NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
WOJNA NA M-FORUM - CZYLI DLA CZEGO W POLSCE NIC SIĘ NIE UDAJE GDY !!
MARCIN BUSTOWSKI - WSZYSTKO TO CZEGO WAM NIE POWIEDZIAŁEM NA Y.T I F.B - BEZ CENZURY
Szczepionka COVID-19 Zgony w wieku 21 192 lat, obrażenia na poziomie 2 698 177 na dzień 19 czerwca
Wstrzykują tlenek grafenu jako adiuwant w szczepionkach COVID-19.
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

Morawiecki: Trzeba „kontynuować presję na reżim Łukaszenki” aż zaprzestanie represji

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Premier Mateusz Morawiecki odbył rozmowę telefoniczną z premierem Irlandii Michealem Martinem. Jednym z najważniejszych tematów dyskusji było awaryjne lądowanie samolotu irlandzkich linii Ryanair w Mińsku.

Kancelaria Premiera przekazała PAP komunikat w sprawie szczegółów rozmowy szefów rządów. Jak podkreślono, „premierzy zgodzili się, że szybka i zdecydowana reakcja Unii Europejskiej w postaci sankcji i ograniczeń w ruchu lotniczym w stosunku do białoruskich przewoźników i przestrzeni powietrznej była właściwą odpowiedzią”.

Dodano, że zarówno polski, jak i irlandzki premier, są zdania, że trzeba „kontynuować presję na reżim Łukaszenki” do momentu uwolnienia więźniów politycznych i zaprzestania represji.

Ponadto Kancelaria zwróciła uwagę irlandzkiego premiera, że Polacy wraz z litewskim zespołem prokuratorskim prowadza śledztwo ws. awaryjnego lądowania na Białorusi. – Obaj przywódcy uzgodnili, że w śledztwie tym będą mogli wziąć udział także przedstawiciele Irlandii. Śledztwo powinno mieć międzynarodowy charakter, a jego wyniki powinny doprowadzić do wskazania osób bezpośrednio odpowiedzialnych – przekazano w komunikacie.

 

Jak podkreślono, strona irlandzka dopytywała o sytuację mniejszości polskiej na Białorusi. Premier Morawiecki poinformował o przewiezieniu do Polski trzech polonijnych działaczek, ale zaznaczył, że „w białoruskich więzieniach nadal przebywają inne osoby prześladowane przez reżim”. Zwrócił również uwagę na „represje wobec działaczy społecznych i dziennikarzy”. Kancelaria przekazała, że irlandzki premier zapewnił o wsparciu Polski w wywieraniu nacisku na UE ws. zwiększenia presji na Mińsk. 

Rozmowę premierów skomentował wiceszef MSZ Polski Paweł Jabłoński. Jego zdaniem to pozytywny sygnał, który świadczy o tym, że Polska realizuje swoje zapowiedzi. – Przypomnę, że polskim postulatem było rozszerzenie agendy Rady Europejskiej o punkt dotyczący sankcji przeciwko reżimowi Alaksandra Łukaszenki. Te sankcje zostały wprowadzone w sposób bardzo zdecydowany i bardzo szybki, co było dla wielu osób pozytywnym zaskoczeniem, gdyż UE jest często krytykowana za brak zdecydowania – powiedział Jabłoński w rozmowie z PAP.

Dodał, że Polska stara się zapewnić na arenie UE wsparcie dla twardego i zdecydowanego podejścia wobec Białorusi, którego celem jest kontynuowanie presji na Łukaszenkę. Według niego sankcje musza być dotkliwe.

Awaryjne lądowanie Ryanair w Mińsku

Samolot Ryanair lecący z Aten do Wilna 23 maja wylądował awaryjnie na lotnisku w Mińsku z powodu doniesień o podłożeniu bomby, które później nie zostały potwierdzone. Samolotem tym leciał Raman Pratasiewicz, współzałożyciel kanału Nexta na platformie Telegram, uznawanego na Białorusi za ekstremistyczny. Podczas sprawdzania dokumentów na lotnisku w Mińsku Pratasiewicz został zatrzymany w związku z wcześniej wszczętymi przeciwko niemu sprawami karnymi.

 

Białoruś oświadczyła, że doniesienie o podłożeniu bomby w samolocie zostało wysłana na adres e-mail lotniska w Mińsku. – Dowódca załogi sam podjął decyzję o wylądowaniu w Mińsku, nie może być mowy o jakimkolwiek przymusie czy zawróceniu samolotu – powiedział wcześniej Dowódca Sił Powietrznych i Sił Obrony Powietrznej Sił Zbrojnych Białorusi Igor Gołub. 

Departament Lotnictwa Ministerstwa Transportu Białorusi opublikował zapis rozmowy pilota Ryanaira z białoruskim dyspozytorem. W stenogramie nie ma żadnych gróźb ze strony dyspozytora pod adresem załogi.

Kraje europejskie poinformowały, że Mińsk pod wymyślonym pretekstem zmusił samolot do lądowania na swoim lotnisku, zakazały białoruskim liniom lotniczym lotów w europejskiej przestrzeni powietrznej i rozważają możliwość wprowadzenia dodatkowych sankcji wobec Mińska. Niektóre linie lotnicze zdecydowały się na loty z pominięciem przestrzeni powietrznej Białorusi.

https://pl.sputniknews.com/

 

Morawiecki Pinokio Memy / Premier Mateusz Morawiecki Zwraca Uwage Na  Pozytywne Skutki Wprowadzonych Restrykcji Wygrywamy Z Epidemia Liczba  Zakazen Spada Gazeta Wspolczesna : 6 godzin temu humor #humor #pinokio  #heheszki.

CZERWONE

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: