NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
WOJNA NA M-FORUM - CZYLI DLA CZEGO W POLSCE NIC SIĘ NIE UDAJE GDY !!
MARCIN BUSTOWSKI - WSZYSTKO TO CZEGO WAM NIE POWIEDZIAŁEM NA Y.T I F.B - BEZ CENZURY
Szczepionka COVID-19 Zgony w wieku 21 192 lat, obrażenia na poziomie 2 698 177 na dzień 19 czerwca
Wstrzykują tlenek grafenu jako adiuwant w szczepionkach COVID-19.
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

Powstanie zabójczego robota: autonomiczny dron wytropił cel człowieka w Libii w zeszłym roku i nikt o tym nie mówi

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Dariusz Szahtahmasebi
Dariusz Szahtahmasebi
jest analitykiem prawnym i politycznym z Nowej Zelandii, który koncentruje się na polityce zagranicznej USA na Bliskim Wschodzie, w regionie Azji i Pacyfiku. Posiada pełne kwalifikacje prawnika w dwóch międzynarodowych jurysdykcjach.
Powstanie zabójczego robota: autonomiczny dron wytropił cel człowieka w Libii w zeszłym roku i nikt o tym nie mówi
Perspektywa działań wojennych prowadzonych przez sztuczną inteligencję jest coraz bliższa, jeśli wydarzenia w Libii w zeszłym roku są czymś, przez co można przejść. Pomimo wezwań do zakazu roboty-zabójcy przedstawiają przerażającą, apokaliptyczną wizję bezprawnego konfliktu w przyszłości.

Kiedy prawie dziesięć lat temu studiowałem międzynarodowe prawo dotyczące praw człowieka na uniwersytecie, przypominam sobie, jak nasz wykładowca stwierdził, że eksperci przewidują, że entuzjaści wojskowości w pełni rozwiną technologię zabójczych robotów w ciągu najbliższych 20 lat. Te przewidywania wydają się jak dotąd dość dokładne, ponieważ ostatnie wydarzenia sugerują, że jesteśmy mniej więcej w połowie tej ścieżki, jeśli nie dalej.

Według 548-stronicowego raportu ONZ widzianego przez New Scientist , „ śmiercionośny ” uzbrojony dron mógł w rzeczywistości „ polować na ludzki cel ” bez polecenia, tj. całkowicie autonomicznie. Podobno quadkopter Kargu-2 wziął na siebie poszukiwanie ludzkiego celu podczas potyczki między siłami rządu libijskiego a tymi lojalnymi wobec rywala Khalifa Haftara w Libii w marcu zeszłego roku.

Kargu, znany jako „dron krążący”, wykorzystuje identyfikację obiektów opartą na uczeniu maszynowym do określania i angażowania celów. Posiada również zdolności rojowe , które pozwalają na wspólną pracę do 20 dronów.

Ostatnie  doniesienia zauważają również, że Kargu, skierowany do detonacji przy uderzeniu, działał w otoczeniu, które nie wymagało żadnego ludzkiego kontrolera, a następnie wziął na cel jednego z żołnierzy Haftara, gdy próbował się wycofać. Chociaż technicznie legalne jest zaatakowanie wycofującego się żołnierza zgodnie z regułami konfliktu zbrojnego, przychodzą mi do głowy co najmniej dwa pytania.

Po pierwsze, czy dron-zabójca może odróżnić poddającego się żołnierza od walczącego, który po prostu się wycofuje? A po drugie, dlaczego u licha mielibyśmy ufać, że dron wykona te rozróżnienia samodzielnie? Czy możesz nawet poddać się dronowi, jeśli chcesz?

Ludzie zdają się zapominać, że wojna ma zasady. Nie może to być tylko kwestia wzruszenia ramionami i powiedzenia: „cóż, i tak zamierzaliśmy zabić tych biednych drani, więc dlaczego nie zapewnić bezpieczeństwa naszym żołnierzom i pilotom?”. Jeśli mamy poważnie traktować prawo konfliktów zbrojnych, musimy zadać sobie pytanie, czy naprawdę wierzymy, że w pełni autonomiczna broń jest w stanie sprostać międzynarodowym prawom i regułom humanitarnym? Cholera, nawet Izrael (nazywany przez niektórych najbardziej „ moralną armią na świecie ”) jest oskarżany o rutynowe łamanie tych międzynarodowych zasad . Jeśli „ najbardziej moralna armia świata”” zajmuje się niszczeniem ośrodków dla niepełnosprawnych, obozów dla uchodźców i międzynarodowych siedzib mediów, wzdrygam się na myśl, do czego zdolny jest autonomiczny robot.

Jeśli mi nie wierzysz, spójrz tylko na ten ostatni fragment z Biuletynu  Naukowców Atomowych, który doskonale przedstawia wady w poleganiu na tej technologii: „ OpenAI – wiodąca na świecie firma zajmująca się sztuczną inteligencją – opracowała system, który może  sklasyfikować jabłko  jako Granny Smith z 85,6% pewnością. Jednak przyklej kawałek papieru z napisem „iPod” na jabłku, a system wizyjny z 99,7-procentową pewnością stwierdzi, że jabłko to iPod. W  jednym przypadku naukowcy zajmujący się sztuczną inteligencją zmienili pojedynczy piksel na obrazie, powodując, że system wizyjny zaklasyfikował bombowca stealth jako psa. Na wojnie przeciwnik mógł po prostu namalować „autobus szkolny” na czołgu lub, bardziej złośliwie, „czołg” na autobusie szkolnym i potencjalnie oszukać autonomiczną broń.”

O ile nam wiadomo, podejrzewa się , że incydent w Libii był pierwszym przypadkiem, w którym dron zaatakował człowieka bez otrzymania instrukcji, aby to zrobić. Nic dziwnego, że organizacje zajmujące się prawami, takie jak Human Rights Watch , wezwały do ​​zakończenia technologii „ zabójczego robota ”, prowadząc kampanię na rzecz zakazu rozwoju, produkcji i używania tej broni. ONZ również w przeszłości debatowała nad zakazem tej technologii. W tamtym czasie sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres określił maszyny jako „ moralnie odrażające ”. 

Nawet Elon Musk podobno  wezwał do zakazu przyszłości tej technologii. Zgadza się, manipulujący bitcoinami , gardzący związkami, miotający płomieniami maniak Elon Musk ma naprawdę dobrą opinię na temat tego, co jest bardzo poważnym i przerażającym problemem. (Ale biorąc pod uwagę jego przeszłość, nie zdziw się, jeśli ta opozycja wygaśnie, gdy zdobędzie wyłączne prawa do opracowania technologii lub czegoś takiego).

Niestety, jest mało prawdopodobne, aby Stany Zjednoczone ani jakakolwiek inna strona opracowująca tę technologię zwrócili uwagę na wezwania i znaki ostrzegawcze w najbliższym czasie. W ciągu ostatniej dekady armia amerykańska wielokrotnie testowała  implant mózgowy, który pozwala operatorowi kontrolować do trzech dronów jednocześnie, używając tylko swoich umysłów. Według  Marine Corps Times, wojsko USA szukało „ róju samobójczych dronów ”, co dałoby jednemu operatorowi kontrolę nad 15 samobójcami przy „ minimalnym obciążeniu operatora ”. Siły zbrojne Wielkiej Brytanii również zainwestowały znaczne środki w tym obszarze.

Według  Guardiana w ciągu następnej dekady na całym świecie ma zostać zakupionych ponad 80 000 dronów inwigilacyjnych i prawie 2000 dronów szturmowych. Jak się okazuje, drony szturmowe nie są tanie, więc Amerykanie będą musieli nadal siedzieć na listach oczekujących na opiekę zdrowotną i niedrogie mieszkania, ponieważ USA wydają się być wiodącym nabywcą technologii dronów wojskowych, a tego się nie spodziewa zmienić w najbliższym czasie.

Jak pytałem w przeszłości, co dokładnie mamy zrobić, gdy te systemy zostaną zhakowane lub w jakikolwiek sposób zmanipulowane przez cyberprzestępców, zagranicznych rywali, podmioty terrorystyczne i tym podobne? Grupy terrorystyczne, takie jak Państwo Islamskie, od dłuższego czasu uzbrajają  drony. Pięć lat temu Paul Scharre, starszy współpracownik i dyrektor 20-letniego Centrum Inicjatywy Przyszłości Wojennej dla Nowego Amerykańskiego Bezpieczeństwa,  opublikował  raport ostrzegający przed bardzo poważnym „ nowym ryzykiem masowego bratobójstwa, z dużą liczbą broni skierowanych przeciwko siłom sojuszniczym” . ” Jednak nikt nie słucha.

W ostatecznym rozrachunku Stany Zjednoczone prawie nie przejmują się losem grup terrorystycznych, takich jak Państwo Islamskie. Prawdziwym powodem, dla którego technologia dronów rozwija się w przerażającym kierunku, jest konfrontacja z jednym i tylko jednym  wrogiem : Chinami. 

A może to tylko zbieg okoliczności, że zaledwie dwa miesiące temu Stany Zjednoczone przeprowadziły ćwiczenie Agile Reaper wraz z jednostką morską, zapewniając bliskie wsparcie z powietrza, gdy amerykańscy marines dokonywali desantowych lądowań symulujących „skakanie po wyspach” (strategia inwazji na Pacyfik podczas II wojny światowej). wyspa po drugiej). Strategia, która, jak zauważył Forbes , „ wydałaby się istotna tylko w przypadku konfliktu z Chinami ”.

https://www.rt.com/

 

Kupiłem drona z OLX i nie lata | Wtff, Funny memes, Funny texts

 

CZERWONE

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: