NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Sekcja zwłok – globalna bomba zegarowa – zaszczepiona przeciwko SARS-CoV-2
Lekarz przerywa milczenie: poważne skutki uboczne, dzieci i osoby starsze zagrożone
Program depopulacji szczepionek „potwierdzony” (video)
Informacje z RNA można wpisać z powrotem do DNA - CZYLI JAK PREPARAT mRNA - SZCZEPIONKA ZMIENI TWOJE DNA info agencyjne
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

Rząd nieoczekiwanie uderzy w najbiedniejszych Polaków. „PiS jest ofiarą własnych działań”

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
02.06.2021r

Rząd zmieniając system podatkowy zmarnował na razie szansę na prawdziwą i potrzebną zmianę.

Foto: Piotr Molecki/East News / East NewsRząd zmieniając system podatkowy zmarnował na razie szansę na prawdziwą i potrzebną zmianę.

Ulga dla klasy średniej, ulga dla samozatrudnionych, a teraz wiele wskazuje na to, że rząd będzie musiał wymyślić ulgę dla „mikrodochodów”. Okazuje się bowiem, że wprowadzając Polski Ład, PiS uderzy w osoby, które zarabiały w ciągu roku kilka tysięcy złotych i do tej pory nie płaciły żadnych podatków. – Politycy stali się ofiarami własnych działań. Wszystko jest doraźne i bez planu – mówi nam ekonomista Stanisław Gomułka. – To antysystem patchworkowo-bypassowy z ulgami dla każdego – krytykuje zmiany podatkowe Sławomir Dudek z FOR.

  • PiS ma coraz większy problem z Polskim Ładem. Okazuje się, że jest on pełen dziur i nieprzemyślanych zmian, które wymagają mnożenia kolejnych łatek i ulg
  • Nieoczekiwanie rząd uderza np. w osoby, które do tej pory parały się drobną pracą i wykazywały przychód na poziomie kilku tysięcy złotych. Obecnie tacy pracownicy nie płacą żadnych podatków, a po zmianach będą musiały zapłacić składkę zdrowotną 9 proc.
  • „Plan jest pełen kompromitacji i nieprzemyślanych decyzji”  podsumowuje krótko dr Sławomir Dudek, główny ekonomista FOR
  • Z kolei Stanisław Gomułka stwierdza, że patrząc na Polski Ład, polityka wygrała z ekonomią

Polski Ład miał być nowym otwarciem dla Zjednoczonej Prawicy i kompleksowym planem zmiany naszej zastanej rzeczywistości. Jednak im dłużej eksperci wgryzają się w jego zapisy, tym staje się on coraz bardziej problematyczny.

Zmiany podatkowe. PiS uderzy w najbiedniejszych w Polskim Ładzie

– Od długiego czasu ostrzegam, że od kilku lat nasz system podatkowo-składkowy stał się areną walki politycznej, a co najgorsze PR-owej. Do systemu co wybory wkładane są kolejne wykluczenia, ulgi, zwolnienia – mówi w rozmowie z Business Insider Polska Sławomir Dudek, główny ekonomista FOR.

– To już nie jest „system”, bo system powinien być uporządkowany, przejrzysty, stworzony na podstawie jasnych celów i kryteriów. A my mamy bałagan, antysystem patchworkowo-bypassowy z ulgami dla każdego – krytykuje.

Nie ma rozstrzygnięcia i informacji, co będzie z działalnością gospodarczą na ryczałcie i karcie podatkowej. Jakie składki zdrowotne będą oni płacić? Od przychodu? Ryczałtowe? MF mówi, że trwają analizy. To kilkaset tysięcy podatników i nikt z autorów ładu o nich nie pomyślał przed ogłaszaniem tak przełomowej strategii gospodarczej? Absurd” – podsumowuje krótko.

Według niego w planie PiS jest także „kolejna kompromitacja”, która tym razem uderza stricte w elektorat rządu, czyli najmniej zarabiających.

Autorzy zapomnieli o grupie podatników, którzy dysponują doraźnymi, niewielkim dochodami. Dzisiaj takie osoby w ogóle nie płaciły ani podatku, ani NFZ, bo korzystały z ulgi zapisanej w art. 83 ust. 1 w ustawie o świadczeniach opieki zdrowotnej. Zgodnie z tą ulgą składka na NFZ nie może być mniejsza niż zaliczka na PIT. Dla tych osób nawet w dzisiejszym stanie prawnym PIT wynosił zero, czyli NFZ też wynosił zero. A ta ulga w nowym ładzie jest likwidowana. Teraz podatnicy z drobnymi dochodami zapłacą 9 proc. nowego podatku, a więc stracą. Mamy więc drugi „trójkąt Morawieckiego”. Wkrótce usłyszymy o kolejnej uldze, tym razem dla „mikrodochodów”. Kolejna komplikacja. A już w mediach słyszymy o uldze dla samozatrudnionych.

Ekonomista mówiąc o „trójkącie Morawieckiego” ma na myśli ulgę dla klasy średniej zapisaną na podstawie wzorów matematycznych.

Kto zyska, a kto straci na Polskim Ładzie.

Foto: Sławomir DudekKto zyska, a kto straci na Polskim Ładzie.

Ulga ulgę popędza

Ministerstwo Finansów oraz sam premier zapowiadali, że chcą tak zmienić system podatkowy, aby nie tylko go uprościć, ale także zwiększyć progresywność. Niestety, wygląda na to, że nasz niezwykle skomplikowany system podatkowy, będzie miał jeszcze więcej łatek i dodatkowych „sklejek”.

Resort finansów już zapowiedział, że przez zaproponowane w Polskim Ładzie zmiany straci wspomniana już klasa średnia oraz samozatrudnieni. Rząd przygotował więc dla nich dodatkowe ulgi. I tu pojawia się problem. Po pierwsze, politycy muszą szukać recept na rozwiązanie problemów, które sami stworzyli. Po drugie, takie działanie komplikuje dodatkowo cały system (pytanie otwarte brzmi, czy przez cały rok będziemy płacili większe podatki, a tylko raz w roku fiskus nam zwróci ulgę?).

Małgorzata Samborska, ekspertka podatkowa firmy Grant Thornton, jest zdania, że jeśli chodzi o podatki to najlepsze są proste i przejrzyste konstrukcje. Dlatego też na przykład ulga dla klasy średniej, wyliczana za pomocą algorytmu, jest dodatkowym komplikowaniem systemu.

– Jako doradca podatkowy jestem jak najbardziej za wprowadzeniem rozwiązania, które powodowałoby, że dla większej grupy podatników „reforma” będzie przynajmniej neutralna, ale chyba jako bardziej przejrzyste rozwiązanie widziałabym rosnące wraz z dochodem koszty uzyskania przychodów niż ulgę podatkową tylko dla wybranej grupy. Musiałoby to być rozwiązanie jednakowe dla wszystkich osiągających te wyższe dochody, tak aby faktycznie było rozwiązaniem konstytucyjnym – zauważa.

Rząd ma problem

Co więcej Polska Rada Przedsiębiorczości w swojej najnowszej analizie nie zostawiła na Polskim Ładzie suchej nitki. Ich zdaniem korzyści z wyższej kwoty wolnej od podatku i wyższego drugiego progu skali podatkowej zniwelowane zostaną przez liniowy sposób naliczania składki zdrowotnej.

„Rozwiązanie to uderza zwłaszcza w klasę średnią, a tym samym osłabia kluczowe sektory polskiej gospodarki. W świetle rządowej propozycji nie tylko pracownicy, lecz także przedsiębiorcy mają odprowadzać ujednoliconą, 9-procentową stawkę od podstawy opodatkowania. A ponieważ nie będą jej mogli odliczyć, efektywna stawka podatku – czyli kwota, którą realnie odprowadzają w daninach  wzrośnie. Rozwiązaniem znacznie bardziej propracowniczym byłoby ustalenie wysokich kosztów uzyskania przychodu, ale taka propozycja nie pada w rządowym dokumencie” – przekonują.

Rada tym samym apeluje do rządu Zjednoczonej Prawicy „o wstrzymanie zakładanego tempa wprowadzanej reformy”.

„Waga i złożoność tych problemów wymagają głębszego namysłu i szerszych konsultacji społecznych. Potrzebna jest dziś nie tylko korekta proponowanych zmian, lecz także poszerzenie ich o te obszary, które są najistotniejsze z perspektywy strategicznego rozwoju Polski” – podkreślają.

Swoje zdanie w tej sprawie dorzuca także Stanisław Gomułka, główny ekonomista BCC, który w rozmowie z nami akcentuje problem, w jaki politycy sami siebie wpędzili.

– Politycy stali się ofiarami własnych działań. Wszystko jest doraźne i bez planu nastawione na bieżącą politykę. Premier na zamkniętym spotkaniu z pracodawcami mówił, że musi podnosić im podatki, bo tego wymaga zasypanie dziury budżetowej. Najpierw więc powinien zrobić porządek z wydatkami, jak 13. czy 14. emerytura. Pieniędzy można poszukać również w najniższych stawkach podatku VAT. Niestety na to nie zdecyduje się żadna partia polityczna, bo byłoby to dla niej nieopłacalne z punktu widzenia uwiedzenia elektoratu. W ten sposób ekonomia przegrywa z polityką – puentuje ekonomista.

businessinsider.com.pl

6.00 avg. rating (98% score) - 1 vote
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: