NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Sekcja zwłok – globalna bomba zegarowa – zaszczepiona przeciwko SARS-CoV-2
Lekarz przerywa milczenie: poważne skutki uboczne, dzieci i osoby starsze zagrożone
Program depopulacji szczepionek „potwierdzony” (video)
Informacje z RNA można wpisać z powrotem do DNA - CZYLI JAK PREPARAT mRNA - SZCZEPIONKA ZMIENI TWOJE DNA info agencyjne
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE

CZERWONE

„Kompromis dla biznesu”: dlaczego dostawy towarów przez Rosję mogą być bardziej opłacalne niż transport przez Kanał Sueski

25 maja duńska firma Maersk, największy na świecie kontenerowiec, przeprowadziła ładunki przez Rosję, omijając Kanał Sueski. Towary docierają z krajów azjatyckich do portu Vostochny na Terytorium Nadmorskim, skąd są wysyłane koleją do Noworosyjska, a następnie do Turcji. Taka trasa może znacznie skrócić czas dostawy kontenerów – są przekonani eksperci. Ponadto nowa ścieżka daje przedsiębiorcom możliwość zminimalizowania ryzyka wystąpienia siły wyższej, jak w przypadku zablokowania Kanału Sueskiego w marcu 2021 roku. Jednocześnie Rosja może w przyszłości uzyskać dodatkowy zysk, eksperci są pewni.
„Kompromis dla biznesu”: dlaczego dostawy towarów przez Rosję mogą być bardziej opłacalne niż transport przez Kanał Sueski 

Celnicy w Primorye wydali pierwszą partię towarów przewożonych z Azji Południowo-Wschodniej do Turcji nowym szlakiem tranzytowym. Mówimy o transporcie towarów przez terytorium Rosji z pominięciem Kanału Sueskiego. Zostało to zgłoszone przez Dalekowschodnią Administrację Celną.

Według departamentu prawie 250 kontenerów z częściami samochodowymi i polipropylenem przybyło do portu Vostochny na terytorium Primorskim, a następnie pojechało koleją do Noworosyjska, a stamtąd do Turcji. W efekcie czas dostawy towarów skrócił się prawie o połowę.

„Czas dostawy koleją między portami rosyjskimi wynosi 12 dni. Całkowity czas tranzytu z portu wyjścia do portu przylotu wynosi 25-30 dni, podczas gdy tradycyjną drogą morską przez Kanał Sueski – 40-45 dni ”- podały służby celne.

Planuje się, że przewóz towarów nową trasą będzie odbywał się co tydzień. Jednocześnie dostawy organizuje duńska firma Maersk, największy na świecie przewoźnik kontenerowy.

Warto zauważyć, że już w kwietniu 2021 r. W ramach projektu pilotażowego z Federalną Służbą Celną (FCS) Maersk wysłał przez Rosję pierwszą partię towarów z Europy Północnej do Azji. Podobna trasa w przeciwnym kierunku funkcjonuje od lipca 2019 r. I umożliwia również dostawę towarów dwa razy szybciej niż przez Kanał Sueski. Od początku 2021 roku tą trasą przemierzyło prawie 2000 kontenerów.

„Główne zalety dostawy kontenerów towarowych przez terytorium Rosji polegają przede wszystkim na skróceniu czasu dostawy i obniżeniu kosztów logistyki. Taki stan rzeczy wpływa pozytywnie na ostateczny koszt produkcji. Ponadto zmniejsza się prawdopodobieństwo wystąpienia różnych sił wyższych, jak to miało miejsce podczas sytuacji kryzysowej na Kanale Sueskim ”- powiedział Artem Deev, szef działu analitycznego AMarkets w rozmowie z RT.

 

Przypomnijmy, że w marcu 2021 r. Duży kontenerowiec Ever Given w drodze z Chin do Rotterdamu osiadł na mieliźnie w południowej części Kanału Sueskiego, który łączy Morze Śródziemne i Morze Czerwone. W efekcie statek na kilka dni całkowicie zablokował ruch na jednym z najważniejszych szlaków handlowych świata.

Według oceny firmy ubezpieczeniowej Allianz, w 2019 roku przez Kanał Sueski przepłynęło około 19 tysięcy statków z 1,25 mld ton ładunku. To około 13% całkowitego wolumenu handlu światowego. Według Lloyd’s List Intelligence, usługi monitorującej statki, obecnie ponad 50 statków towarowych z towarami o wartości 9,6 miliardów dolarów przepływa codziennie przez drogę wodną.

W ten sposób nawet tymczasowe zablokowanie Kanału Sueskiego przerodziło się w ogromne zakłócenia w dostawach towarów i dodatkowe koszty dla producentów towarów. Zdaniem Artema Deeva, w wyniku zdarzenia, łączne straty w gospodarce światowej wyniosły około 10 miliardów dolarów. Na tym tle wiele firm na świecie myśli o przebudowie swoich szlaków transportowych.

Pandemia

 

Oprócz incydentu w Kanale Sueskim, pandemia koronawirusa była ciosem dla światowego rynku żeglugi kontenerowej. Powszechne wprowadzenie ograniczeń kwarantanny i zawieszenie szeregu przedsiębiorstw, a następnie gwałtowny wzrost popytu, doprowadziło do nierównowagi wyposażenia w branży. Wspomniała o tym w rozmowie z RT Anastasia Ratnikova, szefowa działu transportu kontenerowego AsstrA.

„Są teraz trudności w Azji, USA, a także w krajach europejskich. Wypadek na Kanale Sueskim tylko zaostrzył ten kryzys ”- powiedziała Ratnikova.

Jednocześnie, jak podkreślił ekspert, obecnie głównym kryterium dla klientów firm transportowych jest przewidywalność i niezawodność dostaw. W tych warunkach przewoźnicy coraz częściej starają się oferować różnorodne opcje dostawy towarów. Podobny punkt widzenia w rozmowie z RT wyraziła Anna Bodrova, starszy analityk w centrum informacyjno-analitycznym Alpari.

„Połączona trasa przez Rosję, która została już przetestowana przez Maerska, stanowi pewien kompromis dla biznesu. Koszty logistyczne mogą być o 2-3% wyższe niż w przypadku standardowej trasy, ale droga jest zdecydowanie spokojniejsza, a ryzyko awarii jest minimalne ”- powiedział Bodrova.

Według niej w przyszłości inni przewoźnicy mogą pójść za przykładem Maerska i również zacząć aktywnie przewozić towary przez terytorium Rosji jako alternatywę dla Kanału Sueskiego. Alexander Daniltsev, dyrektor Instytutu Polityki Handlowej Wyższej Szkoły Ekonomicznej National Research University, przewiduje dalszy wzrost ruchu towarowego na trasie.

„Ten projekt był omawiany w czasach sowieckich. Natężenie ruchu tutaj oczywiście nie jest jeszcze tak poważne, jak na Kanale Sueskim, ale konkurencja w tym obszarze jest dość zacięta. Zwiększenie dostaw jest całkiem możliwe. Główną korzyścią Rosji z tej ścieżki są dodatkowe dochody, a także rozwój lokalnej infrastruktury. Mówimy o tworzeniu nowych miejsc pracy i budowie stacji paliw ”- powiedział Daniltsev w wywiadzie dla RT.

Według niego wzdłuż trasy możemy dostarczyć głównie gotowe produkty, takie jak meble czy sprzęt AGD. Ponadto istnieją możliwości transportu surowców i metali – mówi Artem Deev.

„Wzrost ruchu towarowego dla Rosji oznacza wyższy zysk w pozycji PKB„ usługi logistyczne ”. Właściwie to właśnie na te cele skierowano w ostatnich latach starania rządu o opracowanie nowych tras, poprawę infrastruktury BAM i Transsib ”- podsumował analityk.

https://russian.rt.com/

Kontener - Memy Jeja.pl

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box

KORZYSTASZ Z OGRANICZONEGO CZASOWO DOSTĘPU !!

DALSZE KORZYSTANIE ZE STRONY MOŻLIWE PO URUCHOMIENIU DOSTĘPU PREMIUM 

 

STREAM PONIEDZIAŁEK , WTOREK, ŚRODA , CZWARTEK 21.00 - SOBOTA 20.00

ABY TA BLOKADA STRONY BYŁA DLA CIEBIE NIE WIDOCZNA ZAŁÓŻ KONTO I ZALOGUJ SIĘ INSTR. FILMOWA PONIŻEJ :-)

ODBLOKUJ TREŚCI I STREAM KLIKAJĄC W PONIŻSZY OBRAZEK PEŁNA INSTRUKCJA  + MATERIAŁ FILMOWY !! 

Holler Box
%d bloggers like this: