NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Sekcja zwłok – globalna bomba zegarowa – zaszczepiona przeciwko SARS-CoV-2
Lekarz przerywa milczenie: poważne skutki uboczne, dzieci i osoby starsze zagrożone
Program depopulacji szczepionek „potwierdzony” (video)
Informacje z RNA można wpisać z powrotem do DNA - CZYLI JAK PREPARAT mRNA - SZCZEPIONKA ZMIENI TWOJE DNA info agencyjne
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

Rosja potwierdza pożyczkę dla Białorusi w wysokości 500 mln dolarów, ponieważ Zachód zaostrza sankcje

Władimir Putin i Aleksander Łukaszenko prowadzą drugi dzień rozmów w Soczi, podczas gdy USA nakładają sankcje za skandal związany z przekierowaniem samolotów.

Prezydent Rosji Władimir Putin i jego białoruski odpowiednik Aleksander Łukaszenko wyruszają w rejs statkiem u wybrzeży Morza Czarnego, Rosja, 29 maja 2021 r. [Sputnik / Siergiej Iljin / Kreml via Reuters]

Rosja zgodziła się wypuścić drugą pożyczkę w wysokości 500 mln USD dla Białorusi, ponieważ Moskwa zwiększyła swoje poparcie dla białoruskiego prezydenta Aleksandra Łukaszenki w obliczu oburzenia na Zachodzie z powodu uziemienia europejskiego samolotu pasażerskiego i aresztowania dysydenta dziennikarza.

Wsparcie finansowe zostało ogłoszone po drugim dniu rozmów prezydenta Rosji Władimira Putina z Łukaszenką, aw sobotę zaprosił gościa na wycieczkę jachtem po czarnomorskim kurorcie Soczi.

Pieniądze są częścią pożyczki w wysokości 1,5 mld dolarów, którą Rosja obiecała Białorusi w ramach starań Moskwy o stabilizację swojego sąsiada po wybuchu masowych protestów przeciwko prawie trzydziestoletniej władzy Łukaszenki w zeszłym roku.

Mińsk otrzymał pierwszą ratę w wysokości 500 mln dolarów w październiku, a drugą transzę przed końcem czerwca – podała agencja RIA.

Dwudniowy szczyt Putina i Łukaszenki odbył się, gdy Unia Europejska i Stany Zjednoczone potępiły Białoruś za użycie fałszywej groźby bomby w celu zmuszenia samolotu Ryanaira do lądowania w Mińsku. Białoruskie władze wysłały myśliwiec, aby eskortował samolot, po czym aresztowano dziennikarza Romana Protasevicha i jego partnerkę Sofię Sapegę, obywatelkę Rosji.

Obaj są w więzieniu oskarżeni o organizowanie masowych zamieszek. Protasevich mógł zostać skazany na 15 lat więzienia.

Kilka krajów europejskich nałożyło zakazy lotów dla białoruskiego lotnictwa, podczas gdy Stany Zjednoczone oświadczyły, że „ sankcje pełnego blokowania ” na dziewięć państwowych białoruskich przedsiębiorstw wejdą w życie 3 czerwca. Waszyngton powiedział również, że współpracuje z UE przy sporządzaniu listy. ukierunkowanych sankcji wobec kluczowych członków rządu Łukaszenki.

Putin skrytykował reakcję Zachodu, zgadzając się w piątek z Łukaszenką, że reakcja była „wybuchem emocji”.

Rosja zobowiązała się również do rozważenia zwiększenia liczby lotów z Białorusią w celu zniwelowania skutków zakazów lotów UE – poinformował rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

Putin i Łukaszenko „rozmawiali o organizacji ruchu lotniczego, biorąc pod uwagę decyzję władz europejskich i wielu linii lotniczych, które odwołały loty przez [białoruską] przestrzeń powietrzną oraz biorąc pod uwagę, że Belavia nie jest już mile widziana w europejskich miastach” – powiedział Pieskow. „Ministerstwom transportu obu krajów – Rosji i Białorusi – polecono zorganizowanie wszystkich aspektów komunikacji lotniczej… biorąc pod uwagę fakt, że duża liczba Białorusinów musi w jakiś sposób wrócić do ojczyzny”.

Putin poruszył również temat Sapegi, partnera Protasewicza, powiedział Pieskow.

„Z inicjatywy prezydenta Rosji podjęto temat zatrzymanej obywatelki Rosji… Oczywiście nie jest nam obojętny jej los” – mówił Pieskow.

Dodał, że Kreml zwróciłby uwagę na fakt, że Sapega ma również białoruskie pozwolenie na pobyt.

„Dlatego wychodzimy z tego, że wszystko powinno być zgodne z prawem. Prezydent polecił rosyjskiemu MSZ pilne śledzenie sprawy obywatela Rosji – dodał Pieskow.

ŹRÓDŁO AL JAZEERA I AGENCJE INFORMACYJNE
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: