NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Lekarz przerywa milczenie: poważne skutki uboczne, dzieci i osoby starsze zagrożone
Program depopulacji szczepionek „potwierdzony” (video)
Sekcja zwłok – globalna bomba zegarowa – zaszczepiona przeciwko SARS-CoV-2
Informacje z RNA można wpisać z powrotem do DNA - CZYLI JAK PREPARAT mRNA - SZCZEPIONKA ZMIENI TWOJE DNA info agencyjne
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

Wang Yi rozmawia z polskim ministrem spraw zagranicznych Zbigniewem Rauem

 

29 maja 2021 r. w Guiyang radca stanu i minister spraw zagranicznych Wang Yi przeprowadził rozmowy z polskim ministrem spraw zagranicznych Zbigniewem Rau.

Wang Yi powiedział: „Chiny są pierwszym krajem azjatyckim, który odwiedza Pan po objęciu nowego stanowiska, a Pan jest pierwszym ministrem spraw zagranicznych kraju Unii Europejskiej (UE), którego przyjmuję w tym roku, co w pełni pokazuje, jak ważny jest status relacji chińsko-polskich w naszych stosunkach zagranicznych. Nagły wybuch pandemii nie przerwał głównych agend dyplomatycznych obu stron, ani nie zatrzymał tempa wymiany i współpracy między dwoma krajami. Wierzę, że Pańska wizyta przyspieszy postęp w stosunkach chińsko-polskich w erze post-COVID. Chiny przywiązują dużą wagę do międzynarodowych i regionalnych wpływów Polski i są gotowe spojrzeć na stosunki chińsko-polskie ze strategicznej i długoterminowej perspektywy. Chiny przestrzegają zasady wzajemnego szacunku, równości i korzyści, aby rozwijać wzajemnie korzystną współpracę i wnieść nowe treści do chińsko-polskiego wszechstronnego partnerstwa strategicznego. Chiny z zadowoleniem przyjmują i wspierają Polskę w odgrywaniu większej i bardziej pozytywnej roli w sprawach międzynarodowych i regionalnych.

 

Wang Yi stwierdził, że w obliczu nowej sytuacji przedłużającej się pandemii i w oparciu o wzmocnienie zapobiegania i kontroli pandemii, obie strony powinny utrzymywać wymianę na wysokim szczeblu, promować koordynację polityki, zbadać dostosowanie 14. planu pięcioletniego Chin do polskiego programu naprawczego Nowy Polski Ład, a także wzmocnić współpracę w wielu dziedzinach, w tym w gospodarce i handlu, logistyce, medycynie i ochronie zdrowia, innowacjach naukowych i technologicznych, energetyce i gospodarce cyfrowej. Oba kraje powinny wspólnie promować gospodarkę opartą na innowacjach i tworzyć nowe punkty wzrostu dla więzi chińsko-polskich. Chiny z zadowoleniem przyjmują polskie przedsiębiorstwa do promowania wysokiej jakości produktów i usług w Chinach i mają nadzieję, że Polska może zaoferować uczciwe, otwarte i niedyskryminujące środowisko biznesowe dla chińskich przedsiębiorstw inwestujących i działających w Polsce. Obie strony powinny wykorzystać „szybką ścieżkę” dla najważniejszych pracowników podczas pilnych wizyt oraz wznowić i wzmocnić współpracę w takich dziedzinach jak edukacja, kultura, turystyka, sport i młodzież w elastyczny sposób.

 

Wang Yi stwierdził, że Chiny i UE, jako dwie główne potęgi i cywilizacje na świecie, mają szerokie wspólne interesy, a obie strony są partnerami we współpracy, a nie rywalami. W oparciu o wzajemny szacunek, Chiny i UE powinny pogłębiać zrozumienie, odróżniać dobro od zła i usuwać zakłócenia i przeszkody, aby rozwijać współpracę poprzez konstruktywny dialog. Współpraca Chin z krajami Europy Środkowej i Wschodniej (CEEC) jest ważnym elementem stosunków Chiny-UE. Współpraca Chin z krajami Europy Środkowej i Wschodniej oraz stosunki dwustronne promują się wzajemnie i koncentrują na praktycznej współpracy, która służy wspólnym interesom wszystkich stron. Obie strony powinny podsumować doświadczenia, zwiększyć wkład i otworzyć nowe perspektywy współpracy.

 

 

Rau powiedział, że Chiny, szczyc±ce się wielkiej cywilizacji o długiej tradycji, potrafią wykorzystać unikalną, gromadzoną przez tysiące lat mądro¶ć do sprostania różnym wyzwaniom współczesnego społeczeństwa, czego pełnym dowodem jest udana i skuteczna reakcja Chin na pandemię COVID-19. Polska przywiązuje dużą wagę do rozwoju stosunków z Chinami i ma nadzieję na utrzymanie solidnego tempa współpracy dwustronnej. Polska jest gotowa do jak najszybszego uruchomienia „szybkiej ścieżki” z Chinami, która pomoże wznowić wymianę personelu. Polska ma nadzieję na rozszerzenie eksportu produktów rolnych do Chin i pogłębienie współpracy w takich dziedzinach jak gospodarka i handel, inwestycje, logistyka i edukacja. Polska z zadowoleniem przyjmuje chińskie przedsiębiorstwa do inwestowania w Polsce i nie będzie podejmować działań dyskryminacyjnych wobec chińskich przedsiębiorstw. Polska stoi na stanowisku, że wszystkie kraje potrzebują pokojowego i stabilnego środowiska zewnętrznego dla rozwoju, i zawsze utrzymywała, że wszystkie kraje powinny zmniejszyć tarcia, rozszerzyć konsensus i skupić się na współpracy poprzez dialog i komunikację. Kompleksowa umowa inwestycyjna Chiny-UE jest najlepszym wyborem, który odpowiada interesom obu stron, a obie strony powinny podchodzić do różnic spokojnie i starać się je odpowiednio rozwiązywać. Polska podtrzymuje niezależną politykę dyplomatyczną, rozumie i szanuje uzasadnione prawa i interesy Chin oraz będzie podejmować aktywne wysiłki na rzecz zdrowego rozwoju stosunków UE-Chiny i współpracy między Chinami a krajami Europy Środkowo-Wschodniej.

 

źródło: http://www.china-embassy.org/eng/zgyw/t1879784.htm

6.00 avg. rating (98% score) - 1 vote
CZERWONE

One thought on “Wang Yi rozmawia z polskim ministrem spraw zagranicznych Zbigniewem Rauem

  1. Tak na marginesie można dodać, że stukają się łokciami, bo tego chińskiego ministra chyba bierze obrzydzenie jakby miał podać rekę temu Rau…

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: