NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Sekcja zwłok – globalna bomba zegarowa – zaszczepiona przeciwko SARS-CoV-2
Lekarz przerywa milczenie: poważne skutki uboczne, dzieci i osoby starsze zagrożone
Program depopulacji szczepionek „potwierdzony” (video)
Informacje z RNA można wpisać z powrotem do DNA - CZYLI JAK PREPARAT mRNA - SZCZEPIONKA ZMIENI TWOJE DNA info agencyjne
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

Myśleliście, że z wodą w Polsce jest kiepsko?

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
Niezależnie od ekstremalnych zjawisk pogodowych, ponura prawda jest taka, że nasz kraj cierpi na deficyty wody i przez dziesięciolecia robiliśmy niewiele, by temu problemowi zaradzić. Dość powiedzieć, że pod względem zasobów wody przypadających na jednego mieszkańca znajdujemy się niemal na szarym końcu w Europie!

Susza w Polsce

Susza w Polsce Foto: Polska Grupa Infograficzna/Paweł Stępniewski, newspix.pl / BRAK

Na jednego Polaka rocznie przypada 1600 metrów sześciennych wody pitnej, podczas gdy średnia europejska to ok. 4000-5000 m3. Według danych Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) gorzej pod tym względem w Europie jest tylko w Czechach i Danii oraz w dwóch niewielkich krajach wyspiarskich, położonych w suchym klimacie śródziemnomorskim – na Cyprze i Malcie.

InfografikaPolska Grupa Infograficzna / Fakt.pl
Infografika

Susza w Polsce i zasoby wody pitnej w Polsce

Polskie zasoby wodne niemal w całości zależne są od opadów deszczu i śniegu, bo przez nasz kraj nie przepływają żadne wielkie rzeki zasilane w wodę poza granicami, jak np. Dunaj biegnący przez Węgry albo Ren przez Holandię. Sęk w tym, że opady nierównomiernie rozkładają się w poszczególnych regionach w Polsce (np. w górach na południu Polski średnia roczna jest dwa razy wyższa niż w Wielkopolsce i na Kujawach, gdzie jest najniższa), a także występuje ich duża zmienność w czasie.

– W naszym kraju są takie lata, gdy mamy do dyspozycji tylko 1100 m3 na mieszkańca, ale i takie, kiedy jest to ponad 2000 m3 na osobę – tłumaczył w wywiadzie dla OKO.press dr Jarosław Suchożebrski z Uniwersytetu Warszawskiego. Globalne ocieplenie i zmiany klimatyczne tylko potęgują ten problem.

Pokłosie dekad zaniedbań w obszarze gospodarki wodnej

Fatalna sytuacja hydrologiczna to również pokłosie dekad zaniedbań w obszarze gospodarki wodnej. Polska ma za mało zbiorników retencyjnych, które aktualnie pozwalają zatrzymać nieco ponad 6 proc. wody, która przez rok spływa rzekami do morza. Dla porównania Hiszpania zatrzymuje 45 proc. wody. Dopiero od kilku lat zaczęto też robić coś w kierunku poprawy tzw. małej retencji, czyli np. tworzenia stawów i oczek wodnych, łąk kwietnych czy sadzenia drzew.

Hydrolodzy podkreślają, że problemu suszy nie da się w prosty sposób zażegnać, potrzebne są długofalowe działania na lata do przodu i kosztowne inwestycje. Niestety, przez gwałtowną zmianę klimatu ekstremalne zjawiska pogodowe będą występować coraz częściej.

Szokujące słowa hydrologa. Grozi nam kataklizm

Są dopłaty „na suszę”. Wyjaśniamy, jak je dostać

Susza gorsza od koronawirusa! Nadciąga drożyzna, ostrzegają śląscy rolnicy

Poniższy artykuł ukazuje się w ramach akcji #zeroemisyjni, której celem jest edukowanie i motywowanie do działań na rzecz obniżania emisji CO2, zatrzymania globalnego ocieplenia. Od maja 2021 roku wszystkie marki Ringier Axel Springer Polska mają zerowy ślad węglowy. Musimy działać razem. Planeta nie może czekać.

http://www.zeroemisyjni.ringieraxelspringer.pl

Ten artykuł po raz pierwszy ukazał się na stronie Faktu 28.04.2020 r.

6.00 avg. rating (98% score) - 1 vote
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: