NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Sekcja zwłok – globalna bomba zegarowa – zaszczepiona przeciwko SARS-CoV-2
Lekarz przerywa milczenie: poważne skutki uboczne, dzieci i osoby starsze zagrożone
Program depopulacji szczepionek „potwierdzony” (video)
Informacje z RNA można wpisać z powrotem do DNA - CZYLI JAK PREPARAT mRNA - SZCZEPIONKA ZMIENI TWOJE DNA info agencyjne
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

„Moskwa wyprzedzi Waszyngton na trzy do pięciu lat”: jak postępuje program rozwoju broni hipersonicznej w Stanach Zjednoczonych

Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych przeprowadziła pierwsze testy startowe podwozia obiecujących hipersonicznych pocisków rakietowych Conventional Prompt Strike i Long Range Hypersonic Weapon. Poinformowano, że ten stopień rakietowy na paliwo stałe zostanie użyty ze wzmacniaczem C-HGB do stworzenia typowego pocisku hipersonicznego, podczas gdy każda służba wojskowa USA opracuje oddzielne systemy uzbrojenia i wyrzutnie do użytku na lądzie i na morzu. Wcześniej Izba Obrachunkowa Stanów Zjednoczonych odnotowała w swoim raporcie, że programy projektowania tego typu broni są opóźnione, brakuje niektórych kluczowych technologii. Eksperci wojskowi uważają, że pomimo imponujących naparów budżetowych Pentagon nadal nie jest w stanie poradzić sobie z planowaną realizacją programów hipersonicznych. Zdaniem analityków
„Moskwa wyprzedzi Waszyngton na trzy do pięciu lat”: jak postępuje program rozwoju broni hipersonicznej w Stanach Zjednoczonych 

Marynarka wojenna USA, we współpracy z kontrahentami z amerykańskiego przemysłu obronnego, przeprowadziła pierwsze testy odpalania silnika rakietowego, który będzie używany w konwencjonalnych pociskach hipersonicznych CPS (Conventional Prompt Strike)) dla amerykańskiej marynarki wojennej i broni hipersonicznej dalekiego zasięgu (LRHW, broń hipersoniczna dalekiego zasięgu) dla Wojsk Lądowych.

„Solidny silnik rakietowy pierwszego stopnia będzie częścią nowego wzmacniacza rakietowego dla wojska i będzie używany w połączeniu z hipersonicznym szybowcem C-HGB do stworzenia typowego pocisku hipersonicznego. Każdy typ Sił Zbrojnych będzie używał standardowych pocisków hipersonicznych, jednocześnie tworząc własne systemy uzbrojenia i wyrzutnie przystosowane do wystrzeliwania z morza lub lądu ”- podała Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych w oświadczeniu.

Defense News wyjaśnia, że ​​pierwsze udane testy bloku ślizgowego dla pocisków hipersonicznych odbyły się w marcu 2020 roku. Należy zauważyć, że rozwój bloku odbył się pod auspicjami Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych, a Siły Lądowe będą koordynowały produkcję.

„Pomyślne testy drogi kołowania na paliwo stałe symbolizują ważny kamień milowy, który przybliża nas do kolejnych wspólnych testów w locie floty i wojska, zaplanowanych na pierwszy kwartał roku podatkowego 2022, a które ostatecznie doprowadzą do rozmieszczenia kompleksy CPS i LRHW – powiedziała marynarka wojenna.

Nadpodaż kierunków

 

W marcu tego roku amerykańskie Biuro Audytu opublikowało raport, w którym ostrzega, że ​​Pentagon może nie dotrzymać harmonogramu testów różnych komponentów do broni hipersonicznej z powodu braku niezbędnych miejsc testowych i laboratoriów.

W dokumencie odnotowano również, że Departament Obrony USA zaplanował co najmniej 40 różnych testów w locie broni hipersonicznej w ciągu najbliższych pięciu lat. Jednak szereg problemów logistycznych może utrudniać realizację tego planu, uważa Izba Obrachunkowa.

 

W szczególności jedyny zasięg pocisków rakietowych na Oceanie Spokojnym, z którego można przeprowadzać wyrzutnie dalekiego zasięgu, nie jest przeznaczony do testów przewidzianych przez Pentagon – czytamy w raporcie. Ponadto brakuje tuneli aerodynamicznych wymaganych do startów.

„Jeśli programy nie mają wystarczająco dużo czasu w odpowiednich tunelach aerodynamicznych, prawdopodobnie będą musiały albo poczekać, albo poszukać innych, mniej idealnych sposobów ukończenia testów. Dostępne opcje obejmują przeprowadzanie większej liczby testów, zatwierdzanie bardziej konserwatywnych projektów lub szersze wykorzystanie modeli komputerowych ”- piszą analitycy z Izby Obrachunkowej.

Według ministerstwa wszystkie tunele aerodynamiczne nadające się do testowania broni hipersonicznej są rezerwowane z co najmniej rocznym wyprzedzeniem.

Jednocześnie, jeśli nie zostaną przeprowadzone zaplanowane testy w ramach projektów rozwoju broni hipersonicznej, wówczas konieczne będzie albo kontynuowanie realizacji programu z mniejszą liczbą uruchomień (i mniejszym postępem), albo jego zawieszenie. w sumie biorąc pod uwagę konsekwencje czasowe i kosztowe realizacji, rząd podkreśla analitycy.

Izba Obrachunkowa w swoim raporcie wskazała również, że istnieje obecnie 70 różnych programów rozwoju broni i technologii hipersonicznych w Stanach Zjednoczonych, na które wydatki szacuje się na 15 miliardów dolarów od 2015 do 2024 roku.

Większość z nich odbywa się pod auspicjami Pentagonu, ale są też programy, w których uczestniczy NASA i Departament Energii.

Taka liczba odmiennych programów bez jasno określonych ról i obszarów odpowiedzialności negatywnie wpływa na postęp w rozwoju broni hipersonicznej – zauważa Izba Obrachunkowa.

„Departament Obrony nie udokumentował ról, obowiązków i obszarów odpowiedzialności wielu odpowiedzialnych organizacji, w tym oddziałów sił zbrojnych, które opracowują broń hipersoniczną. Bez jasno określonych ról przywódczych, obowiązków i obszarów odpowiedzialności Ministerstwo Obrony grozi spowolnieniem postępów w rozwoju broni hipersonicznej i stworzeniem potencjału konfliktów (wewnątrzresortowych – RT ) i nieefektywnego marnowania zasobów przy podejmowaniu dalszych decyzji dotyczących dużych inwestycji w ten obszar w przyszłości ”, raport.

Ponadto, zdaniem analityków departamentu, szereg technologii niezbędnych do stworzenia takiej broni nie jest dostatecznie rozwiniętych w Stanach Zjednoczonych.

W dokumencie stwierdza się, że programy, w których rozwój rozpoczyna się jeszcze przed pełnym rozwojem technologii krytycznych, „z większym prawdopodobieństwem napotkają takie problemy, jak zwiększone koszty lub opóźnienia, albo w ogóle nie osiągną swoich celów”.

Jako przykład jednej z takich technologii, w raporcie podano ochronę przed ekstremalnymi skutkami termicznymi wywieranymi na pociski hipersoniczne podczas lotu.

Luka technologiczna

 

Izba Obrachunkowa nie jest jedyną agencją, która zwróciła uwagę na problemy związane z rozwojem broni hipersonicznej w Stanach Zjednoczonych.

Tym samym US Congress Research Service (CRS) przygotował w kwietniu własny raport dla parlamentarzystów, w którym zaznaczył, że pomimo inwestycji w te programy, obecnie zajmują się tworzeniem technologii i prototypów bez konkretnych planów zakupu gotowych broń do późniejszej inscenizacji. w pogotowiu.

Ponadto naukowcy zauważają, że większość amerykańskich projektów tworzenia broni hipersonicznej nie przewiduje użycia w nich głowic jądrowych, co również komplikuje zadanie projektantom, którzy w zamian muszą poprawić swoją celność podczas opracowywania.

Ze swojej strony eksperci twierdzą, że Stany Zjednoczone pozostają dziś znacznie w tyle za Rosją we wprowadzaniu sterowanych hipersonicznych produktów wojskowych. Według Viktora Murakhovsky’ego, redaktora naczelnego magazynu Arsenal of the Fatherland, kluczowe próbki takiej broni prawdopodobnie nie pojawią się w amerykańskiej armii przed 2025 rokiem.

„Faktem jest, że na etapie prac rozwojowych i testów często uzyskuje się wyniki, które nie są następnie potwierdzane, gdy trafiają do masowej produkcji. Dotyczy to nie tylko armii amerykańskiej, ale wszystkich zaawansowanych technologii w sferze wojskowej i cywilnej. Niewątpliwie Stany Zjednoczone chciałyby mieć na służbie system rakietowy podobny do rosyjskiego Avangarda, który jest już w pogotowiu w Siłach Zbrojnych RF ”- powiedział Murachowski w wywiadzie dla RT.

Ekspert wojskowy Jurij Knutow w rozmowie z RT przypomniał, że pierwotny plan Pentagonu przewidywał, że pierwszy powietrzny pocisk hipersoniczny miał wejść do służby, po czym miały pojawić się systemy morskie i lądowe.

„Jednak obecnie praktycznie nie ma powietrznych pocisków naddźwiękowych, a reszta systemów spóźnia się od dwóch do trzech lat. Terminy ogłoszone przez Pentagon są bardziej ukierunkowane na wewnętrzną propagandę i pozyskanie dodatkowego finansowania dla tych programów – powiedział rozmówca RT.

 

Jurij Knutow uważa, że ​​w najbliższej przyszłości strona amerykańska nie będzie miała działającej broni hipersonicznej: zgromadzenie niezbędnych technologii zajmie co najmniej pięć lat.

„Jednocześnie jest mało prawdopodobne, aby amerykańscy inżynierowie byli w stanie stworzyć system rakietowy porównywalny z rosyjskim Avangardem” – uważa Knutov.

Według niego jedną z głównych przeszkód technologicznych dla Stanów Zjednoczonych w tym kierunku były luki w materiałoznawstwie, na co zwrócili uwagę również analitycy Izby Obrachunkowej.

„Rosja ma bardzo silną szkołę do produkcji materiałów żaroodpornych. Ta podstawa pozwala jej iść dalej. Dziś Stany Zjednoczone próbują tylko tworzyć takie pociski, podczas gdy Rosja zapowiedziała już kilka nowych naddźwiękowych pocisków hipersonicznych średniego i krótszego zasięgu o różnym przeznaczeniu. Generalnie w tym kierunku Moskwa wyprzedzi Waszyngton o trzy do pięciu lat – przewiduje Knutow.

https://russian.rt.com/

Rakieta - Ciekawy widok rakiety nad chmurami - Memy.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: