto to 872,12 zł netto, po wprowadzeniu ustaw zapowiedzianych jako Polski Ład będzie to 874,12 zł netto. A i ta „spektakularna podwyżka” nie jest pewna. Dlaczego? Nie do końca wiadomo, jak działa rządowy kalkulator i na jakich założeniach się opiera.

Będą poprawki? Główny ekonomista resortu finansów Łukasz Czernicki napisał na Twitterze, że trwają prace nad rozwiązaniami, które sprawią, że w Polskim Ładzie najubożsi nie stracą ani grosza. Jakie? Tego także nie wiadomo. Najprawdopodobniej pojawią się dodatkowe ulgi na biednych, takie jakie już zapowiedziano dla tzw. klasy średniej oraz osób wykonujących kreatywne zawody.

Absurd w Polskim Ładzie. Zarabiasz naprawdę mało? No to zyskasz 2 zł
Rządowy kalkulator pensji w 2022 (podatki.gov.pl, podatki.gov.pl)

Sprawdziliśmy dziś, jak zachowuje się kalkulator. Podwyżka w wysokości dwóch złotych jest dla rządowej strony niezauważalna. Informacja zawarta w systemie wskazuje, że „zmiany podatkowe nie wpłyną na wynagrodzenie roczne”. Podobny problem sygnalizuje „GW”. Dziennikarze wskazują, że przy identycznych parametrach, jak te testowane wyżej, czyli 1100 zł miesięcznego dochodu brutto jeszcze 2 czerwca kalkulator informował o stracie w wysokości 62,17 zł w skali roku.

Były dyrektor departamentu polityki makroekonomicznej Ministerstwa Finansów, a obecnie główny ekonomista Forum Obywatelskiego Rozwoju Sławomir Dudek, na swoim Twitterze wskazał, że rząd zmienia politykę wobec Polaków. Po fazie „rozdawnictwa”, jak ekonomista nazywa wypłaty świadczeń 500+, 300+, 13. i 14. emerytura, teraz nadejdzie czas na „ulgi plus”. – Władza najpierw uprawiała rozdawnictwo transferów, teraz chce „kontrolować” określone grupy rozdawnictwem ulg – pisze Dudek.

money.pl
PINOKIO
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: